Meranie teploty u bábätka

12. dec 2022

Ahojte, môžem miminku odmerať teplotu aj normálnym teplomerom?
Alebo musí byť ten s mäkkou špičkou prípadne bezdotykový?

viestta
12. dec 2022

Mozes aj s klasickym, vsak aj nam mamy merali sklenenym ortutovym, iny na vyber nemali

nikpa
12. dec 2022

Bezdotykové sú nepresné. Bábätko sa moc nehýbe, teda vieš si ho ľahko pridržat, kľudne môžeš aj pod pazuskou odmerať. Alebo keď chces rektalne tak kľudne môžeš s tým čo máš doma. Naša pediatricka meria s takým 20cm skleneným, ortuťovym do zadku, že aj mňa to bolelo keď som to videla 😲

autor
12. dec 2022

Ďakujem. Aj som si myslela, ale radšej sa opýtam skúsenejších mamičiek 🙂

viestta
12. dec 2022

@nikpa ta koncovka na sklenenej rychlobezke je rovnako velka ako na tych s ohybnou spickou. A klasicka rychlobezka je ovela presnejsia ako akykolvek elektronicky

nikpa
12. dec 2022

@viestta súhlasím, že klasické rychlobezky su najpresnejšie. Sama som juzháňala lebo tie novodobé teplomery stoja za prd. Ale keď som videla ten čo má pediatrička tak ma hneď napadlo, že to ide do zadku. To je jedno, že len kúsok 😄

anavixy
12. dec 2022

Ta ohybna spicka tam nie je preto aby nebolelo mat ho v konecniku, ale preto, aby sa nezlomil a nesposobil poranenie, ked sa dieta pohne. Staci namazat konecnik a jemne zasunut a hlavne davat pozor na pripadne pohyby (hlavne u vacsich), potom je to v podstate jedno.

patka06
12. dec 2022

Od narodenia som merala klasickým ortuťovým pod pazuchou.
Mala som nakúpené aj digitálny a bezdotykový, oba skončili v koši