Nočný kašeľ dvojročného dieťaťa

4. okt 2021

Ako riešite nočný kašeľ u deti ? Dávam probiotiká, fenistil, stoptuspin, teraz máme aj sopliky tak dávam vankúš pod hlavu, inak ah vetram pred spaním. Túto noc mala kašľala za hodinu aj 20×, neviem čo by som ešte vyskúšala, dýchanie ma čisté, raz je kašeľ hlienovity a raz suchý. Ako proti kašlú bojujete vy a koľko u vás kašeľ pretrváva?
*dcérka bude mať 2.roky.

eriksonka1234
4. okt 2021

Inhalovat.

eriksonka1234
4. okt 2021

Ešte mi napadlo, ci je brali krv na chlamidie, mykoplazmy? Dcera kaslala 9 mesiacov v kuse, dýchanie čisté, crp v norme. Až mykoplazmy ukázali, 2x prechodený zápal pľúc, ťažká astma....

patka06
4. okt 2021

boli ste u alergologa?

ja_mama
4. okt 2021

Ak ma soplik a vykasliava aj hlieny nedavala by som stoptusin (ten kasel tlmi, nie?) ale kvapky sinupret - na zriedenie hlienov aby sa jej lepsie vykasliavalo a sirup stopkasel pre deti napriklad pripadne domaci cibulovy...aj to inhalovanie je fajn ak sa ti to podari a na noc zvlhvovac vzduchu

autor
4. okt 2021

@patka06 nie nie neboli

autor
4. okt 2021

@eriksonka1234 nebrali, ale zajtra zbehnem nech ju pre istotu pozrú a zoberú krv

dudduli
4. okt 2021

Môj takto kaslal, ale len v noci,nakoniec sme zistili ze je alergik.skuste sa pýtať na alergologiu.po testoch a nasadení liečby kašeľ prestal.

patka06
4. okt 2021

pýtaj sa teda na alergologické vyšetrenie, uškodiť neuškodí a možno bude príčinou práve alergia ... u mojej dcéry to tak bolo

jana_eyre_2
4. okt 2021

Tak dôležité je ako dlho kašeľ trvá.. ak trvá pár dní, až do dvoch týždňov (medzi tým ale treba skontrolovať u dr či nemá priedušky chytene), je to zväčša normálna reakcia tela a dávaš správne lieky na utlmenie, doplnila by som inhalovanie.. ja mám výbornu skúsenosť so stadatussinom, dá sa v prípade potreby doplniť tussinom, ak večer príliš dráždi, Len s odstupom..

Ak trvá dlhodobo, tak určite treba skontrolovať krv, popocuvat, ak sa nic nepotvrdí, tak potom smer alergolog..

Mám doma troch alergikov, nočný kašeľ je u nás bežná vec (roztoče), denný kašeľ býva častý, lebo ako alergici a jeden potvrdený astmatik sú náchylní na choroby..

autor
4. okt 2021

@patka06 ďakujem

evinqua
4. okt 2021

Ja som tak kaslala ako dieta a 30 rokov som diagnostikovana alergicka

zabina27
4. okt 2021

Kašle aj cez deň? Ak len v noci, tak ešte môže byť reflux. Ak aj cez deň, tie spomínané mykoplazmy, chlamýdie aj plesne sa dajú vyšetriť, už si nepamätám, či syn pri mykoplazmach alebo inokedy pri plesniach kaslal aj v noci

slniecko_12
4. okt 2021

Reflux alebo alergia

ivanka0603
7. okt 2021

Nám na nočný kašeľ pomáha pokrájaná cibuľa pri posteli. Trošku to smrdí, ale vždy pomôže

henikap123
12. sep 2023

Ahojte napíšem aj moje skúsenosti, cez deň skoro vôbec syn nekašľal ale večer kým tvrdo zaspal sa veľmi dusil, aj pri obednom spánku.
Skúšali sme fenistil, po 5. Žiadne sirupy na vykasliavanie nedať, vyvetrany vzduch a nič. Doktorka mi poradila sirup Thymomel, kaslal aj tak a ešte som k tomu pridala fenistil a hneď prestal v noci kašeľ. Aj poobede.úplne tichučko spi a to sme týždeň nemohli spat ako sa dusil v noci a kaslal. Je pravda že nemá soplik. Dúfam že som niečo poradila a pomôže to viacerým.

snowgirl1
12. sep 2023

U nás to boli zatekajuce hlieny ktoré sa vracali formou refluxu dávala som gastrotuss zabrala asi hneď na druhu noc… tiez mal vsetko čisté len v noci kašeľ na hodinu a potom klud

miiceencoovaa
12. sep 2023

Ahoj, u nás to bolo take iste ako u vás, nakoniec dr zistila, že je alergik. Ako berie lieky, tak je to už ok a nočný kašeľ má už len zriedka 😊

ivetz
12. sep 2023

skús jej urobiť tymiánový sirup - u nás to zaberalo (alergiu sme mali vylúčenú)