Nadmerná plynatosť a spenená stolica u novorodenca

monika303
27. jún 2015

Ahojte kocky, skor ako vyhladam lekarsku pomoc by som chcela najst nejake odpovede a skusenosti tuna. Moja 6 tyzdnova dcerka mala donedavna stolicu viac krat za den, vzdy ked sa napila sa aj poriadne dokakala, bolo pocut ako jej to doslova leti cez brusko uz pri piti, alebo tesne po. Aj si obcas len tak poprdkala, co som povazovala za dobre. No posledne 3 stolice sa to zmenilo a teraz kakala az po 3 dnoch a uz 3 krat spenenu stolicu zltej farby, ktorej je tolko ze sa "prekaka" doslova az na lopatky. Ma na kompletku premocene bodycko, dupacky, aj to na com lezi a mokra je az pod pazuchami. Videla som ako pocas toho co nekakala niekolko krat tlacila ale vzdy si iba poprdkala. Vobec neviem ci je to dobre ze tolko prdi, ale vobec neplace ani nic podobne. Pekne prospieva a ja kludna, takze neviem ci to treba nejak riesit alebo nie. Mate niekto podobnu skusenost? Beriem zelezo a diosminol (nieco ako detralex na zlatu zilu). Vdaka za odpovede.

rebekamarcusko
27. jún 2015

@monika303 A ta stolica aj zapacha ako inokedy? Moj syn bol sice uz starsi,ked mal spenenu stolicu taku zltu,no strasne smrdela. On mal vtedy virozu aj vracal ale.

andrejta
27. jún 2015

@monika303 a je dojčená? nezmenila si ty nejako stravu? teoreticky by to mohlo byť aj zo železa - ako dlho ho berieš? každopádne, ak to neprejde do pondelka, išla by som k doktorke nech jej spravia výter. radšej zbytočne, ako by z toho mal byť problém, držím palce, nech je to v pohode

rebekamarcusko
27. jún 2015

@monika303 A ta stolica aj zapacha ako inokedy? Moj syn bol sice uz starsi,ked mal spenenu stolicu taku zltu,no strasne smrdela. On mal vtedy virozu aj vracal ale.

monika303
autor
27. jún 2015

@andrejta ano je dojcena iba...zelezo beriem uz od tehotenstva..po porode som vysadila a teraz pred 2 tyzdnami znovu zacala brat
@rebekamarcusko praveze nejak nezapacha..tak jemnucko ako skysnute mlieko...

rebekamarcusko
27. jún 2015

@monika303 No neviem. Nevyznam sa treba ist v pondelok lekarovi. Ak by plakala,alebo by si mala pocit,ze sa nieco zhorsilo,tak pohotovost. Ale vsak to ti nemusim hovorit ☺☺☺☺daj potom vediet ako ste dopadli.

seahorse27
27. jún 2015

Ja neviem, moj maly strasne vela prdkal, ked bol taky malinky...aj spenenu stolicu maval obcas, aj velmi riedku, ze sa prekakal az po usi...vzdy to bolo ok. Mozno si ty nieco zjedla, co malej nesadlo. Zapach po skysnutom mlieku je ok. Pokial nema teplotu, je kludna a ma dost pocikaných plienok pocas dna, tak nie je dovod na paniku.