Ako dlho trvá rotavírusová infekcia?

mirka007
26. feb 2011

Mamicky chcela by som sa s vami spojit,ktorych deticky prekonali rotavirus,ako to znasali ,ako dlho to trvalo atd.
Moj syncek ma uz skoro 8 mesiacov,doktori zistili ze ma rotavirus.
Dnes ho ma presne 10 den.
Od zaciatku ma silne vodnate hnacky ,voda z neho doslova strieka,vzdy ked ho zodvihnem na ruky tak az z neho vsetko kvapka na zem.
Takto sa mi pokaka asi tak kazdych 20 minut,zakazdym ho musim uplne prezliekat, pretoze byva mokry az na chrbatiku.
Vracia mi len sem tam,ked sa prilis rychlo napapa.
Original papal Nutrilon mliecko ale som mu ho teraz vysadila a davam mu bezlaktozove,lebo je vraj lahsie na zaludok ,ked ma babo taketo problemy.Davam mu len 120 ml a to tak po intervaloch nie naraz..
Potom mu davam papat len ryzu,banany,a vodu zarobenu s pripravkom Dyoralite(co je prasok ktory obsahuje soli a mineraly) a ma sa pit aby sa babo nedehydrovalo.
Lekari nam povedali,ze hnacku zastavit nemozu,nakolko virus sa hnackou vylucuje a lieky proti tomu nie su vhodne pre take male babetka lebo maju vela vedlajsich ucinkov.
Velmi sa o maleho bojim,nemozem sa uz na neho pozerat ako ho stale prehana cele dni a len sama voda a voda.
Je bledy ako stena ,tmave kruhy pod ockami,a ani sa neusmeje cele dni je len ospaly.
V nemocnici nam povedali,ze pokial prijma tekutiny a nevyvrati ich,nie je nutne ho hospitalizovat v nemocnici na infuziach.
Ale jeho zato strasne prehana,este len nieco doje a o 5 minut je to z neho vonku ,akoby to len preletelo cez zaludok.
Mam o nehjo velky strach.

Prosim mamicky ktore maju skusenosti ako to znasali ich deticky piste sem 🙂

Dakujem

markinko
26. feb 2011

ahoj tak toto musis zvladnut a drzim ti palce moj teraz uz 5 rocny syn to dostal tiez ked bol malinky a bol az 14dni v nemocnici vies co ked stale nevracia tak bud rada lebo keby sa dehydroval to by bolo ovela horsie musel by byt na infuskach a to znasal zle moj stale hnackoval a vsetko co dal do ust okamzite vyzvracal az napokon dostal teploty a musel koli dehydracii do nemocnice myslim ze to uz nebude trvat dlho ale na tvojom mieste ho dam potom zaockovat len je to dost draha vakcina ale mas istotu ze sa to uz nevrati

zzuzzik
26. feb 2011

skus sa poradit este s nejakym doktorom, aspon nejaku tu jednu infuziu denne (mineraly a tak) by mu mohli dat do zili, ked vravis ze sa to nevstrebava (tie ziviny myslim) ja by som sa poradila urcite, budes kludnejsia, neviem ci si z ba ale zavolaj aj na detsku pohotovost teraz vecer a tam ti poradia, viac nazorov viac kludu pre teba, zavolaj za to vobec nic nedas, na jedneho doktora nikdy nedaj, hlavne ked to je taketo neprijemne a dlhotrvajuce, vela stastia nech ste skoro zdravi

zzuzzik
26. feb 2011

ozaj este nieco, ked sme boli v egypte, tak sme mali s muzom hnacky ale nevracali sme a tiez nam miestny doktor kazdy den pichol jednu inekciu, vravel ze je to tak lepsie organizmus potrebuje mineraly, nebola to sice rotavirusova infekcia ale klasicke hnacky, pri takomto malinkom babatku by som nevahala, ved to mu moze len pomoct, hospitalizovat mozno nie je nutnost ale infuzky do zili su vyborne, rychlo sa zotavi pa

bambi2
26. feb 2011

na rotavirus odporucam colostrum, mozu deti uz od narodenia a je to bez vedlajsich ucinkov. cista priroda...
http://biocolostrum.sk/?indikacie,59
http://biocolostrum.sk/?produkty,19

