Horúčka u 6 mesačného dieťatka

zuzuk22
26. jún 2014

Ahojte mamičky . Idem si po radu . Teraz na večer som spozoravola ze môj pól ročný syn ma nejaku horúcu hlavu a nôžky a ručičky studené . Odmerala som teplotu a mal 38. A hodinu 38,5 . Je umrncany . Momentálne som ho konečne uspala . Je to moje prve dieta a este sme horúčku nemali . Viem ze som este asi nemala ale zo strachu ze sa to zhorší este som mu dala cipok do ritky nurofen a asi ani nie za 5 minút sa vykakal take redčie . Takze typujem ze ten cipok nebude mat účinok . Ale asi sa stihol roztopiť lebo ako začal kakat akurát somm mu natierala ritku a najprv vybehol len špička toho čípku a potom hovienko . Tak neviem teraz co mam robit ked sa to nezlepší . Dakujem za každú radu .

monicm
26. jún 2014

@zuzuk22 ak teplota nezačne klesať,je jasné,že nezačal účinkovať.ja som čípky nikdy nepoužívala,vždy len sirupy a najlepší bol nurofen.rovnako na zníženie teploty dobre padne vlažný kúpeľ.a mimochodom,lieky si použila správne,nad 38,5 ich treba použiť,osobne pri malých deťoch by som aj nad 38,aby sa predišlo prípadným febrilným krčom.a ešte jedna rada,pri dlhšie trvajúcich teplotách môžeš striedať každé 3 hodiny sirup nurofen a panadol baby (proste dve rôzne účinné látky).

zuzuk22
autor
26. jún 2014

Dakujem za radu

mammaroma
26. jún 2014

@zuzuk22
Ahoj, teplotku si merala v zadočku? Tam je rozdiel 0,5 stupňa, ale veď to vieš. Teplotu priebežne sleduj, maličkého obleč tak, aby sa neprehrieval, prípadne potieraj vlhkým uteráčikom, nie vyslovene ľadovou vodou. Čípok sa vstrebať mohol, prípadne mu môžeš podať ešte také množstvo, aké vykakal. Po 6. hod. môžeš podať ďalší. Držím palčeky, nech je drobátku čím skôr lepšie

mammaroma
26. jún 2014

@zuzuk22
Ešte som chcela, ale to Ti už napísala aj mamina predo mnou: ak treba, dá sa striedať s Paralenom - Panadolom

zuzuk22
autor
26. jún 2014

@mammaroma ďakujeme krásne dufam ze to nebude nic vážne

nonny
26. jún 2014

ja viem tak že po 4 hodinách sa može striedať a ak sa dava ten istý liek tak po 6-tich samože podať....nam zase viac zaberal čipok ako sirup...nad 38,2 už som dala a hlavne treba sledovať aj po pol hodinkach teplotu lebo babatku vybehne skoro hore....a mať doma po ruke aj diazepam vkoli krčom ktore možu nastať pri vysokej horučke....hlavne sledovať babo nam po čipku zvykla rýchlo klesnuť teplota...a tušim ked bol maly sme nedavali cely ale len polku ak si dobre pamätam...držim prsty nech je skoro fit...

milota164
26. jún 2014

ak neklesne daj panadol sirup

ushuaia
26. jún 2014

@zuzuk22 u malych deticiek sa odporucaju cipky...lepsia manipulacia a najma nezatazuju zaludok...dve rozne lieciva sa smu striedat po 4 hodinach...cize paralen a ibuprofen...dalej je dobre urobit zabal...nie ladovy...tym sposobis sok, len o nieco ,,chladnejsi,, ako je drobec...Pravdepodobne to budu zubky...pokial vsak horucka bude pretrvavt 2-3 dni ,treba navstivit lekara...vysoke horucky su nebezpecne pre mozog dietatka...drzim palce

ushuaia
26. jún 2014

@zuzuk22 a najma nikdy nedavaj ,,este trosku lieku,, aj ked mas pocit ze vykakal, alebo aj pri vracani...nikdy nevies kolko sa do telicka lieciva dostalo...kazdy organizmus a metabolizmus je iny najma u malych deti...je nebezpecne davat znova liek...treba pockat, najma predavkovanie paralenom ma toxicke ucinky na pecen...