Haemophilus baktéria - priebeh

basulaak
30. apr 2024

Prejavuje sa tato bakteria u deti vysilujucim kaslom a nasledne aj hnackou? V uvode mal aj horucky a teploty, po 2 dnoch ustupili. Uz 2. tyzden ma kasel, lekarka dala medrol trochu pomohlo ale kasel sa zmenil zo sucheho na vlhky. Pluca a priedusky su ciste. Kasel uz nie je vysilujuci. Obcasny vlhky. Ale pridruzila sa riedka stolica. Z nosa stale tecie a zateka. Vyziadla som vyter nosa a hrdla u syna lebo mne vyslo z vyteru ze mam haemophilus, atb dostal rovno aj manzel. Jedavali sme spolu s malym rovnakou lyzicou. Tak tipujem ze ma to iste.
Ake atb brali vase deti na to? Ako rychlo im zabrali?

ema0000000
30. apr 2024

@basulaak Haemophilus je jedna z najbežnejších detských baktérií vramci kolektívu, priebeh môže byt rôzny ale hnačky niesu nejako časté, máte ku atb aj probiotika? Ak nie treba ich určite nasadiť zároveň s liečbou. Ak to neprejde treba si dať tasectan a enterinu a čierne uhlie

basulaak
autor
30. apr 2024

@ema0000000 dakujem za info. No dieta ani my este ziadne atb neberieme. Cakame u neho na vytery. Cize nehnackuje z atb. Vecer uz vykakal aj sulok tak snad sa to nasledujuce dni zlepsi.