Spánok dieťaťa s refluxom

saskia222
2. mar 2021

Dobry den chcela by som sa opytat. Mame 2 mesacnu dcerku s refluxom. Ako malicka spala na kline v zavinovacke a na boku. Teraz jej je vsak zavinovacka uz mala takze zacala spavat v postielke v spacom vaku a na klinovom vankusi. Stalo sa nam vsak opakovane, ze sme sa v noci zobudili na to, ze dcerka place a je uplne spadnuta dole pod klinovym vankusom v roznych polohach🙈, kedze je dost pohybliva. Momentalne sme skusali nalepit na klin polohovacie valceky. Chcem sa opytat ako spia vase deticky s refluxom, popripade poradit nieco. Mam strach iz aj zaspat ze sa jej vrati a ze nam v noci aspiruje. Apnoe samozrejme mame. Dakujem za rady 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denden77
2. mar 2021

moja ma reflux tiez ale paradoxne sa v noci ani jeden jediny krat nepozvracala 🤷‍♀️
jedine podlozit postielku

kika18tomi
2. mar 2021

@saskia222 tiež sme mali podlozene nohy postielky a klinovy vankus sme mali pod matracom.

lenulik88
2. mar 2021

Ja som tiez davala klinovy pod matrac a postielku som zuzila na minimum priestoru, tiez nam nevedel v zavinovacke spavat a cely z nej vyliezol. Tak sme pouzivali spaci vak, ale postielku som ,,vypchala" stocenymi perinami z oboch stran, tym padom sa mi tak rzchlo nekotulal dole a vydrzal spat vo vyvysenej polohe.

simsalabim
2. mar 2021

@saskia222 presne ako pise
@viestta Podlozili sme nohy postielky. Rychle, lacne a efektivne.

saskia222
autor
3. mar 2021

Dakujem vsetkym za rady 🙂 musime nieco vyskusat kedze dnes zas cestovala po celej postielke🙈

monika2605
3. mar 2021

@saskia222 my mame antirefluxny vankus 59 x37 cm a na tom mame trojuholnikovy fixator.. a mala je celu noc na boku.. kazdu noc na inej strane

proximaa
3. mar 2021

my sme poobkladali vankusmi ako sa dalo. Pri refluxe má byť 30stupňový uhol. Keby sme tak mali len postielku podloženú, tak by sa malý šmýkal. Špeciálny matrac a podloženie vankúšmi