Entonox a gastroskopia u 7 ročného dieťaťa

rqduskq
20. jún 2018

Prosím Vás, mám dilemu, malej idú robiť gastroskopiu a že len za pomoci entonoxu. Máte skúsenosťi? Alebo ju mám dať uspať? Ďakujem

montemotherone
20. jún 2018

@rqduskq určite by som kvôli takémuto vyšetreniu nedávala dieťa do narkózy. Fakt. Z tohto vyšetrenia sa robí obrovský strašiak. Dcéra ho síce absolvovala staršia, tiež len s oblbovákom (ja osobne už niekoľkokrát), a v čakárni sa bežne otáčajú malé deti ako na páse. Ide to bez šokov, bez plaču. Dobrý odborník+ sestry dieťaťu vysvetlia o čo ide, urobia to v pokoji... Samozrejme môžu byť diagnózy- autizmus, iné psychické postihnutie, kde je to dobré zvážiť, ale to by asi aj muselo ísť o závažné podozrenie. Jednoducho klady musia prevážiť zápory. Narkóza je zbytočná záťaž organizmu a vždy prináša riziká

rqduskq
autor
20. jún 2018

@montemotherone a mala tiež ten rajský plyn? aké je to? ja som to ešte nikdy nemala, ono si pamätajú na zákrok? tiež ich napína ako nás? ja som bola bez všetkého, nedali mi nič a bol to strašný zážitok .... ma triaslo potom pol hodiny ale ja som stresák strašný .....

andreaja
20. jún 2018

moja bola a v pohode vsetko vnimala

rqduskq
autor
20. jún 2018

@andreaja a koľko mala rokov? nie sú z toho plynu oblbnuté?

montemotherone
20. jún 2018

@rqduskq áno dali jej to predtým dýchať, a jediné čo ma naštvalo, že mi to nepovedali vopred. Predsalen, môže mať nejakú kontraindikáciu... Napínať bude vždy a každého, je to prirodzený reflex a to dráždenie je tam silné. Ide skôr o to, aby dieťa nezačalo "hysáčiť" a bolo pokojné. Dcérke sa z toho trochu točila hlava, inak to zvládla. Musela ísť dnu sama, lebo som so sebou mala aj mladšieho syna a to by všetko len komplikovalo. Zvládla to v pohode. Všetko som jej popísala a upokojila ju, hlavne aby sa sústredila na dýchanie a na ostatné nemyslela. To je najdôležitejšie. Keď si v kŕči, potom je to ťažšie aj pre lekára, trvá to dlhšie a môže to byť aj bolestivé. Nie to príjemné, ale na druhej strane, je to najlepšie vyšetrenie na situáciu v žalúdku.
To napínanie môže trochu znížiť sprej (myslím lidokain) ktorý ti streknú pred zákrokom, treba ho správne streknúť (zažila som sestričku ktorá vedela čo robí, aj takú, ktorá to tam ledabolo strekla a asi netuší prečo...😒) A potom aj dobre pomaly prehltnúť, aby to pôsobilo na čo najväčšiu plochu. Potom aj menej napína

rqduskq
autor
20. jún 2018

@montemotherone no neviem ako to mojej vysvetlím :( ale skúsim, povedali, že ak to nepôjde tak to nebudú robiť a dajú ju do celkovej, ona bude vystrašená a asti to pomaly neprehltne :( no uvidíme, ďakujem 🙂

andreaja
20. jún 2018

@rqduskq tusim tiez 7 vobec som ju nevnimala ze by sa potom inak spravala a sestrina dcera bola tiez a ona to opisala ze sa citila ako v dakej videohre

rqduskq
autor
21. jún 2018

@andreaja ďakujem 🙂

majusieka78
27. máj 2019

Prosím Vás poradíte mi nejakého detského gastro. v BA alebo blízkom okolí? Ďakujem