Lieky na koliku

anicka246
6. dec 2013

Ahojte maminky, máme skoro 3 mesačného chlapčeka, od 2týždnov trpí kolikami, máme teraz už asi šieste kvapky na koliku. Dneska mi moja mama aj svokra povedali, aby sme mu to vysadili aspoň na týždeň, že či mu už aj tie lieky nerobia zle.. Tak sa chcem spýať ak máte skúsenosti či si myslíte že mu to už môže robiť zle, alebo tým nič nepokazíme keď mu to dávame?? Zatiaľ Ďakujem

casy30
6. dec 2013

Ahoj... Ja mam druhecho chlapceka a mozem ti povedat, ze pri prvom som vyskusala vsetko co sa dalo a bolo dostupne, takmer nic som nejedla len aby ho nenaduvalo a nepomohlo... Preslo to same po stvrtom mesiaci. Pri druhom mam to iste,akurat som usetrila peniaze v lekarni a jem vsetko... Chce to skratka len cas. Jedine co mi naozaj pomohlo pri prvom a teraz aj pri druhom drobcovi je rektalna rurka. Ani jeden sa mi nevedel vykakat sam... Kazdy ma strasil, ze si zvykne na nu a nezvykol🙂 hned ako mu spevneli brusne svaly zacal kakat pekne sam. .. A teraz je rurka opat nas najlepsi kamarat.. Nemozem ho predsa nechat trapit sa... Tak pevne nervy, chlapci tym bohuzial trpia, chce to len cas...a vies co, velmi mu dobre robi kupanie v kybliku... To je velmi dobre na brusko😄

jadinka
6. dec 2013

@anicka246 milá Anička, žiadne kvapky ani nič iné nepomôže...aspoń nám nepomohlo..čo ti môžem len poradiť je, aby si bábo čo najviac nosila, najlepšie v šatke, hojdala na fit lopte, alebo si ho aj nosila "koža na kožu" , dojčila na požiadanie...nie v zaužívaných 3 a pod. hodinových intervaloch...ver mi, kvapky a pod. nepomôžu..a never tomu, že si ho takto môžeš naučiť na nosenie na rukách...bábo je ešte maličké, samo si potom (po pár mesiacoch) "vypýta" svoj vlastný priestor...a ked nevieš ako šatkovať, skús zavolať laktačnej poradkyni, čo más k sebe najbližšie, urcite ti poradi, alebo dá na niekoho kontakt, kto ti s tým pomože..

siska53
6. dec 2013

@anicka246 suhlasim s @jadinka,nasa bol tiez kolikova.tiez sme vela nosili,hojdali,dojcila som,snazila som sa vyhybat problemovej strave.postupne to smerom k 4.mesiacu odznelo. A vobec nezalezlo na tom,ci som dvala kvapky,ci nie. A obcas sme pouzili teplomer na odvzdusnenie od vetrikov,lebo kakt jej slo.tvacsa sa jej ulavilo,len ona vseobecne nemalantafa vodorovnu polohu,strasne rada pozorovala svet okolo.tkze u nas asi aj aj.

anicka246
autor
6. dec 2013

no ved to si myslím aj ja, že musí z toho vyrásť, len sme si mysleli že ak mu neurobia dobre tie kvapky tak zle mu nespravia, ale tak ako píšete, je to drahé a kedže ich dávame pred každým kojením tak sa míňaju rýchlo, no vyskúšame bez toho.. a čo sa týka nosenia, v šatke by som ho nechcela, veľa maminiek aj tu na koníkovi mi radili Manducu, kúpili sme jednu za 100e a nepáči sa mu tam, musíme skúšať to mi je jasné ale ked strašne reve, tak sa to proste nedá... no už len vydržať musíme či to prejde po tretom, alebo štvrtom... keby to bolo aspoň isté 🙂 lebo ak to bude dlhšie takto tak prídem o chrbát aj o ruky :( ďakujem za odpovede

luba28
6. dec 2013

tiez sme si tym presli,ale prisla som nato,co nam zabralo,...davala som kvapky bio-gaya a davala som horuce obklady na brusko na body a ovinula som maleho okolo seba s tym obkladom a preslo to velmi rychlo,...a akonahle sme presli do 3. mesiaca preslo to potom samo

kaja554
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anicka246
autor
31. dec 2013

@kaja554 ahoj no my sme už aj tie kvapky mali.. takže ostali sme pri infacole, a teraz je to zatiaľ lepšie.. takže už dúfam že bude len lepšie 🙂

janinah
31. dec 2013

asi to robíš,ale aj tak napíšem-po jedení poriadne odgrgnúť treba,aby pohltaný vzduch nemusel ísť cez celý tráviaci trakt vonku 😉