Bolesti bruška a zápcha u 2 mesačného chlapca

veronika1306
31. aug 2012

ahojte mam 2mesacneho chlapceka a mame taky maly/velky problem so zaciatku ked sa narodil tak nam este pekne papkal ale teraz posledny mesiac sa nam bez rektalnej rurky nevykaka.....skusali sme aj Espumisan, Sab Simplex a Baby calm ale nic nepomaha, aj cvicime stale maly si poprdkava ale nevykaka sa vobec sam ja uz neviem co s tym mam robit neviete niekto poradit kto mal s tymto skusenosti

eemmaa
31. aug 2012

som zvedava na rady lebo my sme na tom tak isto a kojis alebo davas UM a ake?

aduskao
31. aug 2012

@veronika1306 Ahoj j som mala to isté v provom rade by som ti poradila vyrad všetky prostriedky čo mu dávaš a nahrad to Infants Dophilus a ty jedz veľa kyslomliečnych výrobkov napr. Activia a tiež aj dostatok vlákniny napr.cereálie ked som to tak ja spravila malinký nám kaká každý deň

lauricka
31. aug 2012

Infants Dophilus tiez davame, masaze bruska niekedy pomozu. Nepises, ako dlho sa nevykaka a ci mu to, ze nekaka par dni, robi problem. Ak sa po par dnoch vykaka a nema s tym problem, tak je to OK. Deti nemusia kakat aj niekolko dni. Ak vidis, ze potrebuje a nemoze sa vykakat a ma s tym problem, place, atd. tak to je ine. Nepises ani, ci je na MM alebo UM....a ak je na UM, ci ma to iste od zaciatku alebo ste zmenili....vela veci to moze byt. Chlapci mavaju s tymto problemy, viac, ako dievcata. Musi sa mu aj dovyvinut traviaca sustava, babatka to maju v zaciatkoch tazke, kym sa vsetkemu prisposobia.

monkab
31. aug 2012

ahoj ja som mallemu kupila take vrecko s ceres.kostkamy a vzdy po okupani som mu brusko natrela mastickou vrecko som nahriala v mikrovlne a este sme mu do papierovej vreckovky dali trosku rasce a prilozili na brusko to mi poradila jedna pani a zabralo to

aadulik2110
3. sep 2012

nám tiež pomohli čerešňové kôstky...

veronika1306
autor
4. sep 2012

ahojte dakujem vam za odpovede.....my sme este stale na MM a viem ze maly nemusi kakat aj 10dni ale ked nam ked sa navykaka cca 4dni tak potom strasne place a ma strasne bolesti....ja s nim aj cvicim aj davame teple obklady na brusko aj sa snazim jest rozmanitu este aj cajik davame stravu my sme vyskusali vsetko....nic este nezabralo zabera nam len rektalna rurka a bojim sa ze si na nu zvykne a ked bude starsi sa uz vobec sam nevykaka....no uvidime potrapime sa a hadam sa nam to po case upravi....a este raz dakujem za odpovede a ak sa este niekto najde s radou tak rada uvitam

luthien.k
5. sep 2012

@veronika1306 ber probiotika hlavně Ty! Pokud mu budeš správné osídlení střevní flóry podporovat přes MM díky svým zdravým střevům, je to základ.

bianca
5. sep 2012

@veronika1306 no uz ste s rurkou asi za zenitom.Skus si ty uvarit susene slivky a zjest alebo slivkovy dzus.Mozno by bolo vhodne s lekarkou skonzultovat ci neni vhodne nasadit neake probiotika

bianca
5. sep 2012

@luthien.k nesuhlasim.Probioticke kultury od matky nepreskocia do detskeho creva.Probio znamena zive t.j. ucinkuju az v matkynom creve a matkyno crevo uz vobec nema na nic vplyv

luthien.k
5. sep 2012

@bianca tak to se velice mýlíš, to, jak zdravá střeva má matka, působí velmi, zdravá střeva matky = zdravá střeva dítěte. Matka při porodu i při kojení předává dítěti svojí střevní flóru. Nastuduj si o tom něco, například výborně je to vysvětlené v knize Syndrom trávenia a psychológi od dr. Campbell-McBride.

anka06
6. sep 2012

ahoj,,,,ja si davam Emulips a maleho z toho pekne uvolni, este som mu dala aj v porodnici jednu kvapku a teraz nastastie nemale ziadne bolesti bruška...dokonca som to dala vyskusat aj jednej pani z porodnice....

