Bolesti nožičiek v noci

denisocka
22. júl 2011

nechcela som zakladat temu,ale po dnešnej noci som sa rozhodla,že sa teda opytam -

syna ( 3,5r.) už dlho - možno rok v noci občas bolí noha - nart , niekedy obe,ale skor mi to pride ako nervozita tých noh , čo by som chapala,mam to aj ja - syndrom nekludných noh . Niekedy proste ho nožka boli , a tak je celu noc neskutočne mrzuty,do všetkeho kope v posteli,natahuje nohy , prehadzuje sa a pyta dookola masirovat.na chvilku zaspí a zas mrnčí . čo nakoniec pomože je žial až Nurofen . dnes som odolavala do 3.00 ,ale ked som už bola patrične znechutena,nervozna aj vyšerpana od večneho kopania a masirovania , tak som mu dala nurofen a zrazu zaspal .

medzi to masirovanie som citala na nete v mobile,že bolesti nartu - kedže stale /poväčšine / pyta masirovat NART na lavej nove možu byt aj rastove ( je maličky po mne ,ma asi 93cm na 3,5r. ,takže ziadne rýchle narasty u nás niesu ) ,ale teda skor su z plochých nôh / čo asi moj maly nema alebo z nedostatku vapnika . taktiež to možeb byt z nevhodnej obuvi,tak teda neviem ,čo je problem u nás .

včera behal cely den v gumakoch, ale žeby toto bol problem-neverim.

ani_sama_neviem
22. júl 2011

@denisocka najlepsie ked navstivis doktora ja to mavam tiez obcasa je o z nevhodnej obuvi a aj preto ze ma plochu nohu volnym okom to ani nemusi vidiet aj moj brat mal plochu nohu a mna to tiez tak bolelo ked som mala zle topanky. Ale aj tak lekar ortoped ti poradi najlepsie takto budes iba hadat a nedorpacujes sa k spravnej odpovedi ale pravdepodobne je to plochou nohou a nasledne zlou obuvou na tu plochu nohu ale to je len moj tip 🙂

cherub
22. júl 2011

@denisocka máme ten samý problém u starší dcery a trvá to už hodně dlouho.... verdikt zní - růstové bolesti.... a je fakt, že vždy po tom cca týdnovém období, kdy si stěžovala na bolesti povyrostla třeba o 2cm....

Jediná rada lékaře byla - nohy před spaním promazat Alpou 😉 a fakt to pomáhá, po té spí už klidně celou noc 😉

Každopádně není nic jednoduššího, než zajít k dr. pokud je tolik variant, proč by to tvého syna mohlo bolet 😅

denisocka
autor
22. júl 2011

boli sme u lekarky,nie u ortopedičky, vtedy ešte maly nehovoril kde ho to boli,iba že NOHA , a ona hovorila,že niektore deti bolia aj päty .... som sa smiala... a za opar dni maly že ho boli päta a potom nart ... a pritom nas nepočul . odvtzedy ukazu furt na nart,popripade pata,alebo ta kostička na členku .inac je taky zivy a rýchly,že beha ako maratonec a beha od rana do večera stale,takže ta noha ho neboli že svalovka,alebo neviem.

na 3ročnej prehliadke tušim pozerala,či nema ploche a bolo OK, pediatrička vravela,že taketo bolesti su uplne normálne, ale keby že budeme v neistote ,mame prist na krv- mineraly,KO a tak. ale kedže viem aky je hystericky moj väčši,tak nejdeme ani an tu krv

jeho tie nohy nebolia týžden a potom pauza,ale iba jednu noc a potom týžden - mesiac pauza..občas že 2-3dni po sebe ,ale to vtedy aj vyrastol,ako píšeš .

cherub
22. júl 2011

tak to jsou určitě růstové bolesti 😉 nárty bolí i naši malou a pak občas i lítková kost.... v poslední době mám dokonce dojem, že dostává i křece do svalů 😖
já sama si pamatuju, když jsem byla malá, jaké ty růstové bolesti jsou a není to teda nic příjemnýho, ale musíme to vydržet, nedá se svítit...

