Laryngitída u ročného dieťatka

29. apr 2024

Ahojte boli sme u Dr., ze laryngitida. Dala cipky, vraj ak by bolo zle a nezdalo sa nam dychanie mame dat. Inak len fenistil kvapky 3x denne. Nejake recepty domace pripadne ako mu zlepsit tonl dychanie?
Inhalujem s nim rano a na obed. Ale trha mi srdce ako dychci a trapi sa 😏🥺

qwer2019
29. apr 2024

Tak chlad. Voda,vzduch, jedlo chladnejšie. Ja to riešim pri 3,5 ročnom. Poriadne vetrať, ak ešte kurite, tak neprekurovat. My sme mali v zime vypnuty radiátor väčšinou v detskej, lebo sa mu zle dýchalo. Raz sme v strede zimy volali sanitku, čo nevedel dýchať dobre a ešte zvracal do toho. 😔 dúfam, bude čím skôr zdravý. 💙

autor
29. apr 2024

@qwer2019 dakujem aj ja dufam, ze cim skor... to ako dycha je na zaplakanie... a troska ma desi, ze iba fenistil a ak by zle dychal dako cipok ale iba ak budeme mat pocit, ze zle dycha... to mam cely den 🙈

petronellla87
29. apr 2024

Chlad a vetrať ako píše kočka hore. Naša ntiez dostala fenistil a na noc čipky a hneď po prvej sa jej uľavilo 🙂 držte sa

brezza
29. apr 2024

Zhorsuje sa to v noci, tak sa priprav na noc a na stekavy kasel. To ze mate doma cipky je super, to pomoze. My sme boli so synom uz asi 6x na pohotovosti v noci s laryngitidou, on mava aj nizku saturaciu tak aj adrenalin musel dostat. Ale vekom sa to zlepsuje, dufam, ze sa toho coskoro zbavime.
A zvlhcuj vzduch v izbe, ked bude najhorsie tak otvorit mraznicku a nech dycha ten studeny vzduch.

fiirsttiime
29. apr 2024

Ahoj ja som davala malemu cipok akurát v piatok večer, prvý x sme boli v nemocnici dávali adrenalín teraz zabral cipok, tam kázala fenistil plus calciovy sirup a este vela vetrať a mokré uteraky mam okolo postieľky. . Skóre uzdravenie je to o drzku pozerať na ročné babo ako chrapci a píska

viera77
29. apr 2024

Ako je už spomenuté vyššie, klasický zelený kalciový sirup je topka na liečbu laryngitídy. Pri prvej laryngitíde mala dcérka 1,5 roka a skončili sme v nemocnici. Odvtedy, 8 rokov už len liečba doma, bez lekára - antihistaminikum a kalciový sirup. Práve minulý týždeň bola dcérka doma s touto mrchou. Čím je dieťa staršie, tým je priebeh miernejší, časom by mali príznaky vraj úplne vymiznúť. Dôležité je už pri prvom podozrivom zakašlaní okamžite nasadiť liečbu.

janettdamian
29. apr 2024

súhlasím s @viera77 a mojím deťom pomohla homeopatia

maryetta
29. apr 2024

Ako dycha? Lebo moji pri tom mali hnusny hrozny sustavny kasel.
A2-3noci to bolo fakt zufale ze napr s dcerkou som spala na terase. Pod perinou. V polosede.

maminkadeticiek
29. apr 2024

Okrem vetrania urcite by som investovala do inhalatora a inhalovat Vincentku.Velmi nam pri laryn.pomohol a.odvtedy je to neocenitelny pomocnikpri kazdom co i len malickom naznaku kasla a soplika.Maleho som nanho ucila od 5.mesiacov.Zapnes rozpravku a zabavis.skvela.vec,v case skolky a soplov ani nehovorim.Ci sopel ci kasel,jedna z najlepaich investicii pre drti u nas.

maminkadeticiek
29. apr 2024

A samoska ze keby prisiel zachvat tak dieta ibliect a vonku vziat na studeny vzduch alebo ak je teplo tak odvorit mraznicku a nech dycha studeny vzduch z mraznicky.To najviac pomoze v tej chvili.