89majka
19. okt 2012

ahojte. moj malinky mal tiez bolesti bruska a skusala som mu davat espumisan, infacol ale nic nezaberalo. nakoniec mi sestra odporucila vyskusat kvapky bio gaia. kedze som otom vobec nepocula informovala som sa u detskej doktorky ktora mi ich kazala vyskusat... kazdy den mu davam 5 kvapky a zda sa mi byt kludnejsi. takze to mozem odporucit kazdej maminke ktora ma s dietatkom problem. mozu sa brat az od ukonceneho 2mesiaca.

maria444bb
20. okt 2012

@veronika1306
@eemmaa
baby no ako ste na tom, už sa to zlepšilo?Ja som mala s chlapčekom taký istý problém, skúšala som fakt všetko možné, tá bio gaia je super vec, ale ako som mu to prestala dávať, problémy sa opäť vrátili, tu na modrom koníkovi som sa dočítala o minerálnych soliach, jedna maminka písala, že im to veľmi pomohlo, tak sme to teda vyskúšali, a naše kakanie sa pekne upravilo. 🙂

eemmaa
20. okt 2012

@maria444bb my už kakame bez problémov odkedy sme zmenili mliecko a dávam mu infants dophilus 🙂

andrejka1983
20. okt 2012

@veronika1306 aj my sme dávali infants dophilus 🙂 a pili harmančeková čaj, aj sunar som jej zarábala do harman. čaju namiesto vody aby sa jej ľahšie kakalo 🙂 od toho sa zaručene vykaka hned na druhý deň 😉

davidko3
20. okt 2012

Baby, aj ja mam taky problem s malim ma 3roky, a vykat sa je velke umenie, chodime aj na gastro, ale vysledok žiadny, skusame vsetko, probiotyka, slivvky susene, kompotove, štavy , cajiky, upravu stravy, som uz upne bezradna, ja uz neviem ☹ ☹

davidko3
20. okt 2012

@andrejka1983 a co je to ten infandin dophilus a gde to kupim???

davidko3
20. okt 2012

@maria444bb kde kupit tie soli???

maria444bb
20. okt 2012

@davidko3 na modrom koníkovi som zistila, že sa dajú zohnať tu http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=165801, pani vie aj perfektne poradiť, nám už veľmi pomohla. Držkám palce 🙂

davidko3
20. okt 2012

@maria444bb Uz dsom jej pisala, dakujem velmi, dufam ze nieco poradi!! 🙂 🙂 Drahuska

nana
20. okt 2012

@veronika1306 ahoj, my sme mali tento problém, teda ešte sa stane aj teraz.... ale boli sme s malým na gastroenterológií a tam nám doporučili duphalac, nie je to návykové a nevstrebáva sa do organizmu, je to vlastne niečo ako vláknina. Keď máme problém dáme 3x denne a malý potom nemá problém 🙂 stále ho mám doma v zásobe 🙂

josenka
20. okt 2012

@veronika1306 Môj najstarší syn bol na tom rovnako, kakal len s pomocou rektálnej rúrky. Nič nepomáhalo. Keď začal papať príkrmy, tak začal aj kakať sám a bez problémov. Viem, že je to trápenie, ale neboj sa a vydrž, určite sa to spraví. 🙂

andrejka1983
20. okt 2012

@davidko3 probiotiká infants dophilus - Použitie a účinky : ( a kúpiš ich v každej lekárni ) 🙂

obsahuje bifidobacterium infantis, najdôležitejší mikroorganizmus v hrubom čreve dojčaťa,

napomáha deťom získavať zdravú hmotnosť,

stimuluje imunitný systém a obranyschopnosť organizmu,

obnovuje črevnú mikroflóru po liečbe antibiotikami,

na liečbu a prevenciu hnačiek,

odstraňuje zápchu prirodzeným spôsobom,

zmierňuje a lieči kožné ochorenia (atopia, akné, ekzémy, ...),

zmierňuje symptómy potravinových alergií,

zlepšuje príjem minerálnych látok z potravy (zvyšuje vstrebávanie vápnika a podporuje tvorbu B vitamínov),

zlepšuje znášanlivosť laktózy, znižuje laktózovú intoleranciu,

pri zápalových ochoreniach čreva,

na liečbu porúch trávenia (bolesti brucha, nadúvanie,...).:

obsahuje bifidobacterium infantis, najdôležitejší mikroorganizmus v hrubom čreve dojčaťa,

napomáha deťom získavať zdravú hmotnosť,

stimuluje imunitný systém a obranyschopnosť organizmu,

obnovuje črevnú mikroflóru po liečbe antibiotikami,

na liečbu a prevenciu hnačiek,

odstraňuje zápchu prirodzeným spôsobom,

zmierňuje a lieči kožné ochorenia (atopia, akné, ekzémy, ...),

zmierňuje symptómy potravinových alergií,

zlepšuje príjem minerálnych látok z potravy (zvyšuje vstrebávanie vápnika a podporuje tvorbu B vitamínov),

zlepšuje znášanlivosť laktózy, znižuje laktózovú intoleranciu,

pri zápalových ochoreniach čreva,

na liečbu porúch trávenia (bolesti brucha, nadúvanie,...).

davidko3
20. okt 2012

@andrejka1983 , dakujeeeeem

maria444bb
20. okt 2012

@davidko3 nemáš za čo, určite ti dobre poradí, želám veľa šťastia 🙂

davidko3
20. okt 2012

uz sa ozvala

maria444bb
20. okt 2012

@davidko3 čo ti poradila?

maria444bb
20. okt 2012

@eemmaa to je super, že sa vám to zlepšilo, ale mne sa nepáči že v infants dophilus je v zložení maltrodextrín.

davidko3
20. okt 2012

este sa len povypytovala, aky je konkretny problem a tak

eemmaa
20. okt 2012

@maria444bb a to je čo?