Je vhodné kúpiť šteniatko pre budúceho prváčika?

sonulienkas
7. aug 2010

dobry , chcem sa poradiť , či je vhodné kupovať šteniatko dieťaťu , ktoré teraz v septembri bude prváčikom , či radšej nepočkať , nech si na školu zvykne -nejaký mesiac dva a potom mu ho kúpiť - prosím o cenné rady a skúsenosti.

pluto33
7. aug 2010

@sonulienkas Ahoj mám doma 5ročnu decru a každy rok máme šteniatka a malá sa o ne rada stará ale na tvojom mieste by som ešte chvilu počkala ako zareaguje prváčik na školu

sonulienkas
autor
7. aug 2010

pluto33- diky za radu 😵
ved toho sa trochu obavam , ako by zvladla aj prvé týždne ako školáčka a aj starostlivosť o šteniatko , aj ked je mi jasné , že najviac sa o všetko a o všetkých doma budem starať ja 🙂

traktor
7. aug 2010

aj ja by som pockala, kedze mame psika, viem co to je... 😉 ako prvacik bude mat toho vela noveho, a + psik do toho..aby ti potom neodmietol ist do skoly, lebo chce byt zo psikom doma...urcite pockat..

sonulienkas
autor
7. aug 2010

traktor- díky 🙂

detta
7. aug 2010

ja by som počkala tiež...
1.najlepsie je kupovat steniatko na jar alebo leto, ( lahsie sa uci na potrebu, nemusi sa snim brodiť v snehu a dazdi)
2.su ovela lacnejsi.....
3.a steniatko bude super darcek za prve vysvedcenie 🙂
Chovam psikov aj odchovavam.....

sonulienkas
autor
9. aug 2010

@detta asi máš pravdu a bude lepšie , ked počkáme 🙂

ejasmeja
9. aug 2010

@sonulienkas ahoj, ja by som pockala, aby si dietatko zvyklo na skolu. a steniatko by som urcite nekupovala, ale sla by som nejake vybrat do utulku. urobis tym 2 dobre veci naraz. dieta budes ucit zodpovednosti a laskavemu pristupu k zivym tvorom a jednemu smutnemu opustenemu hafanovi darujes krasny zivot 😉

sonulienkas
autor
14. aug 2010

dievčata diky za rady ,
@detta -prečo sú šteniatka v lete lacnejšie?