Dcérkina tupozrakosť sa nezlepšuje.

anulienka30
28. jan 2020

Ahojte. Dcerke zistili tupozrakost, cca asi ked mala 3 roky. Pravidelne chodime na kontrolu, ale bohuzial, ani prelepovanie a cvicenie nam nepomaha. Teraz mame ist na magneticku rezonanciu, ci nieje problem niekde inde. Stretli ste sa s tym niekto? Alebo mate istu diagnozu ako my?

luthine
28. jan 2020

@anulienka30 Neskusali ste cvicenie s appkou annasoft? Mojej dcere velmi pomohlo.

79viktoria79
28. jan 2020

@luthine aka je to appka prosím vas?

0laracroft0
29. jan 2020

@anulienka30 ja viem tak, že tupozrakost sa dá bežnou liečbou len mierne skorigovať a aj to len v prípade, že sa podchyti vo veľmi ranom veku (nie som odborník ale skôr ako v 3 rokoch). Ja som chodila do očnej škôlky, oko mi nonstop prelepovali a tu ma máš dospelú prakticky iba s jedným pouzitelnym okom. Prepáč. Nie je to choroba oka ale sval ktorý ho ovláda je lenivý ale to už určite vieš. Inak človek s tým žije od narodenia takze to preňho nie je žiadna tragédia 🤷‍♀️ Ja vediem plnohodnotný život, pilot ani vojak som nikdy byt nechcela 😁

sono2
29. jan 2020

@0laracroft0 pravdu máš. Dcéra má tiež okuliare a práve preto ich má mať aby tento problém nenastak ktorý je viac menej na stalo.

0laracroft0
29. jan 2020

@sono2 myslím, že ak má 3, niečo sa ešte možno skorigovať dá, ale veľká optimistka by som nebola. Niekde som tuším čítala že to treba podchytiť do 1 roku... teraz čakám babo tak to tiež dám odsledovať. A myslím, že v budúcnosti sa to možno bude dať operovať aj keď pochybujem že sa poisťovne potrhajú to preplácať. A možno nie, lebo človek vlastne má funkcne oko aj sval, ale ako ho operáciou donútiť pracovať? Držím prsty a ak sa to nezlepší, nezufaj, dá sa tak žiť, skôr sa obávam vyššieho veku, kedy teoreticky môže aj to zdravé oko odchádzať rýchlejšie, keďže zvláda robotu aj za tupé oko 🤷‍♀️ Držte sa 🙂

sherynkamalinka
29. jan 2020

Ahojte, aj ja trpim tupozrakostou, bohuzial ju zistili neskoro. Nosila som dioptricke okuliare na kratkozrakost avsak az v dospelosit mi zistili ze som tupozraka. sla som na operaciu laserom. Okuliare uz nenosim, do dialky vidim avsak to chore oko vidi ako predtym, resp. nevidi, ako je uz vyssie spomenute, problem je vo svale, nie v oku. Oko vidi len do mozgu to uz nedochadza ze co vidi...Akurat tusim pred rokom a pol vedci zistili ze na tupozrakost sa da vyliecit pomocou okuliarov na virtualnu realitu, avsak vyskum je stale v plienkach. takze mozno o par rokov bude liecba mozna prave tymto

anulienka30
autor
29. jan 2020

@0laracroft0 prvykrat sme boli u ocnej, ked mala dcerka dva a pol roka....teraz ma 5 a pol...uvidime ako dopadneme na magnetickej rezonancie
@luthine na tu aplikaciu sa musim spytat doktorky, ci to mozme skusit
@0laracroft0 chodime uz tri roky do BA na kramare....prve sme prelepovali len na dve hodky...teraz na tri....ale ziadna zmena....niekedy to ma cele doobedie....aj ked s tym velmi bojujeme....nechce mat ocicko prelepene....

