Máte skúsenosť s alergiou na jablko?

naja94
6. aug 2012

Ahojte, maminy, dnes som svojej 5 a pol mesačnej dcére dala prvýkrát nastrúhané jablko - podotýkam domáce nestriekané - malinká sa tvárila, ako keby som jej na lyžičke podávala citron 🙂 čo je samozrejme úplne prirodzené, lebo je to pre ňu absolútne nová chuť... Čo ma však zarazilo, bolo, že sa jej po chvíli na koži v oblasti očiek objavilo začervenanie a akoby aj mierny opuch.... Je to podľa vás prejav alergie na jablká, alebo len nejaký prvotný kožný prejav, ktorý sa už neobjaví? Neviem, či jej to jablčko mám skúsiť dať aj zajtra alebo ho úplne vyradiť z jej jedálnička, čo by mi bolo ľúto, kedže jablká sú zdravé a hlavne tuzemské ovocie... Nemala niektorá z Vás podobnú skúsenosť? Ďakujem

kkl82
6. aug 2012

@naja94 moze to byt reakcia na ovocne kyseliny, nie vsak nutne alergia. moze sa vyskytnut pri zavadzani cerstveho ovocia. letne jablka maju viac kyseliny, aj ked su na chut sladke. skus jej dat jablcko podusene na troske vody, pripadne pripravene nad parou. a vrat sa k cerstvemu az ked bude vacsia (7-9 mesiacov).

naja94
autor
6. aug 2012

@kkl82 aha, to ma nenapadlo.... som si myslela, aké terno, že jej môžem dať čerstvé domáce jablko a vidím, že to zas nebol tak dobrý nápad... ďakujem za info, skúsim teda podusené jablčko ;)

zmrzlinkams
6. aug 2012

@naja94 alergia sa prejavi do 3 hod. a malo by to byť začervenanie okolo zadočku, može byť aj prehananie, a vyhadzanie po tele aspon tak mi dr. vravela našťastie sme nič z toho nemali ale to čo pišeš ty hm ... netušim skusiť sa opytať dr. zavoleť jej

http://babetko.rodinka.sk/vyziva/dieta/odhalte-...

http://www.philips.sk/c/food-allergies/288703/cat/

alami
6. aug 2012

@naja94 Môže to byť alergická reakcia - samozrejme, ale vôbec to neznamená, že má alergiu na celý život, len môže byť pre ňu skoro zavedené. rozhodne by som zajtra jablko nedala, počkaj aspoň týždeň, skús znovu, ak bude rovnaká či podobná reakcia, počkaj dlhšie, aspoň mesiac a potom skús znovu.

ktore
6. aug 2012

@naja94 ahojko.moja dcerka tiez mala alergicke priznaky tak sme museli hladat pricinu.dokonca aj jablko som musela dat na par sekund do mikrovlnky.nie aby sa zohrialo ale iba fakt na kratko.boze uz by som to nechcela zazit.dufam ze druhe babo nebude alergicke na nic

naja94
autor
6. aug 2012

ďakujem za reakcie, zajtra teda skúsim mierne podusené jablko a ak to bude v poriadku, tak jej budem chviľu jablčka dusiť a až neskôr skúsim surové... ak by sa to objavilo aj po podusenom jablčku, skúsim jej ho na mesiac úplne vysadiť a skúsiť fakt neskôr... Naivne som si myslela, že jablčkom sa nič nemôže pokaziť a tešila som sa, že dostane čerstvé vitamíny, no teraz vidím, že aj s jablčkami treba opatrne... ešte raz ďakujem ;)

35slavka
15. sep 2012

Ahoj mojej malej sa tiez vuhodili flaky cervene dost velke v spankovej oblasti tak som jej nedavala nejaky cas jablcko ,,,,a to tiez mohla mat tak nejak 5,5 mesiaca aj viac ale potom uz dobre bolo dokonca ona sa mi vyhodila aj z bananu

miriama11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miriama11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
naja94
autor
30. máj 2013

Juuuj, tak my uz mame 15 mesiacov a mala je jablkova kralovna... Kazdy den schrupe minimalne jedno jablcko a flaky uz nemava, asi si telo uz zvyklo... Tak vari to bude aj vas pripad 🙂

miriama11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz