4 mesačná má po rotavíruse stále hnačky...Mali ste aj vy?

simcika
7. jún 2019

Milé mamičky,

Pred cca 2 týždňami dňami sme boli kvôli jednej horucke u lekárky a priniesli sme hneď aj stolicu, lebo bola iná, úplne hlienovita. Takých plných plienok, 5 vykakala...hoci vyzerala ako klasická dojčenská, žltá, kasovita l, len plná hlienu... Lekárka nič nenasla a šli sme domov. Horúčky už ďalšie ani neboli. Stolica bola stále taka viac menej hlienovita a neskôr riedsia.Až o 6 alebo 7 dní ( bol tam víkend) volala sestrička, že mala v stolici rotavirus. Už sme asi tusili, lebo ja som dostal po 4 dňoch tiež, v tej deň volala, keď som dostala. ( Ja som.to mala po dňa a pomohla smecta, žiadne horúcky a ani teplota). Už sa dostávame k veci: už týždeň má však vodnáte stolice. Včera mala 5 krát. Dnes 4... Nie je tej stolice veľa. Včera som stretla pani, ktorá mi btw. povedala, že jej dcéra mala hnačky ešte mesiac a pritom žiadne horúcky. Prosím, mali ste to s vašimi deťmi podobne....mam to riešiť? Lekárka sa pýtala ci sme OK, kednnám vravela výsledky a ze teda nemáme chodiť. P mate skúsenosti?
Inak cika, papa...mala spi ale neviem ci kvôli teplu alebo je to bruškom.

Vďaka

simcika
autor
7. jún 2019

@ ako aj t i pôjde takto ďalej riešiť to budem, len ma zaujíma ci je to po rotaviruse normálne

sapetka
7. jún 2019

@simcika ja sa len chcem spytar kolko ma mala? A ze preco si davala to ockovanie?

beky1813
7. jún 2019

@sapetka kde píše, ze to ma po očkovaní? A vek tam je napisany

evittam
7. jún 2019

@beky1813 Tiež citam uz asi 3x ale o očkovaní tam nič nie je ale vek som si vsimla hned.😀😉

beky1813
7. jún 2019

@simcika ja by som zavolala pediatricke aspon, ze co ona na to

beky1813
7. jún 2019

@evittam to je tak, ked vidia, co chcu a to, co tam jw, nevidia

simcika
autor
7. jún 2019

@sapetka 4 mesiace, nedala som očkovanie

simcika
autor
7. jún 2019

@beky1813 to je to, že ona nedviha telefonáty. Musíte tam ísť osobne...

nicuka
7. jún 2019

@simcika My sme to mali tiez, mala hnackovali este tyzden. Uz som sa bala, ze sa musime vratit spat do nemocnice. Sice moja je starsia, ja som davala banan a varenu mrkvu na spevnenie stolice. A este sme davali aj smectu.

kristina2412
7. jún 2019

@simcika dávaš jej dáke probiotiká? Môže byť, že kým sa to trávenie znormalizuje to chvíľu potrvá...

nicuka
7. jún 2019

@simcika Jaj a este ma napadlo, ze sme davali potom skoro dva tyzdne este probiotika

beky1813
7. jún 2019

@simcika skoda

denisas
7. jún 2019

@simcika nepamatam ako dlho mala hnacky, moznonoar dni po navrate z nemocnice, ale viem, ze jej zabrali take ampulky cucoriedkami. Nespominam si na nazov. Mne pomohla domaca slivovica.

basska_b
7. jún 2019

@simcika Moja mala 8 mesiacov a po prekonaní tohoto vírusu, ktorý potom nakazil celú rodinu 😁 som myslela 1 deň, že už je dobre, ale opäť mi začala hnačkovat. Ale tam bol iný problém. Ja som jej totiž z dovodu choroby prestala dávať prikrmy a držala som ju len na MM a ono jej to už nestačilo, tak našťastie som sa spamätala a dala som jej zemiak a jablko a bolo dobre. Táto tvoja je ešte malička :/ môže to byť z toho, črevo sa čistí

sapetka
7. jún 2019

@beky1813 ja som sa teba nepytala ale autorky.. a vek som si nevsimla tak sorry a spytat sa mozem snad co chcem, nie?!

evittam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sapetka
7. jún 2019

@simcika dolezite je aby stale vela pila a papala ked ma hnacky, netreba to podcenovat pretoze take male babatko moze byt skoro dehydratovane. Radsej nic nepodcenit

nemenovana1999
7. jún 2019

Drzim palce mam strasnu skusenost z rotavirusom dcerka mala rok a pol ked dostala mala 40 horucky hnacky vracanie a vobec nejedla nakoniec sme ostaly v nemocnici zviazana chudera k postielke nohy ruky na infuzii strasne bolo nanu pozerat nakoniec som to dostala od nej a poslaly ma domou a aby tam nebola sama isla k nej svokra kedze moja mama nechcela ist aby nedostala ona lebo byvala pri nej moja tehotna sestra tak aby nedopadla ak ja ze ma poslaly domou a aby nenakazila moju sestru tak nesla no 2 dni tam bola z mojou malou svokra no ja som bola tie dva dni v uplnej depke som nevedela bez dcerky ani zaspat

beky1813
7. jún 2019

@sapetka nejaka ostra, treba citat a nie prskat

evittam
7. jún 2019

@beky1813 A nepýtat sa na to o com nikto nepíše.

lucyluv
7. jún 2019

Moja mala rotavirus v stolici pol roka, doktorka nechápala, že to nie je možné. Chytila ho úplne ako novorodenec. Ona ale nemala až také hnačky, len hrozne ju bruško bolelo. Nemala žiadne horúčky. Mala takú nejakú divný slabú formu, ktorej sa nevedela zbaviť. A to u nás bolo tak, že prvý rozbor stolice pozitívny, druhý negatívny a mne sa to furt nezdalo tak som ju presvedčila na ďalší rozbor a bac bol tam rotavirus stále. A takto to trvalo až do jej 6m, furt pozitívny rozbor a bolesti bruška neskutočne

simcika
autor
7. jún 2019

@denisas domáca pomôže v mnohých veciach 😂

sapetka
7. jún 2019

@evittam a pisat k veci

evittam
7. jún 2019

@sapetka Tak, tak.

simcika
autor
7. jún 2019

@kristina2412 davala som a prestala som. Dnes som ale dala som dnes a budem pokračovať

simcika
autor
7. jún 2019

@nemenovana1999 hrozne co len pomyslieť..takýto scenár, žiaľ prežijú mnohí.

lubi40
7. jún 2019

@simcika nemalo ani jedno. Dala som ockovat na rotaviri...

denisas
7. jún 2019

@simcika ja som s nou aj vydezinfikovala klucky a vypinace po rotaviruse