Rozbitá brada u 11-mesačného

30. apr 2024

Ahojte, 11 mesacny si rozbil bradu, ma to taketo. Vydezinfikovala som mu to, treba to zalepit alebo nechat tak? Nemoze dostat tetanus z toho?

autor
30. apr 2024
nikpa
30. apr 2024

V 3.mesiaci keď ma povinné očkovania tak dostal aj proti tetanu. A toto aspoň z foto vyzerá ako škrabanec, to by potom mohol dostať tetanus aj zo zaderu na nechte...

autor
30. apr 2024

@nikpa no dost to aj krvacalo, tak neviem ci to lepit ci nechat takto

monika101146560
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kitycat
30. apr 2024

A na com sa oskrel? Tetanus je snad z hrdzavych kovov.

Urcite neprelepuj nicim!!! Moja takto dostala po odbere krvi a neviem kedy strhla a dala do ust 🤦‍♀️

monika101146560
30. apr 2024

My sme to mali tiež takéto, malá si šuchla bradu o schod na terasu (bola tam len položená vinylová podlaha bez rohovníka) a zahojilo sa to samé trvalo to trošku dlhšie, lebo však slintala stále ale už ani stopy 🙂 nelepila som to vôbec ani nenatierala

domka222
30. apr 2024

Ničím to neprelepuj. Nech sa to čo najviac vetrá

simsalabim
30. apr 2024

@kitycat tetanus sposobuje bakteria clostridium tetani, vacsinou sa vyskytuje v pode a tam, kde maju pristup hospidarske zvierata (bakteria je v ich vyluckoch). Teda nie hrdza.

ema0000000
30. apr 2024

@kitycat tetan viete dostať zo skrabanca na zemi, je v špine “ všeobecne,

A rany takéto povrchové netreba ničím preliepať aby to nemokvalo, stačí to presne betadinom a bude dobre

jaskolka
30. apr 2024

Ved tam takmer nič nemá, kľud, ničím to neprelepuj, o dva dni už tam nič nebude. Také "drobnosti" som ja ani nepostrehla niekedy, nie že by som riešila dezinfekcie a tetanus. Vieš, koľkokrát ešte bude mať takéto škrabance?

autor
30. apr 2024

@jaskolka ja vieem, ale prvykrat spadol 🙈

ivusa1516
30. apr 2024

Ak ti môžem poradiť, skus napr tekuty plastický obväz v spreji - akutol tuším... Priehladný, chrány bradu pred slinami a krásne sa hojí na vzduchu, zachvilku ani nebudeš vedieť