Budú doma stúpať hodnoty žltačky?

29. apr 2024

Ak dieťa malo v nemocnici zltacku, bolo pod lampou a do druhého dňa klesli hodnoty o vyše polovicu, môže sa stať že hodnoty ešte budú doma stúpať? Alebo už nie ?

kikusenka1
29. apr 2024

My sme tak mali a po prepustení to už nik nekontroloval.

autor
29. apr 2024

@kikusenka1 my ideme zajtra pediatrovi budem sa nato radšej pýtať, malý je taky spavy

timea301196
29. apr 2024

Skonštatoval kleslo a potom zas stúplo

luliu
29. apr 2024

Netreba podceniť, nám klesalo, pustili nás z nemocnice a nakoniec sme skončili na JISke

kikusenka1
29. apr 2024

My sme boli o deň dlhšie v pôrodnici kvôli tomu. Nechali ju pod lampou 24 hodín, kleslo jej to a prepustili nás. A viac to nik neriesil

deedol
29. apr 2024

ano, moze to kolisat. my sme boli kvoli tomu v porodnici 9 dni, ze mu to pod lampou kleslo, a potom zas stuplo, tak zas siel pod lampu, zas kleslo, a tak stale dokola. aj pri prepusteni mal vysoke hodnoty, ale dieta kazdym dnom zivota "zvladne" vyssie. ak je spavy, treba ho budit na jedenie, lebo mocom sa ten bilirubin vyplavuje, cize potrebuje pit.

autor
29. apr 2024

@luliu ako ste nato prišli ze znovu stúpa?

anavixy
29. apr 2024

Ano, urcite ano (hlavne ked klesne tak vyrazne tak potom opat o cosi stupne) stale to vsak nemusi byt problem, ak nestupne nad hranicu normy. Pediater zltacku bude kontrolovat, kedze bolo dieta pod lampou, mal by to robit automaticky. Spave moze byt dieta este par dni/tyzdnov aj keby mu hodnota nestupla, stale tu zltacku ma, aj ked miernu.

ema0000000
30. apr 2024

No, záleží aké hodnoty tej žltačky ste mali, určite tým že vás prepustili domov ste v bezpečnej hodnote, v nemocnici hodnotu kontrolujú niekoľko krát predtým ako by vás mali pustiť, treba byt viac na slniečku nie priamom len svetlej miestnosti. A pripadne užívať uhlie, odbúrava bilirubin ktorý spôsobuje žltačku

luliu
30. apr 2024

Bola oranžová a aj pediatricke sa to nezdalo, poslala nás do nemocnice. V jednej má vysmiali, že som úzkostliva matka a mám si ísť užívať domov bábätko, donútila som ich dať ju na pár hodín pod lampu. Na druhý deň (stedry deň) som išla do inej nemocnice. Hodnoty mala také, že jej hrozilo poškodenie mozgu. Bola nonstop pod lampou, nemohla som ani kojit, ale našťastie žiadne nasledky

luliu
30. apr 2024

@ema0000000 tak by to malo byť v ideálnom prípade, ale realita je veľakrát ina