Alergia na šošovicu, hrach a iné strukoviny

cuculik1
13. apr 2016

Syncek ma 26 mes. a zrazu zistujeme, ze je alergicky na niektore strukoviny plus jahody. Reakcia je okamzita. Minuly tyzden po podani sosovice mu ocervenela tvaricka, napuchli pery a urobili sa mu nad hornou perou pluzgiere....okamzite po konzumacii 4 PL sosovice....podala som.mu rychlo fenystil, volala okamzite dr a nasledne mu rychlo dala este 5 mg prednisonu. Tento tyzden podobna no o cosi miernejsia reakcia na hrach....obe strukoviny predtym jedaval, i ked na sosovicu nam uz raz jemne zareagoval v restauracii, no vtedy sme si neboli uplne isti, ci to bolo sosovicou....papal sosovicovu polievku. Ako babatko sosovicu aj hrach bezne jedaval a nikdy na nu nereagoval. O jahodach vieme uz priblizne od roka a pol.....sme objednani na alergo. Ani jeden z nas s manzelom nie sme alergici....obavam sa co mu este zistia a ako to je v skolke v pripade, ak od septembra nastupi. Je mozne, ze tieto alergie na strukoviny sa vytratia? V telefonickom rozhovore na alergo mi akurat povedali, ze kedze som mu podala prednison, na krvne testy musime teraz cakat min. 6 tyzdnov....a ja sa desim, co sa za ten cas u neho este prejavi....

pribinak
13. apr 2016

U nas v MS ak ma dieta nejaku potravinovú alergiu, tak rodicia si sami zabezpečujú stravu, prevažne obedy

Na jahody je alergia pomerne Častá, ale na strukoviny - to som este nepočula ;(

lillynka123
15. apr 2016

Ahoj, moj maly je alergicky na fazulu, na mliecnu bielkovinu, soju a vlasske orechy. Teraz opatrne testujeme dalsie orechy. Nie je alergicky aj na soju? So sojou su skrizene alergie na strukoviny.

cuculik1
autor
15. apr 2016

@lillynka123 neviem....od do nedavna na sosovicu ani hrach vobec neragoval...ani na soju cicer a podobne...a zrazu ta sosovica a minule uz aj hrach....tak uz sa aj bojim zas skusit cicer fazulu a podobne...ja som citala, ze alergia na strukoviny sa zvykne prajvit najskor po druhom roku zivota...presne nas pripad, doteraz nic a po druhych narodeninach zrazu toto...testy este nemame urobene, tak som zvedava, co mu vyjde.

lillynka123
15. apr 2016

Ono s tymi alergiami je to rozne. Tiez sa bojim na co este budeme alergicky. Napr moj ujo dostal alergiu na vsetko cerstve ovocia teraz po 45. Z nicoho nic. Na mliecnu bielkovinu nie ste alergicky? Budme radi, ze nase deticky su alergicke len na zopar potravin, je omnoho viac horsich diagnoz 🙂

mirreckall
27. jún 2016

@lillynka123
@cuculik1 baby ako sú na tom vaše deti teraz? stále im robia zle strukoviny? asi s k vám pridám, nechápem to, ale mne začal robiť hrach zle tiež, už mám alergiu na všetko možné, a najnovšie ma svrbí pusa po hrachu :( inak s tou škôlkou, naša má alergiu na mliečnu bielkovinu a nakoniec sme kvôli strave zvolili súkromnú škôlku....

lillynka123
30. jún 2016

Aj my sme nasli jednu sukromnu skolku, kde mu vedia prisposobit stravu. Takze potom asi tam pojde. Zatial som mu fazulu neskusala opat dat, este je na to skoro. Mozno za rok, dva mu ju opat podam. Fazula nie je nic, bez coho sa tazko zije🙂

monikaecolab
7. júl 2016

Ahojte , skúsenosť s deťmi na atopický ekzém (ale aj iné ekzémy) a potravinové intolerancie je výborná Biorezonancia -pozor len prístroje BICOM . Vedia tam presne vytestovať na čo je dieťa alergické - všetky možné potraviny asi 70 druhov plus môžete priniesť vlastné - ak máte pocit že na to dieťa reaguje .Najčastejšie deti reagujú zle na potraviny - pšenicu lepok mlieko vajce ale aj strukoviny..intoleranciasa dá po pár sedeniach úplne odstrániť. Dá sa tam zistiť aj z čoho intolerancia v tele vznikla - napr. zaťažené črevá, plesne v tele stres atď. A aj samotná príčina sa dá odstrániť takže ochorenie sa už nevráti. Bezbolestné bez liekov výborné 🙂 ak by mal niekto záujem doporučujem biorezonancia-zv.sk BB kraj.