pomoze urcite!! 🙂

jankohrasko
26. feb 2011

@mirka007 ahoj mirka. My sme ako 4-tyzdnove dostali Adenovirus (lahsia forma rotavirusu) a hospitalizovali nas na detskom infekcnom oddeleni. Ja som to uz viac zazit nechcela a preto sme dali malu zaockovat Rotarixom. U nas na SVK sa to da len do 6.mesiaca dietata.
Ked sme boli v nemocke, tak mala mala zavedenu kanylu do zily. Vtedy je dolezita hydratacia. Maly Ti musi vela pit tekutiny, aj prevarenu vodu. Tam sme 5 dni dostavali ryzovy odvar, vtedy som malu nekojila. Das uvarit ryzu dlho dlho, prelejes cez sitko 🙂 Postup si presne nepamatam, ale niekde by som nasla. Presne, na toto lieky nie su. Trva to tak cca 3 tyzdne. My sme mali horucku 39,5
Ked citis, ze nieco nie je v poriadku, radsej ist do nemocnice. Drzim palce, aby to uz bolo len lepsie a lepsie

bambi2
26. feb 2011

http://www.bio-colostrum.org/2007/04/13/abstrac...
ak vies anglicky, precitaj si to... odporucam vyskusat...

mirka007
autor
26. feb 2011

@markinko
@zzuzzik
@bambi2
@jankohrasko
Dakujem pekne 🙂
Maly sa dovracia tak 1 x za den.
Ale zato ma naozaj velmi zle tioe hnacky fakt kazdych 20 minut,a len sama voda ,vyzera to ako keby mal 2 dcl v plienke,teda,keby len v plienke,on to ma vzdy vsade :(
Aj vam tak prehanalo deticky?Tak casto a len sama voda?
A len tak pre info,my zijeme v Londyne,nie sme na SR.

mirka007
autor
26. feb 2011

@bambi2
A kde sa da kolostrum zohnat?

abbey1
26. feb 2011

@mirka007 majú ho bežne v lekárňach.ale pozor sú rozny výrobcovia a každé má inú gramáž účinnej látky.Tak dobre pozeraj.V prípade akútnej infekcie je vhodnejšie tekuté,i keď je drahé,inak tobolky majú dobrú cenu.

mirka007
autor
26. feb 2011

@abbey1
Vedela by si mi poradit presnejsie?Akeho vyrobcu a aku znacku?
Ak by si bola taka zlata 🙂
V pondelok rano ma prist nasa babka nas pozriet do Londyna tak by som jej zavolala nech mi to zajtra kupi v pohotovostnej lekarni rychlo.
A kolko baleni asi ?

Dakujem moc 🙂

janicka.m
26. feb 2011

@mirka007 my sme tiez cerstvo po (a cela rodina tiez), tak ti mozno trosku poradim 😒 ak ho das zaockovat, neznamena to, ze rotavirus uz nedostane... dostane ho len v miernejsej podobe (mozno). ze vraj 1. rotavirus sa "preziva" najtazsie, kazda dalsia infekcia by mala byt miernejsia... na taketo hnacky pomaha este mrkvovy odvar - uvarit vela mrkvy v "malo" vode. mozno 0,5 kg mrkvy na 1 liter vody. a varit hodku, dve... ta voda z mrkvy je potom uplne sladka a celkom dobre sa to da papat mrkvu mu mozes rozmixovt tiez... este mi napadlo struhane jablko - ale musi byt struhane, neviem ci pomaha aj rozmixovane... my sme drobcovi davali aj tiez ryzovy odvar a do toho som mu dala par odmeriek bezlaktozoveho mlieka. UM alebo ine mliecne vyrobky sa odporucaju az po 7. dnoch od prejdenia hnaciek... pri rotavirusoch sa ze vraj netreba prelaknut, ak dieta uplne odmieta stravu, staci ak vypije dostatok tekutin. no, ale nebat sa, ked som videla, co to robi... nam sa na 4. den nevladal ani posadit, taky bol vyhladovany, tak sme isli do nemocnice. tiez nas nehospitalizovali, lebo pokial nie je dehydrovany... tam mu potom dali suchy rozok z predosleho dna a povedali, ze moze aj to... a odvtedy prestal hnackovat. ozaj, este nam odporucali rehydratacny roztok - na SK je to napr. kulisek a aspon po lyzickach ho donho dostavat... ale dostat vselijake, iste aj v UK maju nieco take... a este mineralky s vysokym obsahom sodika (ale netusim, ci su vhodne aj pre mladsie deti ako rok) - tiez proti dehydratacii...

