Je na bolesti brucha lepší Espumisan alebo Infacol?

katarinasifrova
10. mar 2011

Potrebovala by som poradit, chcela by som kupit kvapky proti bolestiam bruska, ale neviem sa rozhodnut. Espumisan alebo infacol? Bolesti zatial nemame, ale radsej chcem mat nieco doma. Vdaka za radu.

dajna11
10. mar 2011

ahoj,my používame espumisan...infacol som nemala,ale s espumisanom som velmi spokojná,krásne z neho prdká..

cmulinko
10. mar 2011

kazdemu babatku zabera lepsie to ci ono...ja osobne mam dobre skusenosti s infacolom.

mizuro
10. mar 2011

ak môžem, poradím infacol, nám zabral pri kolikách jedine ten.... skúšali sme aj espumisan aj sab simplex, ale vôbec nezabrali... my sme ho užívali 4-5 mesiacov...

julianka777
10. mar 2011

nam infacol nepomahal a Espumisan ano 😀 zalezi to od babatka 😀

danabel
10. mar 2011

Ahoj, ja by som odporúčala Baby calm kvapky - sú prírodné, na rozdiel od tebou spomínaných, tie obsahujú liečivá. Baby calm obsahuje glycerín, feniklový olej, anízový olej, mätový olej.Kopírujem popis z lekárne: Babycalm sú kvapky z prírodných zdrojov pre spokojné bruška dojčiat a batoľat. Výrobok je určený pre deti od ukončeného 1. mesiaca. Je bez cukru a alkoholu, neobsahuje konzervačné prostriedky ani umelé príchute a farbivá. Dávkuje sa 10 kvapiek pred každym jedlom. Po otvorení je nutné prípravok nariediť destilovanou alebo dojčenskou vodou. Použiteľnosť prípravku sú 4 týždne od otvorenia a nariedenia. Lekári ich veľmi nepoznajú, tlačia len tie isté veci, nám veľmi pomohli aj keď sa nevedela maličká vykakať (obsahujú glycerín) a každý, komu som ich odporučila, si ich chválil. Vyskúšaj 🙂

iinuska
10. mar 2011

ja som davala espumisan, a ani som nemusela davat tolko kvapiek, ako odporucaju v letaku. stacilo 10-15 kvapiek

latvia
10. mar 2011

uz len doplnim ze infacol ani espumisan neobsahuje liecivo 😝 simetikon sa nevstrebava, len odbublinkuje penu v brusku aby sa babatko lepsie vyprdelo. inac obe pripravky obsahuju ucinnu latku simetikon, takze by to malo byt vcelku rovnake, ale je pravda ze niekomu robi lepsie jedno, niekomu druhe.nam najviac pomohol sab simplex - tiez obsahuje simetikon

katarinajurikova
10. mar 2011

ahoj nam tiez robi najlepsie infacol,uzivame ho vzdy do mliecka uz 6 m. 😉

jenie123
12. mar 2011

malej zabral sab simplex. Uzivali sme aj espumisan aj infacol - vobec nepomohli.. Ale suhlasim, zalezi od kazdeho babatka..

lalipop
12. mar 2011

my sme davali tiez sabky 🙂

kejtty
12. mar 2011

nam nezabrali ani jedne, ani druhe. Az nakoniec probioticke kvapky Biogaia, tie zabrali na bolesti bruska

jaruska6
13. mar 2011

My sme užívali Sab Simplex,Espumisan,Infacol,Biogaia a nezabralo bohužiaľ nič ☹ .

lloret
14. mar 2011

MY sme zial tiez na tom tak ako "jaruska6" : vyskusane vsetko,nezabralo nic.Uzili sme si PORIADNE 3 a 1/2 mes.koliky.Teraz ma malinky 7.mes. a stale sa v noci budi s velky placom kazdu 1 a 1/2 hod.,ze: Zufalstvo?! uz nie,to uz je na totalnu vycerpanost a asi aj psychyatriu /u mna ☹ / Tak: "zlom vaz" katrinasifrova,snad nieco zaberie.

petraw
14. mar 2011

nám espumisan nezaberal vôbec, infacol už bol lepší a dávala som aj probiotiká 😉

michaelarobko
30. apr 2013

Ja Baby Calm neodporucam.mi sme ho chceli dat ze pomoze,,no maleho prehanalo a krce mal,vrieskal ! infakol nam nechutil a nezaberal .jedine tak espumisan,ten uskodit nemoze ale tiez nemusi kazdemu babetku zabrat

zamira
4. máj 2013

Závisí aj od toho, aké vážne sú tie bolesti. My máme tiež obrovské koliky. Už sme si mysleli, že od UM, vyskúšali sme viac druhov, dokonca aj v nemocnici sme boli s podozrením na alergiu mlieka. Síce nám tam potvrdili intoleranciu laktózy, ale nezávisle od toho, máme vyše dva mesiaca, a koliky máme stále. Espumisan a Sab Simplex nám nezabrali. Malá býva vtedy na neutíšenie, neraz sa stalo, že som plakala aj ja s ňou. V zúfalstve som vyskúšala pediatra aj v susednom Maďarsku, a on jej predpísal niečo na uvoľnenie kŕčov, čo aj zaberá. Miešajú to však u nich v lekárni, u nás neviem či to existuje pre bábätká, volá sa to papaverín. Zaberá to úžasne... je to síce liek, ale keď má niekto bábo s fakt vážnymi kolikami, tak urobíte všetko preto aby netrpelo...

