Mohol vzniknúť zdravotný problém zo škôlky?

nadezdah
8. feb 2014

Ahoj. Potrebujem poradiť. Je možné, že by si dieťa psychycky privodilo na seba chorobu tým, že nechce chodiť do škôlky? V septembri nastúpil do škôlky a bolo to zlé, neustále plakal, zrejme tam bol problém aj s učiteľkou. Potom som ho dala do inej škôlky, učiteľky boli super, aj si celkom dobre zvykal, ale ochorel a keďže bol trikrát po sebe chorý, tak nám dr. odporučila ostať doma aspoň do konca januára. Strážila mi ho mamina, celkom si na seba zvykli a bolo to fajn. Vo februári som ho zasa dala do škôlky. Prvý deň v pohode, že len trochu mrnkal, druhý deň už doma ričal ako tur, že "školka nie" samozrejme aj vo škôlke dlho plakal, tretí deň ako tak, kým nevošiel do triedy, vtedy začal revať a vraj plakal dosť, kým ho učiteľka upokojila no a ďalší deň už mal ráno sople a aj v noci zle spal a bol mrzutý, tak som ho nedala, že nech sa prelieči. No už v noci mal zvýšenku a soplí. Mali tam jedného chlapca soplavého a kašlavého, no ale neviem či by za tri dni u môjho prepukla choroba. Skôr mi to príde, že on sám v sebe bojuje, lebo nechce ísť do škôlky. Na jednej strane rozumiem tomu, že vo škôlke je mu lepšie, má tam pestrú stravu, kolektív, určitý režim. Doma je všetko po jeho, spí do kedy sa mu chce, hrá sa kedy sa mu chce, papá čo sa mu chce, varím skoro furt dokola 4 jedlá, lebo on nechce hocičo, ale som rada, že aspoň niečo spapá, tak radšej to isté ako nič. Učiteľka a isto aj veľa z vás mi povie, že musím vydržať, že veľa detí plače a že sú choré zo začiatku. Len ja chodím do práce a nemôže to u nás fungovať tak že týždeň škôlka, 2 tt. doma kvôli chorobe, samozrejme ja na OČR, lebo s horúčkami ho pri mame nenechám. A ja som z toho zúfalá, lebo neviem čo robiť. Aj vitamíny mu dávam, dokonca od alergologičky bere Rybomunil, čo je super vec, tak tomu nerozumiem, prečo je furt chorý. Ak máte podobné skúsenosti, resp. viete mi poradiť, budem vám moc vďačná.

tatis
8. feb 2014

Ahoj. Asi nie som ta prava na radenie, lebo nas nastup do MS caka az v septembri, hoci tri bude mat o mesiac, ale maju plno v skolke a pocitam s tym , ze budeme asi tiez viac doma ako tam, lebo doteraz sme nebyvali chori vobec a potom urcite chytime kazdy bacil...ja skor k tomu rezimu. asi by to chcelo nejaku zmenu u vas doma. myslim, ze z jeho pohladu mu v skolke nie je lepsie, kedze doma si moze robit co chce, kedy chce a tam nie. Presne ten rezim mu vadi, lebo doma ho taky nema. Ani moj nezje hocico a spavat chodime neskor, ale pomaly ho zacinam nastavovat na rezim v skolke, lebo inak tam bude mat velke problemy prisposobit sa. Pomaly posuvam cas spania k dvanastej hodine a ak aj nezaspi skor,tak musi aspon lezat a koncime s vymyslanim pri jedeni. Ak nezje, musi ostat hladny. Ani v skolke mu nebudu davat na vyber. mozno mu nieco dalsie ponuknem skor, ako keby bol v skolke, ale davam mu pocitit, vysledok jeho rozhodnutia nejest, co je navarene. verim, ze do septembra to ako-tak pochopi a zje z kazdeho aspon trosku, len aby neostal hladny. Od marca idem aj ja do prace a bude u mojej mamy, tak len dufam, ze ma v tomto snazeni podpori a nerozmazne mi ho na mraky 🙂

vinifred
8. feb 2014

..určite,keď má vkuse stres,tak ochorie raz-dva,keďže má zo stresu oslabenú imunitu..ja si skôr myslím,že toto je len dôsledok toho ako to doma u vás funguje a to sa nechcem nikoho dotknúť,lebo Vás nepoznám..skôr mám na mysli,tú časť,ako píšete,že si doma robí čo chce,vstáva kedy chce,je kedy chce a podobne..myslím si,že rodič je zodpovedný za dieťa,rodič určuje čo-kde kedy a ako a keďže Vaše dieťa je to,ktoré keď je doma riadi celú Vašu rodinu,tak sa nedivím,že sa mu v škôlke nepáči a je úplne jedno,akú má učiteľku,lebo ani jedna nieje žralok..neviem poradiť,lebo ja som také niečo nezažila,ale začala by som od seba...držím palce.. 🤐