Hrčka za ušami u dieťaťa

19. apr 2024

Ahojte. Dneska som nahmatala synovi (14m) dosť veľké hrčky za oboma ušami. Veľmi som zlaknutá. Môže to byť niečo vážne?

doris11
19. apr 2024

Môžu to byt uzliny zväčšené

domka222
19. apr 2024

Ako píše
@doris11, zväčšené uzliny. Môžu byť z choroby,rastu zubov... moja mala po očkovaní. Mne kázala dr sledovať týždeň-dva. Ak by boli stále, tak som mala prísť

autor
19. apr 2024

@domka222 po ktorom očkovaní? Môj mal teraz minulý týždeň mmr

doris11
19. apr 2024

To kľudne môže byt tým mmr, tusim nám aj lekárka vravela vtedy že môžu byt zväčšené uzliny 7-14 dni po

autor
19. apr 2024

@doris11 mne dr povedal že bude bez problémov po očkovaní.. Snáď to bude len tým :/ dosť sú veľké tie hrčky

babulkomale
19. apr 2024

Odvazny doktor, povedat pri najproblematickejsej vakcine, ze bude bez problemov. Cely pribalovy letak tomu oponuje.

autor
19. apr 2024

@babulkomale myslel tým bez teploty atď.. A to tak ak bolo
Pri predchádzajúcich vakcinách upozornil na vedľajšie účinky a boli.

doris11
19. apr 2024

No ono vacsinou býva bez problémov zevraj, syn nemal žiadne reakcie na neho. Tiež mi dr vravel že vacsinou žiadna reakcia nieje.
Keby sa to nezlepsovalo tak sa spýtaj dr radšej 🙂

autor
19. apr 2024

@doris11 a nevieš kedy by to asi mohlo prejsť ak sú to tie uzliny? Do kedy čakať a sledovať? Nechcem behať k dr, nieže ešte tam niečo chytím. Keď už sú tie ,,,staré "choroby späť

babulkomale
19. apr 2024

Vravím, jasnovidec.

autor
19. apr 2024

@babulkomale nebuď ironická

domka222
19. apr 2024

Tiež po mmr. Po 7 dňoch po vakcíne teplota a potom hrčka. Do 2 týždňov od objavenia boli preč

hradnapani
19. apr 2024

uzliny. su bezne po ockovani, chorobe, pri alergii. Pockaj tyzden, dva a potom chod.

monita7
19. apr 2024

Ja mám bežne hrče za ušami ako dospelá, moje deti to majú niekedy tiež. Sú to lymfatické uzliny. Stačí natierať octanovou masťou a zmizne to. Nič iné na to nepomáha. Môže to byť keď je napr sopel, ale mne dr povedala že to mám zo stresu. Teraz to má akurát môj 3 ročný syn na ruke. Len natieram.

autor
19. apr 2024

@monita7 beriem, len on to doteraz nemal. Ka si svoju tiež viem nahmatať ale on ju tam nemal a je tá hrčka viditeľná. Tak som sa prelakla

jana_eyre_2
19. apr 2024

Po očkovaní môže byť že sa mu zduria uzliny, telo reaguje na vakcinu.. dôležité je, či sú pohyblivé, poddajne, veľké asi ako hrášok - také bývajú pri reakcii na vírus či očkovanie.. niekedy môže byť že nemiznu aj 14dni.. sleduj cez víkend, nestlacaj ich pričasto, ani silno.. v pondelok zavolaj dr, nech ťa uisti o Tom či to je normálne.. ale nemusíš sa báť, toto býva u detí bežné.. moja dcéra mala uzliny za ušami mesiace, bola len sledovaná a neskôr to zmizlo.. je úplne ok, už má 10r..

autor
20. apr 2024

Baby a keď má za jedným uškom 2 hrčky? Tiež uzliny?