Alergia na bielkovinu kravského mlieka a sóju

lucyme1
1. feb 2016

Ahojte mamičky .... dnes nám bola diagnostikovaná alergia na bielkovinu kravského mlieka a na sóju u môjho deväť ročného synčeka. Chcela by som viac vedieť o tejto alergii , preštudovala som si témy na internete ale tam bolo len čo to je ... Ale pravdu povediac je to len popísané teoreticky 🙂 potrebovala by som rady mamičiek , ktoré majú skúsenosti zo života ... teda praktické skúsenosti. Ako nahrádzať mliečne výrobky ... Za každú informáciu vopred ďakujem ...

mirreckall
2. feb 2016

@lucyme1 existuje vela nahrad, treba len trpezlivost, najdete si v tom system 🙂 my takto fungujeme uz rok a este k tomu sme aj bezlepkovy 🙂 ked sme zacinali, bola som na prasky, teraz v pohode zvladame navarit napr. aj segedin, ci spravit si domace rastlinne mlieko :DDD kludne napis spravu, co konkretne chces vediet, ked budem mat cas odpisem. V kazdom pripade treba mlieko a soju uplne vysadit. Po urcitom case sa mozu priznaky zmiernit.

lucyme1
autor
11. feb 2016

@mirreckall mi sme uz blezlepkovu dietu mali našťastie nam ju zrušili... ako sa da spravit domace rastlinne mlieko ? My mame problem ako nahradit syrokrem ...

mirreckall
1. apr 2016

@lucyme1 mozno si uz na to prisla, v zasade mlieko urobis tak ze si namocis oriesky, mak a zmixujes...vacsinou je pomer 1 diel napr. mandle a 4 diely vody...a syrokrem, my sme ho uz nejedli rok a pol a nechyba nam 🙂

janulienka1983
14. máj 2016

Ako sa vam dari nam bolo vcera vyjadrene podozrenie na alergiu bielkoviny kravskeho mlieka a hned nas nastavili na bezmliecnu dietu a urobili krvny odber.