janicka.m
26. feb 2011

@mirka007 tie vodnate hnacky su pri rotavirusoch OK ☹ 😠 my sme mali zobrat do labaku vzorku "stolice", lenze ako mam fakt skoro z vody zobrat pevnu vzorku... nakoniec som to skrabala a skrabala z tej plienky az sa nakoniec podarilo 😒 to bola radost 😅 a na zaklade toho nam rotavirus potvrdili...

abbey1
26. feb 2011

@mirka007 Tak ako písala Bambi.Toto Bio je najlepšie,ale v podstate sa spýtaj v lekárni na hoc aké Kolostrum.Ono je to čisté kolostru,ozaj sa líši iba v tom či je Bio,alebo nie,a dávkovanie upravíš podľa gramáže.A Janička ti radí super. 😉

janicka.m
26. feb 2011

@abbey1 no, uz si pripadam ako odbornik na hnacky 😠 😠 😠 😀
a este pre starsie deti - okolo 2 rokov - hylak forte - dava to doporiadku ph v zaludku. maly bol pozitivny na rotavirus este 2 tyzdne po odzneni hnaciek, ale to uz nie je infekcne...

abbey1
26. feb 2011

@janicka.m ☹ 😉

bambi2
26. feb 2011

@mirka007 hore som dala 2 linky, na tom spodnom sa da objednat...

bambi2
26. feb 2011

@mirka007 myslim, ze to nedostanes kupit v kazdej lekarni ale treba ich obehat... najlepsie objednat cez internet... isto dostanes aj niekde v anglicku...

barbarka
28. feb 2011

mirka007 tak my si tym tiez prechadzame - teda dufam ze sme uz s toho vonku.
Zacalo to v pondelok rano maly zacal vracat, okolo obeda som s nim sla k dr, on na nom nic nevidel, zevraj je zdravy ze to sa niekedy stane ze sa dieta pogrcka. no tak sme sa vratili domov ale obed isiel cely vonku a vracal v podstate az do vecera, pridali sa hnacky tak sme sli na pohotovost, tam nam doktorka povedala ze ak bude este raz vracat, mame ist na prijem do nemocnice. maly uz nevracal ale dostal horucky okolo 38-38,5, davali sme mu rehydratacny roztok z lekarne po lyzickach, rano som s nim sla znova k doktorovi a to sme uz boli poslany do nemocnice. Davidko uz bol apaticky, nevladal sa ani posadit, iba lezkal. Tam sme stravili 2 noci - malemu dali hned infuzku co mu velmi pomohlo, horucky a hnacky pokracovali v noci v nemocnici dostal 2x ibalgin a 1xparalen potom mu klesli teploty, a inak mu davali len probiotika biogaia. dalsi den sa to uz zlepsovalo, stolica uz bola kasovita, tak nas potom vo stvrtok pustili. doma mi este dva krat vrackal ked som mu dala varene masko. avsak vo stvrtok cela procedura chytila mna, aj ked vsade pisu, ze dospelym to neublizi - ja som to chytila all inclusive - vracanie, hnacky, horucka, od vcera vecera je to uz lepsie tak dufam ze koncime a nechyti to este aj mm. maly sa musi ucit papat lebo stravu uplne odmietal, krmim ho pri kukani rozpravok a podobne no ale hnacku uz 2 den nema. 😵
tak to je nas pribeh.
ak ti viem poradit tak ho hlavne zavlazuj, ked aj nepapa, hlavne nech vela pije, davaj rehydratacny roztok a cierny caj, potom ten ryzovy odvar a nejake probiotika. ty s muzom si preventivne nasadte tiez probiotika alebo hylak kvapky. snad vam to cim skor prejde. 😉

beacka
22. aug 2016

Moj maly ma 16 mesiacov a dostal rotavirus hnackoval vysoke teploty 38.5 a zvracal takto to bolo asi 3 dni a isla som snim na pohotovost hned dostal 2 infuzie a musi vela pit asi 2l dene vravela sestricka.a sme tu uz 4 den.ja by som uz sla davno pre take malicke babetko netreba vela aby sa dehydratoval.bez snim na pohotovost.a este ja som mu kupila kulisek a smektu a to pomohlo.

maria123
22. aug 2016

samotna infekcia sice odznie,ale rotavirus poskodi sliznicu zaludka na dlhsiu dobuaj nato treba mysliet pri dalsom stravovani dietatka,moja mala problemy este dlho