a ještě platí to, že čím větší aktivita/zátěž dítěte, tím větší ty bolesti jsou.... takže radím tu Alpu, fakt pomáhá 😎

denisocka
autor
22. júl 2011

@cherub a muž vravel -namast alpou,ja namastila konskou mastoua prd . diky za rad.nabuduce skusim tu alpu .

ono by ani nešlo o to,že celu noc človek masiruje,ale ked on je taky nervozny v tom polospanku,kope všade dookola,hlada tvrde miesto kde sa zaprie a ked neni otočny k stene,tak sa zapiera do mna,dokopana som cela a to nevravím,ako vystraja a piští,kvičí ...

jenny.kay
22. júl 2011

Myslím, že to bude růstové. Já jsem se s tím potýkala od školkového věku až někdy do páté třídy. Bolely mě hrozně paty a mamka mi je taky občas musela masírovat, pak už mi pořídili masážní podložku s gumovými výstupky a já po ní skákala jako divá, protože to byla hrozná úleva. Od určitého věku se to úplně srovnalo. Přetrvaly jen problémy s plochou nohou, kdy mám při výšce cca. 170 cm nohu velikosti 36, takže ta výška a váha působí na hrozně malou plochu a někdy to jsou teda bolesti, že skoro nedojdu domů. Poraďte se s ortopedkou, třeba to vylepší vhodná obuv nebo nějaká vložka do ní, která nožičku podepře a uleví jí

vodnarky
22. júl 2011

@denisocka -aj ja mam 3,5 rocnu dcerku a tiez uz to bude aj rok co prezivame tieto "rastove"bolesti..nieje to kazdu noc,ale ked ju to zacne v noci boliet,tak jej masirujem nozicky a potom ich zabalim do takeho vyhrievaneho vankusa..nam to pomaha,ale nabuduce vyskusam aj tu alpu 😉..ploche nohy nemame..a inak aj ja si pametam na tie bolesti..ozaj ze dost to boli.. ☹

annaopialova
22. júl 2011

ahoj skus ho okupkat dubovej kore viac krat

k.a.t.k.a.
22. júl 2011

Miška to má tiež, v noci je z toho zuriva a ja by som mohla masirovať do aleluja a zo spanku by som nič nemala ja ani ona a preto aj na odporúčanie pediatra aj ortopeda davam brufeinovy sirup alebo šupnem paralen

andosa
22. júl 2011

Danko mával tiež bolesti nožičiek jedno obdobie okolo 3-3,5 roka. Boli sme aj u ortopéda, ktorý mu pozrel chrbticu, držanie tela a aj či nemá ploché nožičky. Všetko bolo v poriadku a vtedy mi lekár povedal, že detičky niekedy trpia nešpecifikovanými bolesťami nôh a doporučil, aby som mu v prípade potreby dala sirup od bolesti a tiež doporučil jemné masáže. Potom toto obdobie bolestí prestalo.

denisocka
autor
22. júl 2011

@k.a.t.k.a. no ved to,masirovala som do aleluja do 3.00 , zirivy bol ako besny pes a ja cela dokopana... zaspal po nurofene. spal do 9.00 ,zobudil sa vyspaty aja od 6.00 na nohách ešte furt

bianca
22. júl 2011

@denisocka pokial problem pretrvava nutne navstivit odbornika.Minimalne ortopeda a mozno i neurologa.Nenechat sa odbit zakomplexovanym pediatrom a ist si za svojim.Nebudem ta tu strasit hlupostam.Ziadna bolest nieje normalna.

denisocka
autor
22. júl 2011

@bianca neurologa ?

bianca
22. júl 2011

@denisocka ani neurologa.Moze byt podrazdeny neaky nerv.Je to iba v noci?

bianca
22. júl 2011

@denisocka kazdopadne zajst najskor za ortopedom a ten podla vysetrenia urci resp. doporuci dalsi postup ev. vas odosle na dalsie odborne vysetrenie alebo aspon na RTG

denisocka
autor
22. júl 2011

@bianca hej,iba v noci,iba niekedy a zrejme iba ten nart . inác ja mam ten syndrom nekludných noh a celkovo reagujm na počasie tiež takým napätám,nervozitouu v spanku s nohami

ja to zas beriem tak,že možno ho ani tak neboli,ale možno neviem - možno nevie vyjadrit nejake napätie..fakt neviem. včera behal v gumakoch,tak žeby tie mu boli "tazke" na nart? už si teraz budemem vsimat aj ci to nieje z topanok ..

