Aj vám stanovila MUDr. Ondzíková také diagnózy?

jvo
13. okt 2010

Nakolko ma moja dcerka na tvaricke okolo pusinky drobne vyrazky ktore jej presli az do takej lisaje som s nou navstivila koznu dr. kedze som z BA a na kramaroch kto zazil vie ako to chodi a dr. v petrazalke na Fedinovej je kapitola sama o sebe tak som nasla na nete a aj tu dake pozitiva na dr. Ondzikovu z Dermasonu, vyhovovalo nam ze sa da objednat na presny cas nemusime cakat.....Troska ma vsak prekvapila nakolko na nas spustila ako bude mat mala atopicky ekzem lebo ked bola mala mala supinky vo vlaskoch (ktore dieta to nemalo) a ked brala antibiotika sa jej zaparila ritka a mala dermatitidu a kedze ja mam dake vyrazky na tvari tak proste ma aj ona poruchu mazivosti mame prat v lovele, nejest rajciny, broskyne proste drazdive jedla kupovat pancuchy z niti nie take klasicke bavlnene ako maju vsade lebo nech si hovori kto chce co chce urcite to nie je bavlna, umyvat ju v oilatume a nie dakym johnson johnson (hlavne ze to pouzivaju aj v porodnici), mazat kyselinou mliecnou a na to davat na tie vyrazky ichtiolovu masticku pripadne kupit biodermu. Proste sme prisli so zdravou dcerkou ktora ma vyrazky asi koli dudlom a isli sme odtial s dietatom ktore bude mat urcite atopicky ekzem ak nie nieco horsie.....inak dr. nebola neprijemna, mala ani nezaplakala ked ju mazala co som bola dost v soku, prostredie prijemne len som potom zistila ze toto hovori kazdemu. Preto moja otazka znie kto tam bola povedala vam aj nieco ine okrem tychto odporucani? Alebo ma uvedena dr. na 100 diagnoz iba jedinu odpoved?

bianka234
13. okt 2010

😀 ja som tam nebola ale robila som jpresne čo kázala tebe, aj môj malý má AE a vôbec nás to nezachránilo od skoro ročného nespania a obrovského trápenia, takže určite to nie je všeliek aj keby tvoja malá mala ten atopák

majive
13. okt 2010

Ja som tam bola s malým, bol vyhádzaný po celom tele tak som sa zlakla vtedy mal iba 3 tyž. a bolo strašné teplo tak si teraz myslím že to bolo tým, a hned my povedala to isté, že malý bude mať atopický ekzém, mám ho natierat kys. mliečnou, na vyrážky ichtiol a do kúpela oilatum.n tak asi každému hovorí to isté :D

zmurkaz
13. okt 2010

No sú to všeobecné rady pre kožné choroby ... pretože každý problém so stravou sa ukáže na koži ... ak to bola staršia pani, tak práve tá ma uchránila pred plastikou na nohe (iní lekári tomu nepripisovali veľkú vážnosť - tak sa naši rozhodli ísť so mňou do BA - lebo u nás mali len "hormonálne maste- ktoré ti to naoko a veľmi rýchlo zahoja AE ) .. takže je to beh na dllllhéééé trate, ale u nás sa oplatil a na ichtiol (zarábaný presne na mieru) nedám dopustiť - aj dnes ho sem tam "vytiahnem" .... a to sa mi AE veeľmi pekne zahojil - nikto by ani nepovedal že som ho mala 😉
Takže vám držím palce 🙂

annaanna
5. apr 2011

my sme boli u nej a ja som nesmierne spokojná. Nočné škrabanie po ručičkaách plných chrastí sa vytratilo.... spíme, ekzém zmizol na tvári, nohách, loketných jamkách, zostal len na chrbtoch ručičiek, ale to k nej ideme zajtra na kontrolu, a chodíme k nej štyri týždne. Ukecaná nie je, je prísna... možno až nepríjemná, ale to mi vôbec ale vôbec nevadí, keď vidím ako dcérke pomohla. Klobúk dole pred pani doktorkou.... a liečila bez kortikoidov a poradila aj na telefon. Odporúčam

midiwa
22. jan 2012

nam povedala minuly tyzden to iste, udajne AE, predpisala to iste, som zvedava, ako to zaberie.. dufam, ze sa sem potom pridem pochvalit s vysledkom 🙂

andrealisy
22. jan 2012

toto ti povie hadam kazdy kozny ked prides a s malou ktora ma na tvaricke nieco ako popisujes. Ale samozrejme ze to tak nemusi dopadnut! Ja Ti prajem aby to boli len vyrazky od dudla ako si myslis. Ale ak sa ukaze ze nie, toto je asi standartny postup liecby AE. Vlastne este mozes byt rada ze na vam hned nedala na to nejake kortikoidy, lebo aj to niektori kozny robia 😠

ivka512
29. jún 2012

Aj my sme u nej boli par dni dozadu. Dcerka ma 6 mesiacov a ma suche fliaciky na rukach aj lytkach a nelepsi sa jej to. AE nema, len tu poruchu mazivosti dignostikovala. Inak sme dostali tiez to iste - Oilatum do kupela, kyselinu mliencu a ichtiamol. Mala ma aj zapareninu, ktorej sa uz dlhsie nevieme zbavit a kedze povedala ze IMAZOL mozeme davat maximalne dva tyzdne, tak mame davat aj na tu zapareninu ten ichtiamol. Nam zasa povedala ze nemame pouzivat mydlo Sebamed, lebo vraj obsahuje kamilky a to pre malu nie je vhodne. Miesto toho nam odporucila Bupi s lanolinom. Tiez ju po kupani nemame natierat olivovym olejom (co nam poradila detska lekarka) ale len trochu tou kyselinou mliecnou.
Inak jej pristup sa mi pozdaval, skutocne sa vypytovala na vsetko mozne aj nemozne, nic nezanedbala. Aj sestricka bola velmi mila, takze to stalo za tie peniaze.