sunshine85
20. jan 2018

@cuculik1 aj nas ma alergiu na strukoviny.orechy su u vas ok?aku hodnotu ma?

cuculik1
autor
22. jan 2018

@sunshine85 u nas je to spojene s mastocytozou...nie je to prava alergia...alw prejavuje sa to ako alergicka reakcia organizmu len na inom mechanizme.

rove
2. máj 2019

@cuculik1 ahoj, ako ste prosim dopadli na testoch? Na co vsetko je syncek alergicky? Moze to casom vymiznut? My sme dnes na obed dostali rovnaku alergiu po sosovici. Dcerka ma 27 mesiacov a doteraz jedavala vsetko :(

cuculik1
autor
3. máj 2019

@rove syn ma zistenu mastocytozu....to je ochorenie jedneho druhu bielych krvinoek, ktore sposobuje akoby alergicke rekcir na nieltore pptraviny, pachy kremy......u neho su to na stasyie len ten hrach, sosovica a fazula....na klasickych testochpre alergikov sa ale pri tomto ochoreni nic neukaze....tak my sa skratka od vtedy tymto strukovinam vyhybame a mame pokoj.....

rove
3. máj 2019

@cuculik1 uf dakujem pekne za odpoved. Ako vam to teda zistili prosim, ked sa to na testoch neukazalo? Dakujem

cuculik1
autor
4. máj 2019

@rove zistili mastocytozu a pri tej sa vie ze telo moze reagovat alergickymi prejavmi na rozne potraviny

tinatanel
31. dec 2020

ako sa dnes máte? pozerám, že príspevok je z roku 2016...ja mám tiež asi vrodenú alergickú reakciu na strukoviny, prejavy boli už okolo roku môjho života, dnes mám 32 rokov, neustúpilo to, čo si pamätám len prechodne, počas chorôb sa to logicky zhoršovalo (lekári na mňa pozerali ako na Majku z Gurunu pred 20timi rokmi), práveže mi tých intolerancií len pribudlo, preto je môj názor, aby do dospelosti strukoviny nekonzumoval vôbec...

tinatanel
31. dec 2020

resp. u mňa je druhá verzia, že sa niečo dokašlalo po požití ampicilínu v 9 mesiacoch, lebo odvtedy trpím ekzémami, tiež celoživotná záležitosť...neviem, či Váš synček už mal tú česť prísť do kontaktu s antibiotikami, týchto vecí a mechanizmu obrany organizmu, je ťažké sa dopátrať, či je to vrodené, či za to môže infekcia, alebo antibiotiká, alebo dokonca životné prostredie....želám všetkým veľa zdravia do nového roku 🙂

july0
6. nov 2023

@cuculik1 ahoj stale pretrvava alergia na strukoviny ?

cuculik1
autor
6. nov 2023

@july0 nepokusame certa ;) jahody uz presli a predpokladam zeaj strukoviny ....lebo uz mu staci v polievko v skole si len vybrat z nej napr. Hrasok....kedysi uz aj vyvaranie hrasku vo vode bolo zle....uvidome neskor

july0
6. nov 2023

@cuculik1 a testy vam alergolog nerobi ?

cuculik1
autor
8. nov 2023

@july0 syn ma ime ochorenie ktore mu to sposobuje...nie pravu alergiu....

july0
8. nov 2023

@cuculik1 aha docitala som sa, a je to celozivotne ci moze sa z toho dostat ?

cuculik1
autor
13. nov 2023

@july0 moze sadpstat z toho

sunshine85
13. nov 2023

@cuculik1 cize testy na alergiu potravin ma negatívne?

cuculik1
autor
14. nov 2023

@sunshine85 ano na strukoviny ma testy negativne.