3,5 ročný syn nemá siahnutú predkožku

nigguska
4. feb 2014

Ahojte,
mam este jednu temu,ktoru chcem otvorit okrem toho,ze je maly stale chory :(
Tyka sa to hlavne mamiciek,co maju syncekov.
Moj maly ma 3,5 roka a stale nema stiahnutu predkozku (viem,je to diskretny problem,ktory sa nema riesit verejne,ale uz neviem co robit). Obvodacka nas poslala na chirurgiu nakolko mal 3x zapal pipika (kvoli nepretiahnutej predkozke sa hromadil maz a spinky,moc atd atd..) a raz to dopadlo az tak,ze mal tak silne bolesti,ze sa bal cikat a museli sme po celodennom necikani utekat na pohotovast-cievkovanie...to bol des a hroza a plakala som s nim....tak na tej chirurgii bola taka "mila" dr.,ze bez upozornenia co ide robit,mu bez oblbovaku,bez lokalneho umrtvenia nasilu pretiahla predkozku...mal ytak strasne ziapal,ze som plakala s nim druhy krat...aj to krvacalo a tak...dala nam na to masticku,kortikoidy,tak sme mazali a vtedy sa zacala pomalicky stahovat dole...tak som sa tesila,ze to je za nami...Lenze masticka bola len na mesiac a potom pauza 3 mesiace a kontrola...lenze za tie 3 mesiace sa to zrastlo znova....zasa nejde pretiahnut...maly ma uz bohuzioal traumu len ked mu spomenie lekarku,hned place,ze ci ideme k pipickovej....uz je to pol roka,cez 3 mesiace,co sme mali ist na kontrolu,ale ja sa tam s nim bojim ist,ze co zasa bude.

Mate podobny problem,skusenost,ci dat to rovno "ufiknut" nech je uz klud alebo co robit? Som fakt zufala,lebo maly sa fakt boji a ja s nim....
(teraz nema ziaden zapal,nic neboli,len je to zrastene a bojim sa aby nemal opakovany zapal)

Dakujem!

bubatinko
4. feb 2014

no nech ti daju znova masticku a stale pri sprchovani vecer aj ked masticku uz pouzivat nebudes to budes pekne pokial pojde stahovat.... ina cesta nieje ... ale nesil to moc... moj syn starsi ma podobny problem ze jemu ide stiahnut ale nie uplne ale inak to je OK nemava s tym ziadne problemy /zápaly a pod/ musis to robit pravidelne ale to si mala uz od malinka popovytahovavat pri kupani/nie pretahovat lebo malinkym chalanom to nejde stiahnut/ aby sa to uvolnovalo.... a neumyvaj to sprchacom len cistou vodou ...

no v najhorsom pojde na obriezku... ;) nic strasne svet sa nezruti... vela zdaru prajem

bubatinko
4. feb 2014

@bubatinko a este zober ho za urologom on taketo riesi...

danjelca
4. feb 2014

@nigguska vraj nejaká bylinka je nato...!!a strašne účinná!

Baby poradte jej niekde som to tu čítala a neviem si spomenúť.

miskamaj
4. feb 2014

@nigguska
@danjelca skuste pozriet tento clanok. Velmi zaujimavy...

epana31
4. feb 2014

Slez nebadany ale nam to zatial nezabera asi budeme musiet skusit tu kortokoidovu masticku snad ta zaberie my uz mame 8,5 roka a do 8 mich to islo v pohode stahovat ale po pobyte v nemocnici ked mal zpal pluc tam som ho len handrickou prtierala a nesprchovala sa to stiahlo tak teraz skusam vsetko mozne on ma dost zdravotnych problemov a neviem si predstavit este s tymto ho stresovat. Tak verim tomu ze sa to s tou mastickou vrati do normalu

nigguska
autor
4. feb 2014

dakujem za rady...ja sa mu to od malinka snazim nenasilne pomalicky,ale to vobec nejde,len s tou mastickou....a hlavne tie zapaly su strasne...

estrapo
4. feb 2014

ahoj . je to slez nebadany. robi sa z toho vyluh a potom kupel. to si ale prosim ta pozri niekde na nete lebo neviem ho presne.
ak sa mu to ale tak rychlo naspat zrastlo a hlavne ma z toho zapaly, radsej sa porad s viacerymi urologmi preco ma tie zapaly, ci nebude najlepsia obriezka alebo ci nema nahodou kratsiu mocovu ruru. vela zdaru prajem. e.

blahowoman
4. feb 2014

@nigguska mamicka a vy ste mu to nestahovali priebezne???????? Lebo moj syn ma 2r a je tomu 1 mesiac, co sa mu da cely pipik pretiahnut. My sme boli tiez zufalí a bali sme sa , ze mu to budu robit nasilu...az jedneho dna, mu manzel co skusal denno denne vo vani pretahovat mu tu tukovu hrcku posuval vyssie a vyssie . No a 1 den pred silvestrom mu do polky ta hrcka vysla von, no ae co dalej. Ona bola este v takom obale a nesla vybrat von. Na druhy den sa syn zobudil a siel sa vycikata plac,. no ja som uz vedela kolká bije, tak mu napustila vanu, teplu vodu a podme...cely den cikal len do vody a vecer sa mu ta tukova hrcka akoby rozmocila a vysla sama, tym padom sa mu to miesto uvolnilo, ale syna cikanie aj nadalej stipalo. tak sme ho dalsie 3 dni kupali na striedacku v harmanceku a repiku...sli sme na pohotovost len preto, aby nam predpisali framykoinovu mast ...teraz? Pipik cely stiahnuty, a maly si pri kazdom prebalovani pretahuje sam. Ma 2r sme ho to naucili a nezda sa mi, ze by sa mu to malo opat zrast...pokial si to bude robit denno denne!

nigguska
autor
4. feb 2014

@miskamaj takze po precitani tohoto clanku na kontrolu ani nejdem,pokial nebude zasa nejaky zapal....dakujem za rady!

nigguska
autor
4. feb 2014

@blahowoman ale ja som nikde nepisala,ze som sa o to nepokusala...bohuzial,nemame take stastie ako vy,ze mu to islo...jednoducho to nejde ani po kazdodennom skusani....kazdy je fyziologicky iny takze nechapem vasej narazke,ze vy ste to nerobili??? ano robili a nepomohlo a trpi zapalmi....

nigguska
autor
4. feb 2014

@estrapo dakujem....pokial nebude znova nejkay zapal,tak to riesit s urologmi nebudem,citala som teraz jeden clanok...skusim to co navrhujes a uvidem co sa bude diat....

onlika
4. feb 2014

@blahowoman ja stahujem od malicka a syn stale nema pretiahnutu predkozku. Teraz sa mu tiez zacala uvolnovat "ta hrcka" a postupne trhat predkozka, ale bol tyzden u nasich a moja mama sikovna mu celu tu smegmu vytlacila a predkozka opat zacina zrastat ☹

@nigguska, nasilne pretiahnutie moze sposobit nasledne zrastenie. Kazdy den po kupani skusajte pretahovat, pokial to ide. Ak ale by mal mat zapal znova a problemy s cikanim, tak si dohodnite navstevu nejakeho urologa, nech sa ten pozrie a vysetri ho. Drzim palce

niki101988
4. feb 2014

Najlepšie je navštíviť urológa a nečakať. Kortikoidy sú len dočasné riešenie ale urológ ich može naordinovať aj na dlhšie ako mesiac. Podstatné je chodiť na kontroly, vybrať si lekára dieťaťu ho nejako predstaviť a všetko mu vysvetliť.
Nie je nič lepšie ako keď lekár ide niečo robiť a matka kričí viac ako dieťa odťahuje lekárovi alebo sestre ruky a pod.
Myslím si, že pri istých vyšetreniach by tá mama mala stáť aj za dverami.
Takže moja rada kontrola nie na chirurgii ale na urológii a neodkladať ju, alebo odkladať ale načakať potom zázraky

