Detská fakultná nemocnica v Banskej Bystrici - ubytovanie

alanka12
16. okt 2015

Ahojte mamičky, prosím o info. S 5 mesačnou dcérkou ideme na menší chirurgický zakrok do detskej fakultnej nem.v banskej Bystrici na cca 3 dni.kamarátka mi spomínala že pred pár rokmi oddelovali bábätka od mamičiek.mamičky boli ubytovane na inom poschodí a volali ich iba na kŕmenie. Máte niektorá nejakú aktuálnu skusenost? A dalo sa to riešiť aj tak aby sme boli spolu, Malinka je na mne dosť závislá, a nechcem si domov doviesť dieťa s traumou a separacnou uzkostou ďakujem

ludmilaka
16. okt 2015

@alanka12 Myslím, že do roka nemôže byť mamka s bábom. Mamka je na mobile a sestričky ju prezváňajú. Dieťatko má nejaké utišujúce prostriedky, je pokojnejšie. Kúpete si ju sama. Osobne si neviem predstaviť byť bez bába...držím palce, zvládnete to.

sojorez
17. okt 2015

Podla charty prav dietata mas pravo byt hospitaliz.s dietatom do 6 rokov, a funguje to aj naopak,ak je hospit.mama,kt.koji,moze byt s nou dieta... zavisi ale od ludi... v PO detskej som podpisovala reverz,ze beriem dieta domov,lebo ma s nou nechceli hospitalizovat (mala nieco cez dva roky) a naopak,teraz som bola s dcerou hospitaliz. na traume napriek tomu,ze mala uz 8 rokov... cize je to hlavne o ludoch,kto ma snahu,ten umozni aj nad ramec zakona a kto chce robit prieky,dovod si najde...treba sa informovat osobne a uvidis,drzim palce

inull5
17. okt 2015

@alanka12 ahoj,pokiaľ budeš na oddelení kojencov,tak s malou budeš celý deň,ale večer musíš odísť na prvé poschodie do izby matiek. Je to tam veľmi zlé na pediatrii pretože si ako v akváriu. Nebudem ti písať podrobnosti radšej. Pokiaľ bude na chirurgii miesto,tak tam je to fajn,budeš s malou na izbe,môžeš s ňou aj späť v jednej posteli,sestričky to akceptujú.

alanka12
autor
18. okt 2015

@inull5 ahoj, ďakujem za odpoveď. A aspoň v noci volajú na kojenie, lebo si nevie predstaviť že by malú nechali celú noc O hlade, stále ju kojim aj 4x za noc

inull5
18. okt 2015

@alanka12 hej,volajú. Ale dosť sa tam tie bábätka rušia.