monnci2226
29. apr 2024

moj maly tiez mal nedavno laryngitidu, bola to uz asi 3 alebo 4 choroba tento rok... po vylieceni sa mi za tyzden zdalo ze.mu znova zacina kasel, chrapkalo mu tam zase - tak som nasalila dr.weiss- stop kasel pre deti od jedneho roku a zatial sa mi zda ze mu to celkom pomohlo (klop,klop) uzivame cca tyzden zatial len, ale kaslik presiel

autor
29. apr 2024

@petronellla87 su asi nejake zazracne, zatial spinka uvidime aka bude noc 🙆‍♀️

autor
29. apr 2024

@fiirsttiime ano je, nevie sa postazovat ani pokaslat si... on moc nepiska len dycha ako neprirovnavajuc tuberak

autor
29. apr 2024

@maminkadeticiek ano ano my inhalujeme, odvtedy ako sme v 8. mesiacoch boli so silnym zapalom priedusiek na Vianoce v nemocnici, uz len preventivne ho inhalujem

autor
29. apr 2024

@monnci2226 no mne od narodenia, ked neratam ockovania tak len tie Vianoce ale to des, horucky, nizka saturka no hrozne a teraz toto... dufam, ze bude viac menej zdravy lebo je to des ho vidiet takto, keby aspon uz vedel ukazat, ze co ho boli alebo co chce ci napit ci cokolvek 😮‍💨

autor
29. apr 2024

@maryetta naozaj? uf klobuk dole 😮‍💨 premysla. nad zvlhcovac ale zas ci to nie je nejak chemicke...

monnci2226
29. apr 2024

suhlasim choroby u takychto malych deticiek je jedno velke trapenie aj pre rodicov aj pre deticky. skuste ked tak ten sirup - je to aj na podporu imunity hornych dychacich ciet.... davala som od dr.weissa(stop virus ten je ale az od 3r.)aj dcerke po kiahnach lebo vtedy je imunita ozaj oslabena, cakali sme ze nieco zase donesie zo skolky, ale aj jej to pekne pomohlo a nenalepilo sa na nu nic (sople neratam 😂)

angel993
29. apr 2024

U nás pomáha jedine chlad a sprej Ventolin. Keď začína pískať, okamžite obliekam a ideme von. Hrdlo musí mať voľné. Ak je vonku teplo, urobíme si z deky stan pri otvorenej mrazničke a dýcha studený vzduch. Syn má záchvaty laryngitídy, trvá to 2-3 hodinky, vždy v noci. Keď prejde záchvat, dýcha čisto. Trápime sa s tým už vyše roka, chodíme na alergologiu, zatiaľ mu nič nezistili, mal by z toho vyrásť.

30katrusa40
29. apr 2024

Studený a vlhký vzduch pomáha. Nám doktorka tiež dávala fensitil kvapky. No ukázalo sa že si ich nemôže. Dávam mu kalciovy sirup. Keď bude zle daj cipok a pri najhoršom sa k nim postáv k otvorenej chladničke.

maryetta
30. apr 2024

Ja som potom iuz kupila inhalator. Dcerka uz sice vyrastla. Co choroba to laryngitida. Takze sme toho mali celkom dost.

autor
30. apr 2024

@angel993 povedala nam Dr. ze Ventolin iba pri prieduskach, ze toto je o level vyssie na to nam dala nejake cipky 🙆‍♀️

autor
30. apr 2024

@maryetta ano to verim, my mame tiez a inhaluje aj manzel, je astmatik

ema0000000
30. apr 2024

Zlaticka, poraďte sa s Dr jediná dávka dexamethazonu a hneď prejdete do vlhkého kašľa, ide tam hlavne o to aby sme spriechodnili dýchacie cesty, ktoré sú v tej chvíľu veľke ako jeho maliček a k tomu sú ešte opuchnuté čiže hrozí riziko dusenia, vtedy je prvá pomoc studený vzduch (v lete chladnička) alebo dávka dexamethazonu,

angel993
30. apr 2024

Čipky máme aj my, ale veľmi nezaberajú. Ventolin mu striekali v nemocnici, keď sme s tým prvý krát boli. Naša pediatrička nechcela napísať, že keď bude mať záchvat máme prísť a ona mu striekne. Lenže on má záchvaty iba v noci a to by sme jedine na pohotovosť museli a s takým stavom by nás hospitalizovali. Predpísal nám ho zastupujúci lekár, potom dala alergologička odporúčanie a tak síce s blbymi rečami ale predsa nám ho pediatrička predpisuje.

autor
2. máj 2024

@angel993 naozaj 100 lekarov a 100 sposobov, kamoske zas len ditiaden 🙈