Rektálna rúrka - použitie

26. sep 2022

Ahojte, chcela by som vedieť či malo vaše bábätko problémy s vyprázdňovaním ak ste dlhodobo používali rektálnu rúrku. Dosť strašia že ak sa dieťa na ňu naučí potom sa samé ani nevykaká. Len ja mám problém že môj malý má konzistenciu stolice v poriadku, cvičím s ním, masírujem bruško a aj tak sa sám nevykaká. Možno tak 2-3x za týždeň. Ostatné dni používam rúrku. Stačí že mu ju len vsuniem na pár sekúnd a už kaká sám. Ako keby len nevie uvoľniť zvierač.

andrea_82
26. sep 2022

Aké staré je bábätko? je dojčený alebo už prikrmovaný? Lebo dojčené deti nemusia kakať každý deň, niektoré len raz za týždeň. Ak nemá problémy, je zbytočné používať rúrku.

dominika0126
26. sep 2022

Záleží na tom, či je dojčené bábätko alebo je na um. Môj maly bol dojčeny a nekakal aj týždeň. Pokial bol pohode, tak som to neriešila.
Neskúšali ste glycerinove čipky? Neviem síce od akého veku sa môžu používať.

martinka13
26. sep 2022

My sme používali pri synovi cca 2 mesiace. Brat pri dcérke takmer rok. Bez toho sa nevylakala a mala bolesti. Níl neostal závislí a po čase sa všetko upravilo a stolicu majú normálne

greta2017
26. sep 2022

ake stare dieta mas? fakt si davaj bacha, lebo ak je to babatko co je kojene nemusi ani zdaleka kakat denne. moja kakla raz za tyzden a kamoskin aj raz za 2 tyzdne. My sme rurku 2x pouzili ked mala par tyzdnov lebo sme jej dali antirefluxne mlieko a to ju zapieklo. ale denne by som to urcite nepouzivala

nikpa
26. sep 2022

A má volake problémi, boli ho bruško alebo prečo používaš rektalnu rúrku? Lebo dieťa nemusí kakať každý deň keď ho neboli bruško.

kukulienka999
26. sep 2022

Ak kojis, tak rúrku nepoužívať. Mne jeho pediatrička vysvetlila, že keď dieťa nekaka, znamena to, že materske mlieko je dobre a vstrebe sa do tela vsetko. Moj nekakal 22 dni, doktorke som volala asi 2-3krat za ten čas a len sa zasmiala, či mi chýbajú po💩 plienky, keď toľko volam😁

evkamotka
26. sep 2022

Jasne ze sa vykakali aj po rurkovani sami. S kakanim maju problem hlavne babatka, lebo maju malo pohybu. Rurkovala som. Ked sa zacali vela gulat, lozit, lahko sa im pohli creva, brusko pracovalo a potom uz kakali bez problemov a bez pomoci

autor
26. sep 2022

@andrea_82 zabudla som napísať je od 3 týždňov na UM a má skoro 2 mesiace. Ono sa to pravidelné kakanie pokazilo odkedy bol chorý. Strašne mi plakal a už som nevedela či od kakania alebo toho že mal zvacsenu sliznicu a nemohol dýchať keď pil mlieko…tak som mu dávala rúrku.

autor
26. sep 2022

@kukulienka999 veď práve že malý je iba na UM (to som zabudla napísať)

anavixy
26. sep 2022

Ak neplace od bolesti bruska, nie je nafuknuty, netreba aby kakal kazdy den aj ked je na UM, raz za tri dni je ok. Co sa tyka rurky, my sme ju pouzivali neskutocne dlho 🙈 moja dcera ma velmi tvrdu stolicu, cca pol roka sme fungovali na rurke, potom 2 mesiace tak ze som jej pritlacila nozky, teraz ma 10 mesiacov a sice tlaci o dusu, chuda moje, ale vykaka sa sama kazdy den. Ja som si vravela vzdy, ze ked sa inym vedeli vykakat bez rurky (takym co predtym rurkovali), tak aj ona sa bude vediet, ale teda bala som sa ked to tak dlho neslo inak. Stolicu ma stale tvrdu, takze asi je proste silnejsia. Drzim palce, je to boj 🍀

lylyjana
26. sep 2022

nemalo, pouzivali sme dost casto lebo ked mal koliky iba toto pomahalo a potom aj ked zacal jest prikrmy a nevedel sam vytlacit uz tuhsiu kaku tak toto pomohlo na podrazdenie aby zatlacil viac. Teraz ma 2 a nema ziadne problemy s vyprazdnovanim.

85miska
26. sep 2022

Ja som používala denne asi 4 mesiace mal kolíky. Len som dala dnu rúrku vyšli vetry a za tým stolica až tak mi zaspal. Potom v 5 mesiaci skončili kolíky a už kaka sám. Nie je to návykové podľa mňa. Tiež bol na UM