Pásový opar a ovčie kiahne

mici111
30. jan 2016

Ahojte, idem po radu..moja mamina dostala pasovy opar, zijeme spolu v jednom byte, pricom moja dcerka nemala este kiahne..citala som, ze ovcie kiahne a pasovy opar sposobuje ten isty virus..mala ma horucky,ale kiahne zatial nic..myslite,ze je velka pravdepodobnost,ze dostane kiahne? Samozrejme,ze sa snazim v ramci moznosti,aby sa od babky nenakazila..dakujem 🙂

kladina
30. jan 2016

@mici111 moja mala sa nenakazila, aj napriek tomu, ze nemala kiahne. Bola v kontakre s naozaj hnusnou formou pasoveho oparu dokonca 2osoby v rodine. Kiahne dostala az o 3mesiace neskor v skolke. Tak neviem... Pasovy opar je nebezpecny pre ludi s oslabenou imunitou a srdciarov.

mici111
autor
30. jan 2016

@kladina aha dakujem..no uvidime..len ma to zaujimalo,ci mozem cakat kiahne..

sandey
30. jan 2016

@mici111 Práve čím skôr prekonať kiahne je najlepšie...

mici111
autor
30. jan 2016

@sandey ano, tiez by som chcela,aby sme to prekonali este kym sme v skolke, od septembra ideme do skoly a lepsie v zime ako v lete..

janinah
30. jan 2016

som relat.čerstvo po pás. opare,syn nemal kiahne a ani ich teraz nedostal ,nie je to pravidlo...treba však dodržiavať zvýš. hygienu,mamka musí mať svoje oddelené uteráky ,nik nesmie ísť na jej posteľ,veci prať pri 60st, dezinfikovať si ruky alkoholom- mamka,nie vy..je to kontaktná nákaza-dotykom...

marti14
29. nov 2022

@mici111 ahoj. Ako to prosím dopadlo u vás? Dostala dcérka kiahne, pripadne ty ten pásový opar?

zuzinapipina
29. nov 2022

@mici111 ja som odmalicka mavala opar na perach, ako 16 rocna som mala obrovský pasovy opar na tvari.kiahne som vsak doteraz nemala, mam uz 33 rokov. Snad si uz ani mat nebudem.