9,5-mesačná dcérka nesedí, nie je na štyroch

bubi1121
17. nov 2023

Ahojte, je normálne ak 9,5m dieťa nieje na štyroch, teda ani nestvornozkuje, nesedi ani sa v sede neudrží? Mali sme poradnu v stredu, myslela som ze nas dr posle k fyzio, no ona ze na to ma este kopu času. No ked vidim niektoré deticky v skupine ako uz chodia okolo nabytku tak mam pochybnosti. Ďakujem

mogaa
17. nov 2023

@bubi1121 no niektoré ano, ale tvoja nie je jediná čo to nerobí....má čas...so sedením uplne, čo sa týka štvornoškovania stačí ak začne do roka štvornoškovať....dokonca niektoré deti idú rovno na nohy a štvornoškovanie preskočia....

joannita
17. nov 2023

@bubi1121 moj syn zacal 4nozkovat v 14 mesiacoch a chodit v 19m. Cbodili sme aj na fyzio, cvicili vojtovku, ale on bol uplne v poriadku, len proste bol v tomto pomalsi / lenivsi.
Teraz ma 5 a je uplne ok

zuzkaa1991
17. nov 2023

@bubi1121 moja vobec nestvornozkovala nechala som ju bezne. Dole na zemi a sa len plazila...len zrazu z jedného dna sa postavila v postielke potom sadat zacala atd...okolo 9m 10m

liliana212
17. nov 2023

@bubi1121 syn začal stvornozkovat aj sedieť naraz a to práve v 10.mesiaci, chodit v 13.mesiaci, všetko v poriadku..určite ale skúste to čo najviac podporovať cez nejaké prekážky aby sa posilňovali určité svaly. A hlavne sa neporovnavajte s tými, čo posudzujú deti už v 5. mesiaci a tým pádom si dieťa nachyta zle navyky a možno začne skôr so sedením aj statim ale nezdravo.

pribinak
17. nov 2023

Asi by som sa vrátila k pediatricke a pýtala si výmenný lístok na neuro a na fyzioterapiu

9 mesačne dieťa by už malo byt akčné. Nemusí 4nozkovat či chodiť, ale malo by byt v pohybe

bubi1121
autor
17. nov 2023

@pribinak ona v pohybe je v kuse, gula sa, plazí.. Ani náhodou nevydrží na jednom mieste, popozera cely byt. Len nechce na 4 a nechce sedieť

pribinak
17. nov 2023

@bubi1121 najskôr sa musí dať na 4, udržať sa a z toho sa posadiť.

bubi1121
autor
17. nov 2023

@liliana212
@zuzkaa1991
@joannita
@mogaa ďakujem, len ma to stresuje, ze nieje na tých 4..dr vraví že je to v poriadku, no ja som z toho na nervy 🙂

mogaa
17. nov 2023

@bubi1121 hlavne sa skludni...dieťa ide presne takým tempom ako má.....je uplne jedno že jedno dieťa v roku už chodí a iné až o pol roka neskôr, že jedno v roku rozpráva zatiaľ čo druhé až v troch rokoch....takto budeš stále riešiť či je dieťa ok, lebo iné už vie toho viac ako to tvoje.....kým doktorka tvrdí že je to ok, nerieš......

elmivelmi
17. nov 2023

@bubi1121 tak ak sa plazi je to dobre lepsie by bolo kebyze 4nozkuje.Sediet nemusi este ,nepotrebuje to nasilu ju nedavaj.No ale mohla by sa uz posuvat trosk vpred.Ved uvidis.ako pojde dalej.

fion22
17. nov 2023

@bubi1121 naša začala až v 11. najskôr sedieť a až potom 4nožkovať. Postavila sa v 14. a chodiť začala až v 18. Teraz má 19m a je to turboškriatok. Inak aké máte podlahy? My sme mali všade laminátové, prišli sme k našim a na koberci hneď začala 4nožkovať, prišli sme domov a zase sa len plazila...nakúpili sme protišmykové pančušky, také kde aj kolienka mala protišmykové, pomohlo. Keď ešte nesedí, ešte nemá pevné bruško, chrbátik...ako ju dvíhate, keď je na chrbátiku? Už by ste jej nemali podopierať hlavičku, len daň dlane pod chrbátik a tak jemne a nechať nech sa aj ona snaží akoby posadiť🤗 a plávanie, ak máte možnosť určite pomôže

tina505
17. nov 2023

Každé dieťatko je iné. Nám syn začal stvornozkovat asi v štrnástich mesiacoch a to až po fyzio konzultáciach a vojtovke, chodiť začal v 17 tich mesiacoch. Naša doktorka ( som s ňou spokojná) tvrdila zo začiatku tiež že máme čas ale neskôr nás už poslala na fyzio a som veľmi rada. V podstate po 2 týždňoch cvičení začal intenzívne štvornozkovat. Ja by som určite zvážila konzultáciu na fyzio ak máš pochybnosti. Povedia ti ako je na tom svalovo a či jej netreba trošku pomôcť cvičením. Ja by som to po svojej skúsenosti určite absolvovala aj už skôr sme boli my. Drzim palce

len_nig
17. nov 2023

Pre svoj vlastný kľud sa objednajte k fyzio a uvidíš 😊 ale úplne v pohode si myslím keď vidíš že napreduje
Môj bol v tomto tiež taký "pomalší", sadol si až v 10m a tak nejako aj začal štvornožkovať. My sme dávali na zem balíky plienok a to ho motivovalo na kolienkach sa na ne štverať a začal štvornožkovať holý, pretože mu vadilo na brušku podlaha tak skúste 😊

euka210
17. nov 2023

@bubi1121 moji sli na 4 az tak okolo 9-10mes a potom si sadli, okolo roka uz chodili. Kazde ma svoje tempo.

aliaray1
17. nov 2023

@bubi1121 cim neskor zacne a cim dlhsie bude iba stvornozkovat, tym prospesnejsie pre vyvoj mozgu - info od primara fyzio

stanielka666
23. mar 2024

@bubi1121 Dobrý večer prajem. Ako to momentálne vyzerá? Kedy dcérka začala stvornožkovať a sedieť? My máme to isté... pomaly má 10m, a stále sa len plazí, a dáva sa do šikmého sedu

bubi1121
autor
23. mar 2024

@stanielka666 ahoj, sedieť zacala sama v 11m, predtym sa ani neudrzala v sede, sadala si cez bok. Stvornozkovat zacala ked mala 1r a 2 týždne, po týždnovom pobyte v Axise.. tyzden na to si začala sadat zo styroch, v 13m sa zacala stavať. Teraz ma 14 mesiacov a stavia sa...

pralinka86
23. mar 2024

@stanielka666 odporucam baby plavanie, ak ste neskusali. u nas to pomohlo nakopnut, na 4nozkovanie konkretne. Vsetky tieto pohybove pokroky sme mali pozadu