sharlotta
29. jún 2012

Ja som sice bola u inej koznej s malymi cervenymi bodkami na tvari. Nebolo to suche, bolo to akoby pod kozou...Tiez bol zaver AE a dostali sme podobne odporucania. Ja som si na internete vyhladala obrazky, ako vyzera taky AE a skonstatovala som, ze jej diagnoza je blbost. Natieram sice kyselinou mliecnou ked si spomeniem, tak raz za 2 dni. Mala jedava vsetko-paradajky, jahody a pod. Osobne som dosla k zaveru, ze to bola reakcia na Tilapiu, lebo ked som jej ju dala druhy krat, znova sa jej to objavilo. Na ine potraviny reakciu nemala.

petra1402
15. apr 2013

Ahojte tak pridam aj ja svoju skúsenosť s Mudr ondzikovou ....prišli sme knej koly hemangiomu a trosku suchým lickam .... Nic vážne hned nám odporučila tie najdrahšie kremy biodermu a aderm .... Áni sme to nekupili plus nám dala kyselinu mliecnu a ichtiolku .... Čiže asi dáva všetkým to iste moja sestra je silná alergická takze nám povedala že aj naša mala bude mat problém s kožou nenosit nic tmavé , nejest asi všetko kebyze sa mam tým riadiť kedže kojim mohla by som sa presťahovať na luku a jest trávu :D dneska som si od nej pytala salycil mast na predpis no povedala že to od biodermi je to iste áno je ale to od biodermi stoji 16€ a ťa na predpis 2,60€ :D tak jej hovorím že tak a dáte mi na predpis excipial kids to mi odporučila jedna Ina kozna pre dospelých 🙂 a ona že to je ako ťa kyselina mliecna tak som sa nato vyprdla a poprosim našu známu koznu nech mi to predpise .... Je to strašne trápne ze tlačia len tu komerčnu kozmetiku ako je bioderma drahé je to ako hovädo a ked sne mali vzorky mala bola červená az za za usami ... Panimdoktorka je mila ale na všetko má jednu diagnózu čiže maminy
Nic nejest a všetkému sa vyhýbať :D

denulka028
29. máj 2013

Ahojte, tak ked tu citam referencie na pani doktorku tak ani nemusim za nou ist, oilatum kupim v lekarni, ichtiolku mam doma a tak tiez aj kyselinu mliecnu. Ale opytam sa oilatum na kupanie je len jeden druh?

kiwinetta
28. jan 2016

No môj názor na Mudr. Ondzíkovú. Je to stará ale dobrá škola a vie Čo hovorí. Na kyslelinu mliečnu a ichtiolku nedám dopustiť. Sú to super masti a samozrejme že to dá každému čo iné by mala predpísať kortikoid?
Je to prísna pani doktorka ja som prišla so synom asi v roku tiež fliačiky mastila som keď bolo zle. Potom som ho nenatierala ...........cepovala ma zistila keď sme nerobili čo máme denno denne ráno večer natierať nie len postihnuté miesta. Odkedy to robím máme od AE pokoj. Jasné že aj nám povedala čo všetko nejesť, lenže dievčatá musíte samé vypozorovať čo deťom robí zle, či je to petržlen či čokoláda či citrus. Napr. syn môže jesť všetko okrem citrusov, kyslých vecí a medu. a čo sa týka aj tých drahých mastí sú super jednoznačne odporúčam ona vie čo hovorí a ja ich mám aj vyskúšané. Samozrejme že ich kúpu som asi dva roky odmietala až raz som ich kúpila. Veru ani ja už nič iné na seba nepoužijem. Tak veľa zdaru. Ja som s ňou veľmi spokojná.

tanicka2008
28. jan 2016

Ja mam s nou velmi zlu skusenost a odisli sme odtial. Synovi absolutne nepomohla ... Vymenili sme koznu lekarku a nemame ziaden ekzem a syn mi v noci spava. Ked nas liecila syn pil roka nespal v noci plakal skrabal sa- odpoved bola ze mam otvorit dokoran okno ... A najvacsiu hlupost co povedala - dieta kazdy den kupat v oilatum oleji co sa pridava do vody . My ficime na excipiali nekupeme kazdy den a nic nam nieje. takze u nas velmi zla skusenost. Podla nej vsetky deti maju AE...

mijori
11. feb 2016

Ahojte baby, potrebovala by som zloženie ichtamolovej masti, ktorú predpisuje MUDr. Ondzíková, máte niektorá, prosím, recept? Tam je to rozpísané. Ďakujem moc.