Má 2-ročná dcérka autizmus?

24. apr 2024

Dobrý deň čo si myslite o tom,dcerka 2 ročná hádže všetko o zem boji sa deti v rovnakom veku keď sa len k nej priblížia začne plakať a stále opakuje do okola jedno slovo aj 10 krát a skoro nič nehovorí ani neopakuje,boli sme u dr.a naznačila že sú to črty autizmu poslala nás aj psychologické ale veľmi sa bojím toho čo zistí keď ju bude testovať.Myslite že to môže byt autizmus alebo len oneskorený vývin ? Ďakujem

kacena4
24. apr 2024

moze to byt hocičo, my to dieta nevidime z 2 viet sa autizmus nediagnostikuje

ahhola
24. apr 2024

Co na nej natestuje, coho sa bojis, tieto vysetrenia prebiehaju pozorovanim a ked tam A je, tak to odklepne. Aj ked ofiko to davaju pi 3.roku. Skus fb autiskupiny, tam su velmi fundovane matky, davaju tam videa a mozes si malu porovnat, ci sa priblizuje takemu bizarnejsiemu spravaniu, alebo je len oneskorena vo vyvoji... Dufaj v lepsie. 🌻

autor
24. apr 2024

@ahhola no bojím sa že potvrdia autizmus, ale nemyslím si že zato že hádže všetko o zem a boji sa niektorých deti hnet je náznak autistu

deti95060810
24. apr 2024

na fac. je skupina Autisti , a PAS

babkaland
24. apr 2024

Na mňa stačí pozrieť, a autista jak vyšitý! 🙂

petamich
24. apr 2024

pockaj na oficialnu diagnostiku, zial bez toho ti to nikto nepovie a na Modrom Koniku z dvoch viet uz duplom

ak ma lekarka podozrenie, treba to riesit, pripadne najst najblizsie centrum vcasnej intervencie

babkaland
24. apr 2024

Stačí prečítať 3 moje príapevky, a hneď viete že som dzignutý.

karolinkasky
25. apr 2024

Neboj sa, u 2r ti nikto dg nedá to by muselo byt jednoznačné, a to nepíšeš iba že málo rozpráva, boji sa detí a hádže o zem veci. Je ešte maličká, veľa sa hrajte, čítajte, choďte von, všetko ukazuj, komentuj. Reaguje na meno? Ukazuje prstom? Zdieľa pozornosť? Komunikuje aspoň neverbálne? Vyšetrenia sa neboj, nás tiež čaká, moja má síce 3, tiež som si dlho myslela že môže byť PAS ale zatiaľ každý odborník čo ju videl tak povedal NKS takže ti rozumiem a držím palce.

autor
25. apr 2024

@karolinkasky no skor nehovorí ako hovorí,vie povedať tata,tam,daj, papa mama to je tak všetko a na hava povie len ha áni zvieratá neopakuje ani keď jej poviem aby niečo zopakovala nezopakuje a slovo papa hovorí aj 10 krát v kuse tak neviem či je to zle alebo čo.. ano na meno reaguje aj prstom ukazuje len neviem prečo nechce hovoriť možno by aj chcela len jej to nejde.. boli sme na neurologii a tam povedali že sa im nezdá že autista a co je to NKS?

karolinkasky
25. apr 2024

Narušená komunikačná schopnosť. To ma moja dcérka.

autor
25. apr 2024

@karolinkasky a čo to presne znamena ak sa smiem spýtať ?

karolinkasky
25. apr 2024

U každého je to inak. U nás je problém, že dcérka neodpovedá na otázky typu, ako si sa mala v škôlke, čo ste robili? Rozpráva ale nie je ta reč primeraná veku, má aj problém s porozumením niektorých vecí. Ale ako vravím sú rôzne formy.

autor
26. apr 2024

@karolinkasky rozumiem no ja som zvedavá čo nám povedia,čo zistia keď vôbec noc pomaly nepovie dcerka ma aj hypotoniu slabé svalstvo tak to môže aj stym súvisieť

karolinkasky
26. apr 2024

Ako vravím keď má len 2r tak vám skôr len poradia na čo sa mate zamerať a skúste kontaktovať aj Centrum včasnej intervencie vo vašom okolí.