bianca
22. júl 2011

@denisocka tym ze s nim zajdes za ortopedom urcite nic nepokazis.Budes kludnejsia ak sa o nic nejedna a ma zto iba rastovy povod alebo rada ze sa odhali problem.

denisocka
autor
22. júl 2011

@bianca dík, len my mame všetko od ruky a MM nemože odchadzat z prace a ked ma konečne volno,tak to musime vyuzit inac . pediatričke to neprislo vobec nenormálne,tie bolesti - ponukla sa,že ak budem mat neistotou,možem dosjt na krv

k.a.t.k.a.
22. júl 2011

@bianca @denisocka to budu urcite klasicke rastove bolesti noh, ja som s tym bola u ortopeda, s tym nic nenarobi povedal, raz to prejde .. ja to tiez poznam z detsva 😝 akurat ze niekoho to boli viac ineho menej .. zas az taku vedu by som z toho nerobila btw. moja ma aj ploche nohy, naco mi ortoped povedal, ze ploche nohy nebolia 😉

denisocka
autor
22. júl 2011

dik,super,potesil! On si to ziada masirovat.

kamilecka
22. júl 2011

Ahojte..... ked som bola dieta...tiez som mala priserne bolesti noh v noci a to som ani velmi nevyrastla ..155cm 😀 ...moja mamka mi ich obviazovala prezehlenou teplou satkou...takto to aspon na tolko zmiernilo ze som mohla zaspat.

Inak o tom bol aj dost dlhy vyskum,ze preco je to tak....davali ten dokument na kanaly spectrum, nezistili vobec nic,ze co to zapricinuje, ze ziadne priciny nezistili...ze je to fantomova bolest,ktorou si prejde skoro kazde dieta.

denisocka
autor
23. júl 2011

@kamilecka sak aj ja si pamatam na tie bolesti a mam až o 3cm viac. 😀 ako ty teda,nie ako moj maly

evabb35
23. júl 2011

Rastové bolesti. Pomáha podávanie D-vit, kalcia.

bambulka026
12. aug 2011

U nas je to to iste, pomaha Nurofen a masirovanie noh Alpou.
Dam mu potom este teply termofor aby sa mu nozky prehriali a je dobre.
Ako casto sa im to opakuje?
Ja som si vsimla ze aj pri zmene pocasia reaguje bolestami noziciek, mozno bude mat reumu, aj ked to tiez uzavreli ako rastove bolesti. 😒

kika29
14. aug 2011

moja dcérka má tiež bolesti nôh v noci. trvá to asi od 3 rokov. v noci sa zobudí s plačom a tiež musím masírovať. bola som s tým aj u doktorky povedala že ked sú tieto rastové bolesti mám dávať panadol alebo nurofén. u nás tie bolestí prichádzaju každý cca 4 mesiac. potom máme pokoj a zase o 4 mesiace v noci plač. dakedy ju to bolí menej dakedy velmi. teraz má 5 rokov a výšku 117cm. každý vraví že je dosť vysoká. 😅

tanulka007
16. aug 2011

Ahojte. Aj naša má niekedy v noci bolesti v nohe, ale nie vžy. Ju to bolí väčšinou od kolena dole.Ja si myslím, že reaguje na zmenu počasia. Keď ju to bolí iba trošku, tak to pomasírujem s alpou a to stačí. Keď to bolí viac a alpa nepomôže, tak podám nurofén.

annaopialova
4. okt 2011

ahoj mozno rychlejsie rastie preto ju to boli

nana85
4. okt 2011

@denisocka ahoj,tak taketo bolenie noziciek velmi dobre poznam,mojho starsieho syna presne v tych miestach bolievaju nohy a vzdy je to v noci,aj ked v poslednej dobe je to uz trosku menej casto...tak isto bolievali nohy v detstve aj mna a to teda poriadne a vzdy mi na to pomohli len lieky proti bolesti,ja tiez davam malemu nurofen ked ho to chyti,lebo viem ze je to strasna bolest.

denisocka
autor
4. okt 2011

@nana85 bolia ho na narte?