Spánkové apnoe

vila_elvira
24. máj 2020

Dcerina kamaratka pred par mesiacmi spala u nas a rano ked sme s jej mamou ju a dceru isli zobudit, vsimli sme si ze nedycha, 10sekund sme ju skusali zobudzat a potom sme si to vsimli, zrazu sa zobudila. Dcera si nastudovala nieco na nete a pripomenula mi to, vraj sa to moze zhorsit ze nebude par minut dychat a ze sa uz nezobudi. Pisu vsade ze to netreba podcenovat. Podla vsetkeho to ma byt apnoe. Povedala som jej mame ze nech ju pre istotu vezme k lekárovi no nezobrala ju, nemozem jej rozkazovat. Dcera je strasne vystrasena velmi sa boji o kamaratku a nenecha ma napokoji...

sunny8
24. máj 2020

Moja dcérka to mala zo zväčšených mandlí a v tom momente ako som to dr spomenula že takto nedýcha aj pár sekúnd tak nas vypísala na operáciu. Je to vážne a naozaj hrozí reálne udusenie v spánku. Nič iné okrem operácie sa s tým u nás robiť nedalo. Našťastie dcérka už má pokoj a pekne spinká

vila_elvira
autor
24. máj 2020

@sunny8 Tak to sa tesim ze ste to dobre zvladli. Ale matka nevie ze jej to hrozi a ze ma podozrenie na apnoe syndrom a nevie o tom ani dcerina kamoska cize jej dcera. Ona na to kasle... Dceru ma v takom veku ze kebyze sa to dozvedie tak tiez na to kasle. No dcera sa stym trapi este viac ako keby mala podozrenie na tu chorobu ona...

sunny8
24. máj 2020

@vila_elvira to mi je ľúto ale určite to riešiť treba. 😢

vila_elvira
autor
24. máj 2020

@sunny8 Rozkazovat dospelej zene nemozem... Nie sme teraz v kontakte. Male sa pohadali a moja kamoska cize dcerinej kamoske mama si nevolame a nestretavame sa..

sunny8
24. máj 2020

@vila_elvira to nevadí tak aspoň nejakú zmienku o Tom aby si mala pocit že si urobila všetko čo si mohla. Normálne na rozum jej napísať nech to rieši lebo je to dosť vážne

vila_elvira
autor
24. máj 2020

@sunny8 Dcera povedala ze to ona chce kamoske ,,pohadanej,, napisat a sama to snou vybavit no obavam sa ze ju len vysmeje a bude sa stym este viacej trapit. Ja tak vravim, povedala som nech ju berie k lekarke ked ju nezobrala je to jej vec ale je to zle rozhuodnutie. spravila som co som mohla viacej by som rada spravila ale nemozem urobit lutujem. Nebudem sa do toho starat ,mala ist k lekarovi snou je to dospela zena a nemyslim si ze by bola taka ,,rozumna,, ze by jej nedoslo ze ked jej dcera nedycha je to vazne to jej podla mna hovorit netreba... Co sa ma stat stane sa. A neprajem tomu dievcatu nic zle prajem nech sa jej nepohorsi ale zial je to neliecitelne podla internetu... Ak jej operacia pomoze tak im to navrhneme...

pininka1
24. máj 2020

@vila_elvira ja mám apnoe a bola som aj v spankovom laboratóriu, lenže pre nich ak sa ti zastaví dych 20 až 25 za hodinu je ľahký stupeň a vôbec to neriešia. Takže ak sa jej to stalo raz, a viac to nepozoruju, asi s tým veľa neurobia. Ale určite by mali ísť na krčne. Moja lekárka vôbec nebola spokojná s tým výsledkom z laboratória, ale tak čo mám robiť.

kacena4
24. máj 2020

ahojko vobec nepišeš ako veľké to dieťa bolo, ale v každom prípade ak bolo staršie tak určite sa vie nadýchnuť ak aj nedýchalo. je to to isté ako keď dospelý chlap chrápe a otočí sa na chrbát a prestane dýchať niekoľko sekúnd zrazu sa strhne a znova začne dýchať. ak má veľké mandle tak je to presne to isté, zmení polohu a tým sa znova začne dýchať nemusís z toh robíť zasa veľké haló a hneď ju pochovávať. viem možno zveličujem ale ak rodič nechce s nou ísť k lekárovi je to na ňom, skús jej to vysvetliť nie že môže zomrieť a apnoe syndróm, ale skor, že môžu to byť tie mandle a ak je aj častejšie chorá tak to môže byť tým, ak máva nádchy, detto, proste rozprávať je to čo by ju mohlo zaujať držím palčeky nech sa ti to podarí

vila_elvira
autor
24. máj 2020

@pininka1 no ja odporucam obvodneho a ten vypise k inym lekarom ale matka ze nie tak nie

vila_elvira
autor
24. máj 2020

@kacena4 bude mat 14rokov, nerobim z toho halo ale dcera sa pre kamaratku trapi