michaelamilan
4. máj 2013

no ja mám veľmi dobré skúsenosti s Espumisanom......keďže nám vyhovuje, tak iný som ani neskúsila 😀 No tvojmu, možno pasovať nebude a budeš spokojná s iným.....

zuzka_puska
4. jan 2014

ahojte,prosim vas je infacol bezpecny? my ho davame 12 dnovemu babetku a trosku sa bojim lebo je este taka malicka, aby jej nejako neuskodil nebodaj

cuculiatko88
4. jan 2014

davala som espumissan a ani nie plnu davku iba nejakych 10-15 kvapiek a davala som aj probiotika Biogaia 🙂

1177
4. jan 2014

Nam najviac pomaha sab simplex, espumisan by mohol vypit aj cely a nic...

danielita18
4. jan 2014

nám nepomohol ani Espumisan, Infancol, Sabsimplex ani jedny tieto kvapky až nakoniec nam zabrali kvapky Coliprev a odvtedy bolo ticho ale treba si aj prečítat príbalové letáky aký je rozdiel medzi týmyto kvapkami ColiPrev a tými ostatnými pretože tieto su priamo na travenie laktozy a hentie ostatné su na uvolnenie vzduchu z bruška niektorým detičkam to môže stacit ale pokial je problem s travením mliecka tak treba hladat kvapky na travenie a nam tieto kvapky poradila doktorka ale pred pol rokom to bola novinka a malo mamiciek o nich vedelo a este ze nam ich poradila doktorka lebo malý každy vecer plakal aj do 1 v noci a hned ako som mu ich dala tak odvtedy boli krásne večeri a poradila som ich aj dvom kamaratkam a zabrali aj ich detičkám len su drahsie stoja 14 eur a musia sa davat uplne do kazdeho jedla a potom sa aj postupne musia vysadzat so znižovanim dávky a do buducna by urcite vo výbavičke nechýbali

ivanuscha3112
13. máj 2014

danielita18 po kolkých dnoch ti zabrali kvapky ColiPrev?

matsab
13. máj 2014

ahoj tak my sme mali vsetky kvapky od vymyslu sveta, nic nam nepomohlo, zabralo to ze som jedla hrozno a to dost vela a to sa dostalo do mlieckz a bolesti bruska prestali. ale upozornujem ze musis vyskusat v malinkej davke, moze to mat aj opacny ucinok - kazde dietatko je ine. to v pripade ze kojis ak nekojis tak sa spytaj detskej lekarky na kvapky BIOGAJA. ale vseobecne mam dve deti obe to mali ale to musi len prejst. neboj niektore deticky to ani nemavaju. tak ti zelam nech vas to obide: ))))

skvrnka
13. máj 2014

Zdravím,ja som tiež dávala espumisan kvapky ale ja som brala tiež, ono to lepšie prešlo do mliečka a hlavne pozor an stravu.....ja som jedla dookola zeleninivú polievku a mäso na prírodno 🙂 🙂 🙂 Tak držím palce 😉

edvelyn
13. máj 2014

Kazdemu bejby sadnu ine..treba skusat...espumisan.sabsimplex.baby calm..nam nezabrali ani jedny 😉 museli sme pockat do stvrteho mesiaca ked bolesti prestali

silvapokorna
14. máj 2014

Ahoj. Záleží čo tie bolesti spôsobuje. A ako máš staré dieťatko. Ja som zastáncom kombinácie prírodných a domácich pomocníkov s farmakami z lekárne. Záleží na probléme a intenzite. Pre malé bábatko som používala na bruško hlavne nahriate podušky a masáže a gel Pupík. 🙂 Pri starších teplá kúpel a smecta. Tá je na desinfekciu a ukľudnenie celého trávenia, žalúdok aj črevá. Dobré je nasadiť lactoabacily a pod. To sú aj tie kvapky BabyCalm. No a samozrejme čajíky, len pozor u naozaj malého bábatka. Napríklad slabý čierny čaj alebo fenyklový sa môže podávať po lyžičkách aj bábatkám. 🙂 Je to naozaj indiviuálne a možností je veľa. Držím palčeky, časom si to určitě vychytáš a nájdeš, čo je najlepšie práve pre tvojho drobca. 🙂

lauricita7
13. aug 2014

ja som skusala na dcerkach rozne pripravky a rady.. a jedine co nam zabralo boli kvapky Coliprev s enzynom laktazy.. takze za mna by som ti odporuicila tie..po par dnoch sa malickym ulavilo a aj my sme spozorovali viditelny rozdiel 🙂

filipka3
19. dec 2014
Používateľ filipka3 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od filipka3.

aj u nas zabral velmi dobre coliprev, teda kvapky

timka77
27. dec 2014

Chcela by som vas poprosiť o radu či ide o koliku. Syn má 6 tyzdnov, je plné kojeny. Cez deň nechce spať a stale plače, jedine ked tak na rukách ale ked ho položíme zobudí sa. Prdka stale až moc, no puci sa a je nepokojný. V noci spí v pohode. Myslíte ze ho bolí bruško a je to kolika, lebo skoro všade sa píše ze koliky bývajú vecer. Ďakujem

janulka2102
14. jan 2015

na odporúčanie pediatričky som vyskúšala Coliprev a neviem si ho vynachváliť, bolenie bruška nám dokonca po mesiaci používania úplne prešlo.