Genitálne bradavice u 5 ročného dieťaťa

susanicka27
13. júl 2017

Stretli ste sa s tym uz niekto, ze sa vasmu dietatku, moja ma 5 rokov zacali vytvarat malinke bodky na velkych pyskoch a vyzera to ako bradavica. Uz som zufala, ze co to moze byt, Boli sme ich vypalit dusikom, ale opat ich pozorujem. Dakujem za odpovede

sardinka336
13. júl 2017

@susanicka27 ano, mám s tým zial bohate skusenosti. Na pysku sa dcere vytvorili tzv. molusky - bol to taky zhluk....skratim to, boli sme koli tomu na Kramaroch na ,,vyškrabani,,. Uz som mudrejšia, ako nahle ma dcerka ,,bodku,, okamzite sa objednavam ku koznej a ona to tou lyžičkou vyberie. Na Kramare sa uz nechcem vratit...inak je to virusove takze preto sa to zvykne vracat. Nas chcela kožna poslat aj na imunologiu kedze sa jej to vracalo, napr. mala molusku na nohe, ale dcera je inak zdrava ako repa ,,klop,, klop....takze liečbu Isoprinosilom som odmietla. Zatial sme bez bodky ,,klop,, klop,,...

susanicka27
autor
13. júl 2017

no presne to tak vyzera, ani som nevedela, ze je to moluska. Kolko rokov mala vasa dcera, ked to prvykrat dostala. Nepovedali vam z coho to mohla chytit

susanicka27
autor
13. júl 2017

@sardinka336 no presne to tak vyzera, ani som nevedela, ze je to moluska. Kolko rokov mala vasa dcera, ked to prvykrat dostala. Nepovedali vam z coho to mohla chytit

bodka13
13. júl 2017

@susanicka27 molusky mohla chytiť kdekoľvek v bazéne napriklad

sardinka336
13. júl 2017

@susanicka27 dcera ma 2 roky a lekarka na Kramaroch mi povedala ze to su tzv. pox vírusy, prenašaju sa kontaktom, dotykom, uterakmi....Kedze staršie deti tiez mali bradavice - syn mal na nohe, na tele mal molusku, staršia dcera tiez mala par molusiek tak si to medzi sebou popredavali. Krpata zial to schytala na genitalie. Ci sme ju utreli uterakom kde ,,to,, bolo...tazko uz povedat. Citala som o tom ze molusku mozno aj prepichnut sterilnou ihlou, vytlačit kym nepojde krv a pokvapkat jodom - Betadine. Mala by zmizmuť. Tento postup povedala kožna ze nie je ,,blbost,,...ked som sa jej pytala ze či to je blbost z internetu ale kedze je to na tak citlivom mieste tak to velmi neodporučala.
Deti to nachytali mozno v plavarni, chodia plavat...skratka vraj to je virus ktory kludne v sebe máme a len čo sa oslabí imunita tak moze vyskočiť. Ale je to individuálne. Lebo moje deti nebyvaju vobec chore a molusky sa im občas objavia...Na Kramaroch sme prišli k zaveru ze dcerka skratka dokaze sa ubranit chorobam nakolko nebyva vobec chora ale tomuto zrejme jej imunita ešte nedokaze tak odolavat, uzavreli sme to s tým ze kedze ma len občas nejaku bodku ze z toho zrejme vyrastie. Samozrejme akonahle sa objavi čo len jedna uz som u kožnej a tá to ,,škrabne,,.