Dokedy ste cvičili Vojtovku?

nikusssik
11. jan 2014

ahojte, moja dcérka narodená predčasne a vojtovka nám bola naordinovaná v rizikovej poradni, nie od neurologičky...tá bola vyslovene proti cvičeniu...samozrejme cvičili sme poctivo, maličká má 9 mesiacov,štvornožkuje, vie sa sama posadiť, stojí pri nábytku...krôčiky robí len popri nábytku (niekedy ešte špičkuje), nedávam ju do chodáku, ani nevodím za ruky...myslíte, že je potrebné trápiť dieťatko ďalej cvičením? kedy ste skončili s cvičením vy?

trend270
11. jan 2014

Do 4 mesiacov. Boli sme na kontrole u neurologičky, ponúkala mu do ruky hračku a malý ju chytal jednou rukou spredu a jednou z boku. Z tejto asymetrie, z ničoho iného, usúdila, že máme pokračovať v cvičení. Doma chytal hračky v pohode symetricky oboma rukami, samozrejme občas aj inak, ako sa mu páčilo. Tak som ho vzala k druhému neurológovi, ktorý bol známy ako odborník, ten ho pretáčal do rôznych polôh ako to má pri správnom vyšetrení byť. Povedal, že v niečom je popredu, v niečom pozadu, ale je to v norme a v priemere a že ho zbytočne trápime. Tak som prestala cvičiť a konečne som sa začala cítiť ako milujúca matka a nie ako tyran. Ja by som ju na Vašom mieste dala skontrolovať nezávisle dvom neurológom.

nika82
11. jan 2014

ja by som ju netrapila

demo
11. jan 2014

s cvicenim sa konci, ked rehabilitacna sestra alebo ortoped v zariadeni, kam na cvicenie dochadzate povie, ze uz cvicit netreba. ved tu vojtovku cvicite zrejme nielen doma ale chodite aj na pravidelne ukazanie sa na rehabilitaciu.

brnka
11. jan 2014

my sme cvicili kvoli zvysenemu svalovemu napatiu a pastickovaniu (poslal nas neurolog), rehab. doktorka nas stale tlacila k cviceniu, neurolog v cca 10 mesiacoch povedal, ze on uz nevidi dovod na cvicenie, tak som to tak povedala aj rehab.doktorke a viac sme nesli 🙂

ppetinka
11. jan 2014

nám tiež naordinovali Vojtovku ešte v pôrodnici... a teraz, keď ju neurológ videl, povedal, že cvičiť by ani nemusela, takisto to povedala aj fyzioterapeutka, ale vraj keď mi už ukázali, ako sa cvičí vojto, tak že malej cvičenie neuškodí ... Mala by som s ňou cvičiť min. 3x denne, ale ja to robím iba 1x denne, keďže je OK a má cvičiť len preto, lebo jej to neublížzi ....

rusnakovamaria
11. jan 2014

JA S MALIM CVIČIM DVA A POL ROKA VOJTOVKU SMALIMI PRESTAVKAMI TIEŠ EŠTE NECHODI SAM NETREBA TO VZDAVAŤ A EŠTE SKUSIŤ KUPELE V DUNASKEJ LUŽNEJ TO CVIČIA S DTMI VELMI TO POMAHA

bubo1104
11. jan 2014

Ja som s mojím synom cvičila narodenia až do 2 rokov . Každý deň poctivo 3 x . CHodili sme na rehabilitácie do Martina a za seba môžem povedať , že mu to pomohlo . Doma som cvičila sama a keď sme boli na rehabilitácií , tak mi sestrička ukázala , ako cvičiť a potom to nechala na mňa , takže mi sme si to poctivo oddreli . Plakali sme aj syn aj Ja , ale keby som s ním necvičila asi by nechodil a ani sa nehýbal , takže len toľko z mojej osobnej skúsenosti . Tiež sme mali aj 11 dňové prestávky , keď bol očkovaný , vtedy sa cvičiť neodporúča , vždy sme sa radili aj po telefóne a fakt nám to pomohlo .

iva330
11. jan 2014

do jedného roku som poctivo 3x denne cvičila vojtovku najskôr dva cviky,potom tri cviky, v pol roku nechcel doktorke chytiť kluče do rúčky,pritom doma hrkálky chytal normalne,doktorka mi povedala,že nebude mať v poriadku lavú stranu tela a že s ním asi necvičíme, pritom sme okrem očkovania nevynechali ani raz,plakajúci som vyšla od nej z ordinácie,zúčastnila som sa i týždenného rehabilitačného pobytu, v roku malý začal chodiť,priam lietať a vtedy sme aj prestali cvičiť, samozrejme že pri cvičení vojtovky sme plakali ja aj on, bolo mi malého ľúto, ale vedela som,že pre jeho zdravie musíme,tak sme cvičili,držím palce