Moraxella a kašel

iveta143
1. dec 2018

Ahojte maminy, ktore mate skusenosti, moja dcerka je od semptembra co nastupila do skolky, kazde 2 tyzdne chora..sopli a kasle...teraz jej zistili ze ma v nose moraxellu...uziva kvapky unifloc, z nosa jej ani tak netecie ale trapi ma ten kasel...pri moraxelle je to bezne?davala som jej stoptussin a inhalovala yabro,no asi dva dni ich uz neberie, metie ma to,lebo posledne dni uz krasne vykasliavala,no dneska znova dajak sucho kasle,tak nechapem...je to ako nekonecny pribeh,stale dokola...dakujem za rady a skusenosti

lucinka37
1. dec 2018

@iveta143 ahoj. U nas to iste... Syn ma sice uz 5 ale stale nieco nosi zo skolky a moraxelu mame podchvilu, a vzdy nam to preslo az do zapalu priedusiek, lebo mu sople zatekali, aj teraz uz druhy tyzden. No des... Pomahaju nam pamycon kvapky do nosa, pri kasli solmucol na vykasliavanie, tera vsak uz mame aj atb ;(

iveta143
autor
2. dec 2018

@lucinka37 sak to moja dcera uz 4 tyzdne v kuse kasle,obcas aj sopliky, ta stale pcham do nej nejake sirupy a vtedy pekne odkasliava a jak vysadim vsetko,tak 2 dni a je to spat a to ani do kolektivu nestihla ist...ku obvodnej chodime jak na klavir,a stale len viroza a teraz moraxella...no ked jej ju zistili,tak vobec nekaslala tak ako teraz...uz uvazujem aj o navsteve alergologa

majka238
2. dec 2018

@iveta143 my mame to iste,od septembra mal uz 2x z vyteru moraxelu a to medzitym bral aj atb a inhaluje vincentku kazdy vecer.Kasle s malymi prestavkami od konca septembra.Najprv mal pamycon,potom atb,teraz uniflox do nosa. Momentalne mu davam len sinupret a uz som z toho zufala. U dr.sme kazdy druhy tyzden, uz tiez nevie co s nami, lebo nic ine mu nieje, nemava teploty,beha,skace...len ten sopel a kasel je nekonecny.

iveta143
autor
2. dec 2018

@majka238 no ved toto...tiez uz som zufala...i mi casto chodime k dr. uz mi je az trapne tolko tam chodit a stale jej NIC nieje...tiez nema vyznam tolko toho do nej pchat...my kasleme v kuse uz 4 tyzdne bez prestavky..akurat ze ked jej davam nejake lieky, tak pekne odkasliava a ked jej ich po tyzdni podavania vysadim,tak je to tu znova...nestihne ani do skolky ist

zuzikmas
18. dec 2018

@iveta143 u nás to isté 😀 starší 4 r. nosí zo škôlky mladšiemu 1,5 r 😀 a obaja si to točia dookola raz moraxela raz nejaký hemofilus, alebo niečo také podobne 😉 už im ani nič nedávam, lebo mám pocit, že aj tak zbytočne ich zatazujem tými liekmi a problém to nevyrieši. Keď len soplia a pokasliavaju, tak len preplachujem nosiky s morskou vodou, aby ten bacil tam nemal leharo podmienky a dúfam že to vzdá 😉 už sa pár krát aj podarilo, že sme ho preplachmi vyhnali, ale je to beh na dlhé trate, trvá to dlho.. k dr ideme až keď sú teploty a to už dostanú atb. Že vraj si takto deti budujú imunitu, tak neviem. Už to ani veľmi neriešim a dúfam že to prejde a tiež dúfam, že keď pôjde mladší do škôlky tak bude odolnejší...

iveta143
autor
18. dec 2018

@zuzikmas no chvalabohu dcerke ten unifloc asi pomohol na tu moraxellu. Uz od Mikulasa chodime do skolky a sme bez soplikov. Preventivne jej cistim nos s morskou vodou v spreji kazde rano a vecer. Takze ten kasel bol zrejme z tych soplikov...

iveta143
autor
18. dec 2018

@zuzikmas aj moj 6 mesacny syn tiez schytal sopliky a kasel zrejme od dcerky...uz dvakrat...no on aj so zvysenou teplotou.tak on uz dostal celkove atb a super pomohli...tak teraz su obaja zdravi tak dufam ze to uz dlhsie potiahneme ako tie magicke 2 tyzdne 🙂

zuzikmas
19. dec 2018

@iveta143 prvý rok bol v škôlke taký ako píšete.. magické 2 týždne v škôlke a 3 doma a tak dookola celý rok. Ale tento druhý rok v škôlke už lepšie, pochodi aj mesiac, tak dúfam že sa to bude zlepšovať. Teraz boli obaja na ATB lebo im tie sople prešli na priedušky, takže dúfam že Vianoce budú v zdraví 🙂 a uvidíme ako to bude pokračovať na ďalší rok... Prajem vám veľa zdravia a pekné Vianoce 🙂

iveta143
autor
19. dec 2018

@zuzikmas aj Vám prajem krásne sviatky prežité v kruhu svojich najbližších a hlavne pevné zdravie 🙂

zimmi1
15. jan 2020

@iveta143 ahojte, mame rovnaky prpblem, tocime sa v kruhu skaslom soplom uz rok, nakoniec vysla moraxella.. teraz bere uniflox.. zbavili ste sa toho?

iveta143
autor
16. jan 2020

@zimmi1 prvy rok v skolke mala moraxellu asi 2x alebo 3x, uz si nepamatam presne...boli popri tom aj tie bezne virozy kedze to bol jej prvy rok v skolke ...ale tento druhy rok nemala moraxellu ani raz...

zimmi1
16. jan 2020

@iveta143 vdaka za odpoved 🙂