Ako vyliečiť dráždivý kašeľ u dieťaťa, ktorý trvá 4 týždne

petrapod
25. nov 2019

Ahojte. Potrebujem radu. Skúsenosti.
Malý kašle už 4 týždeň. U lekársky každý týždeň. Sirup najskôr týždeň hedelix, potom solmucol večer stoptusin, teraz týždeň len stoptusin 3x, s ventilom . Ako povedala doktorka . Nič vyriešené! Stále len utlmujeme. Čo mám žiadať zajtra u lekárky. Chcem aby sa liečil nie utlmoval. Ďakujem

sapetka
25. nov 2019

@petrapod a popocuvala ho?dychanie ma ciste? Pripadne aj vyter alebo krv vziat

petrapod
autor
25. nov 2019

@sapetka áno počúva ho ale ze priedušky. A nabudúce že keď príde že to nepomáha že mi dá kortikoidy a to sa mi moc nepáči.

patka06
25. nov 2019

Je to suchý kašeľ? Lebo ak nie tak ho neutlmovať, ale dať niečo na vykašliavania ...napr. Bromhexin

petrapod
autor
25. nov 2019

@patka06 no zo zaciatku mal taký vlhký ale teraz je to skôr také suché kaslanie len keď sa to v noci nahromadí tak mám chvíľu dojem že je to vlhký.

patka06
25. nov 2019

@petrapod zisťovala dr. príčinu?
Ja by som zatiaľ podporovala vykašliavanie, ventolin je ok ...
Moja dcéra keď takto bojovala s kašľom, dostala sprej Berodual a ten zabral - prepísal ho alergológ

evkaor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sapetka
26. nov 2019

@petrapod dala by som zobrat krv na serologiu..

petrapod
autor
26. nov 2019

@patka06 práveže nič nezistovala. Len ďalšie a ďalšie lieky ale jej návrh dať kortikoidy sa mi zdá už prehnaný. Bez testou.

patka06
26. nov 2019

@petrapod Trvala by som na dôslednom vyšetrení a odbere krvi a ak nechodíte, pýtala by som sa na alergológiu. 4 týždne kašľa bez zlepšenia po liečbe sú dosť veľa.
Kortikoidy sú naozaj krajné riešenie. Tiež sú len na utlmenie a neriešia príčinu.

petrapod
autor
26. nov 2019

@patka06 tiež môj . Názor. Ďakujem