Čo je synovi, ak kýva hlavou dopredu a dozadu?

dmelus
29. sep 2010

Mam 11 mesacneho syna, ktory od 8m kyva hlavou dopredu a dozadu...pediatricka nato, ze je to v pohode, ze to prejde...nenechala som to len tak, zasla som s tym k detskemu neurologovi, on ho vysetril a trvdi, ze vsetko ma v poridku a nic mu neni, zevraj to prejde, ale nevie kedy..odvtedy to furt robi, kazdy den..niekedy viackrat, niekedy menej. Ma niekto taky isty problem ? a co s tym robil?Dakujem za odpovede.dmelus

berus222
29. sep 2010

aj nas to robil. najprv som si myslela, ze bude autista alebo ze nieco neni v poriadku. robil to asi mesiac a potom objavil skripanie zubami. takze bol to len zlozvyk.

maznacik007
29. sep 2010

nuz s tymto som sa stretla iba u domovacikov.. u nich je to prejav citovej deprivacie.. a je to taka reakcia na zmeny napr. /profi rodiny, a pod. / su rozne nazory ako sa s tym vysporaduvat.. ja osobne sa priklanam k tomu ze ked to dieta robi pridem k nemu objimem ho polaskam... dam do ruky plysovinu oblubenu /prip. plienku decku/ a pohladkam atd...

moze to byt reakcia na nejaku zmenu /nie je nieco take.. / ten vek 8-9 mesiacov je prave taky hranicny pri priputani dietata.. k matke...

sssimi
29. sep 2010

To je v pohode. Aj moja malá to robila. Je to len súčasťou spoznávania sveta a akcie reakcie... Teraz to už nerobí. Je to celkom normálne 😉

arrett
29. sep 2010

Môj Kyva z ľavá do práva. Krúti hlavou. Ja si myslím, že len prišiel na to, že sa to dá. Tak ako v 5 mesiacoch nozky do úst.

traktor
29. sep 2010

aj nas matko kyval hlavou, ale tak do boka..nebolo to stale len obcas..tiez som mala obavu, lebo ani jedno moje dieta to nerobilo, len on..ale tak ako to prislo, tak to prestalo 😉

maryanna
29. sep 2010

to robia deti bežne, som čítala že je to bežné a je to v poriadku, takže neboj

junovka
29. sep 2010

uska ma v poriadku??Nebolia ho?

babulina
29. sep 2010

aj nasa to robila, neurologicka ma len upozornila ze obcas maju z toho deti casom zlozvyk ze jej mam chytit hlavku aby prestala a odviest jej pozornost na nieco ine

zuzanka.h
29. sep 2010

aj môj Jurášik kýve hlávkou zľava do prava tak 1x- 2x za deň ... a vraj je to v poriadku...

dadulka271
30. sep 2010

☹ ahoj aj moj maly zacal davat hlavicku na bok a potom ju vykruti dnes ideme ku doktorke som zvedava co nam povie

didiana333
30. sep 2010

Aj moj to robí...a rehoce sa na tom.... 😀 podla mna len zistil,že to ide a je mu to smiešne...neriešila som to s lekármi...a ani nebudem.Podla mna,každý lekár ked chce,diagnozu si vždy nájde...Neurologičke chodíme preventívne,lebo sa nechcel pretáčať (začal až v 7mes) neurologička mu dala diagnozu že "retardacia vzpriamovania" a podla mna to bola "lenivosť vzpriamovania" 😀 😀 😀
Nesleduj ho príliš...viac si ho užívaj a lubkaj,to je hlavné.

andreaka11
30. sep 2010

moja lisa ked je na brusku a ma zachvat radosti, tak kyve hlavou hore - dole ako rockerka. vzdy sa bojime, ze si tu hlavu buchne o zem v tej rychlosti. no a thomas ked sedi v sedacke na krmenie, tak vrti hlavou z pravadolava. snad ich to raz prejde 🙂

martinaho1
1. okt 2010

Nas malicky delal uplne to same, kyval hlavickou dopredu dozadu, kdyz kricel plakal nebo se smal....
Taky se pohupuje dopredu dozadu, kdyz stoji na ctyrech, s tou hlavickou to preslo samo...Taky jsem se bala, jestli to neni nejaka dysfunkce, ale v pohode. myslim si, ze se mu tim posiluji reflexy a ruzne pohybove stereotypy, taky bych to uz neresila, ale vypadalo to fakt divne. Manzel mne ale podrzel, ze je to normalni a tak jsme ani nebyli na neurologii a preslo to samo 🙂. Takze vydrz a bude to ok.

katie23
22. jan 2021

@dadulka271 Viem, že píšem neskôr, ale ako ste dopadli?