0laracroft0
29. jan 2020

@anulienka30 no čo ti poviem. Prelepovali to mne aj sestre a nebudem ta klamať, obe sme podvádzali. Ja som s tým v TV nevidela NIČ. A tiež si myslím že má mohli prelepit aj celu, v tom veku už to môjmu oku podľa mna nepomohlo vôbec. Každopádne verím že dcérke všetky ostatne vyšetrenia dopadnú dobre a keď bude staršia lekárska veda jej pomôže aj s očkom 👍🙂

anulienka30
autor
29. jan 2020

@0laracroft0 dakujem...dufam, ze dovtedy neochorieme....a pojdeme na termin tam....

luthine
29. jan 2020

@anulienka30 https://www.annasoft.eu/?gclid=EAIaIQobChMIxbK1... Dufam, ze to nebude vyhodnotene ako reklama. Kupili sme to na tablet, licencia je vzdy na rok. Su to obrazky, co dieta obkreskuje alebo ine hry, zatial co ba pozadi sa toci sachovnica. Udajne to nejak intenzivne stimuluje ocny nerv. Neviem ako vy ocko cvicite, ale my mame kazdy den hodinu inu aktivitu. Bud sa hra s mozaikou, navlieka drobne koralky, sklada male puzzle, resp. najlepsi le sa osvedcilo zobrat ciste malovanky a okolo vacsieho objektu urobit fixou cervene bodky asi v pol cm rozostupe. Polozim to dcere na taku napichovaciu nastenku a ona spendlikom picha rad za radom, kym takum sposobom neobide cely objekt.

Pisu tu viacery, ze sa s tupozrakostou vela robit neda, ale nam sa to v celku uspesne podarilo napravit. Zacali sme ked mala mala 3 roky, tupozraka bola uplne a teraz ma skoro 6 a problem s tymto uz nema. Skuli sice stale, ale to uz je iny problem.

0laracroft0
22. feb 2020

@anulienka30 Ahoj, mama mi poslala tento článok: https://halicka.blog.sme.sk/c/488340/tupozrakos...
Uplne sa mi tomu nechce veriť, ale možno je v tom budúcnosť 🤷‍♀️

zuzdz
30. máj 2023

@luthine prosím Vás, ak tomu správne rozumiem, tak s tou aplikáciou cvičí s okluzorom?

luthine
31. máj 2023

@zuzdz Ano, s okluzorom cvicila samozrejme.

zuzdz
31. máj 2023

@luthine ďakujem. Lebo nám to dr spomínala v súvislosti s ortoptickymi cvičeniami, čo (ak správne rozumiem) je na spájanie obrazov z oboch očí do jedného, kvôli rozvoju priestorového videnia. Tak ma to trochu zmiatlo.

luthine
31. máj 2023

@zuzdz Ano, su dobre aj na spajanie obrazu, ale ak si spravne spominam, toto cvicenie je predovsetkym na odstranenie tupozrakosti, teda aby to chybne oko vobec zacalo vnimat, aby sa stimuloval prave ten jeden oslabeny ocny nerv a aby sa mozog prestal spoliehat na druhe "dobre" oko, neda sa to inak nez docasne to dobre oko potlacit (prelepenim). Jednoducho donutit mozog znovu pouzivat to slabie oko a pomoct mu prave tou aplikaciou. To spajanie obrazu u mojej dcery riesili az nasledne, ked sa tupozrakemu oku navratila funkcia. Dnes uz (klopem) nema problem ani s jednym tymto problemom.

zuzdz
31. máj 2023

@luthine aha, radšej to teda ešte odkonzultujem s našou dr. Prelepujeme od narodenia, nie je problém, že oko nefunguje vôbec, len teda som sa na to zabudla opýtať a až doma keď som to nainštalovala, ostala som zaskočená, či má na to pozerať s okluzorom, alebo bez.

neillys
9. mar 2024

Budte rado ze mate tupozrakost na jednom oku mne otupelo aj to pravé prvykrat v 26 rokoch po laseru bolo fajn a dnes mam opat obe oci tupozraké.. super zivot toto