Aké probiotiká pre ročné dieťa?

cukrinka004
10. jan 2012

Ahojte mamičky, poraďte mi prosím aké probiotiká kúpiť malému. Včera sme boli na pohotovosti a doktorka nám poradila probiotiká ale nepovedala aké. Berieme aj antibiotiká amoksiklav a panadol baby. Ďakujem 🙂

sisiska
10. jan 2012

my sme ako prve uzivali Infant Dophilus, ale velmi sa u nas neosvedcili, potom sme presli na Bio Gaia, tie boli trochu lepsie, ale iba na kratky cas a teraz berieme Lactobacilky Baby, ale este ich mame kratko, tak neviem, aky bude dlhodoby ucinok...

tyta
10. jan 2012

Ahoj, najlepsie Ti poradia v lekarni. My sme davali Infants dophilus (to je prasok rozpustny napr. v mlieku) alebo Bio Gaia (to su kvapky).

piacere
10. jan 2012

Ak chceš probiotiká k antibiotikám, tak to nám lekárka stále odporúčala Nutrolin B... ale ak chceš kvôli imunite, črievkam, tak to je dlhodobá záležitosť... najprv sme brali Infant Dophilus, potom sme kúpili BioGaia, kvôli pohodlnejšiemu dávaniu (sú to kvapky, tie Infant musíš v niečom rozpustiť a väčšinou vedúci práve to, v čom boli rozpustené nechce).. ale keďže sa BioGaia minuli kozmickou rýchlosťou, tak sme zase na Infant...

sara07
10. jan 2012

my máme skúsenosti s Bio Gaja a boli sme spokojný, len musia byť v chlade a do mesiaca po otovorení spotrebovať

moniciak
10. jan 2012

Mne poradili Hylak forte už keď mala okolo pól roka mám parádne skúsenosti 3 kvapky do čaju 🙂

kamilka22
12. jan 2012

baby, existuju aj probiotika enterina - mozu ju deticky od roka, skvela vec aj pri hnackach, nakolko obsahuju aj vytazok z cucoriedok. Vrelo odporucam.

elise
12. jan 2012

nutrolin B-sirup, aj dholpius je dobrý

lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matafen
5. apr 2013

Ja odporucam jednoznacne Infants Dophilus, davam ho dcerke od pol roka s prestavkami az doteraz a nielenze sa jej zlepsila imunita, ale aj travenie a ekzem uz po prvom mesiaci uzivania. A vyskusali sme aj BioGaia, Nutrolin B a Hylak - bez efektu. Ale moze to byt individualne ako aj u liekov a inych pripravkov - co jednemu pomoze, nemusi aj druhemu. Efekt sa ale dostavi az po dlhodobom uzivani, takze menit probiotika kazdy mesiac nema vyznam. A na rady v lekarni by som nedala, mne sa vzdy snazia nanutit najdrahsie produkty, kym nezistia, ze co-to viem a zmenia retoriku 🙂 Som len laik-samouk, ale kym idem do lekarne nieco kupit, tak si na nete prestudujem informacie a do lekarne idem pripravena, aby som nebola lahka obet 🙂 A ten Infants staci rozpustit aj v lyzicke akejkolvek tekutiny, ktoru ma dieta rado, nemusi to byt vo velkom mnozstve, len treba potom zapit, ale to treba vsetky pribiotika.

miladka88
28. nov 2014

presne netreba meniť probiotiká každý mesiac, to tak nefunguje
my vsetci uzivame actibax a sme spokojnyyy 😀