Prehadzovanie hlavičky zo strany na stranu a trhanie tela

effy777
10. jan 2023

Ahojte
Náš malý (aktuálne 9 mes) má od asi 4 mes tyk, že pred spánkom začne krútiť hlavičkou zo strany na stranu no do toho nám idú aj zuby a niekedy tak trhá telom ale vyzerá to je že sa hnevá. Pri tom otáčaní hlavičky mi dnes pediater povedal že to mám sledovať že do roka je to ok ale potom aby sa na to pozrel neurológ znamená to nejaký začiatok autizmu?

Áno som prvý krát mama a áno preháňam ale rada si vás vypočujem ( tie normálne)😄
Ďakujem za rady

drake122
10. jan 2023

Píše sa tik a nie tyk.

biankaaaa
10. jan 2023

Náš síce netrhal telom, ale asi tiež od 4tého do 8/9. mesiaca pred uspávaním krútil hlavkou zo strany na stranu. Tiež sme sa trochu báli, ale doktorka vravela, že to prejde, že si našiel spôsob, akým sa ukľudní a uspí. Že nás pošle na neuro, ak chceme, ale podľa nej z toho vyrastie a tak sa aj stalo. Teraz má rok a už si ani nepamätáme, že to niekedy robil 🙂

effy777
autor
10. jan 2023

@drake122 ďakujem určite sa idem hneď v tomto momente ospravedlniť všetkým slovenským spisovateľom 👌🏻

drake122
10. jan 2023

@effy777 dobre, aj rovno sa aj ospravedlň všetkým bábätkám, čo krútili hlavičkou, že si ich hromadne titulovala autistami.👌

effy777
autor
12. jan 2023

@drake122 koľko z vášho času vás stala kompozícia
danej vety? Dajte si dve deci vína a budete pokojnejšia 💗