avotalip
4. feb 2014

môj syn má 4,5roka a nedá sa mu stiahnuť, iba trošku, riešime to tak, že po kúpaní sa snažíme stiahnuť pokial ide. našťastie sme nemali žiadne problémy. k lekárke s tým nepôjdem, lebo ked bol ešte maličký, tak mu to doktorka sťahovala nasilu čo spôsobilo len plač, a trojdnové začervenanie. síce to ide velmi pomali ale som si istá že raz sa mu ta predkožka stiahne uplne. a k urologovi by som isto nešla!!!!! to sú "mäsiari" keby to aspon umrtvili... ja by som ti poradila mastičky ked to pomáhalo, pokial nemá žiadné problémy, tak to radšej skúšajte opatrne stahovať každý den,

blahowoman
4. feb 2014

@nigguska nemusite sa hned hnevat! Ja to tak nemyslela! Ja som sa len opytala ci ste mu to robila. Mne stacili 3 dni placu a je hrozne ked sa tym musite stale trapit. Skuste si od pediatricky vypytat mast meom Triamcinolon. Je to mas na uvolnenie resp.zmäknutie predkozky.

senta_sofia
4. feb 2014

@nigguska maly mal ako 4,5 rocny tak zuzenu, ze ked cikal, sa mu robil taky "balonik", zacali sme ho kazdy den kupat v teplej vode a ked bol dobre vymacany, tak sme pomalicky pretahovali, za mesiac a pol uz bolo vidiet zalud a hlavne, naucili sme ho, aby si to robil sam, lebo vzdy je to prijemnejsie, ako ked mu to robi niekto iny, lekarom som odmietla ist, lebo to su masiari, ked mal rok, tiez mu to pretiahli tak nasilne, ze sa mu to potrhalo... vtedy nam to pekne vyhojil obycajny framykoin. A inak pochvaluju si aj slez - bylinku, ze sa spravi odvar a v tom sa to maca, tak pripadne si kup aj ten, nam teda stacila obycajna voda a bozska trpezlivost.

katka6211
4. feb 2014

@nigguska urcite vyskusaj ten slez nebadany, nam pomohol. A ak Aj nepomoze, urcite neuskodi a za skusku to myslim stoji. Maju to v lekarnach 🙂

orlik4
4. feb 2014

My sme do 11tich mesiacov nemali ziadny problem s pretahovanim. Krasne mu to islo. Potom sme boli v nemocnici kvoli niecomu uplne inemu a pri prepustani domov mu doktor pozrel pipika, pretiahol (maly vobec neplakal - vyzeralo to bezbolestne), a vraj je vsetko ok, chlapec zdravy. Presne od toho vecera si nechcel nechat na pipika ani siahnut, najskor az o tyzden, a vtedy mu nesiel uz stiahnut vobec. Podla mna presne - ked sa nasilne pretiahne, mozno pokozka natrhne, tak to miesto zrastu uz nie je take flexibilne a je to len horsie. Nemalo by sa to robit nasilne. No ale to nebolo vsetko. Predkozka mu nesla uz vobec ani o milimeter posunut, a dokonca sa mu pri cikani zacal robit taky balonik pred pipikom. Jedna vec je, ked trosku ide a da sa cikat, ale druha je, ked to ma viacmenej komplet zarastene az na malu dierocku na cikanie. Napokon nas obvodacka poslala k urologovi, ktory nariadil operativnu obriezku. - to bolo ked mal 2,5 roka
Viem, ze su zastancovia a odporcovia, a ja som si nastastie predtym radsej nic nestudovala, lebo som vedela, ze by som sa nevedela rozhodnut. Isli sme do toho a musim povedat, ze nic nelutujem, teraz je to super. Mal ale dobreho chirurga,ktory mal sam doma synceka, tak o to viac si dal asi zalezat...
Jednoducho - kompletna narkoza na max.30 minut. (pri starsich detoch to robia lokalnou anestezou, ale dvojrocny by asi nedrzal...) Po pol hodinke bol spat na izbe zobudeny. To bolo rano o 9tej. Uz v ten vecer nemal s pipikom ziadny problem. Jedina vec, ze tam mal taku akoby "gazu", ktoru bolo treba vytiahnut, a to mu urobili na dalsi den rano, a zasa ho to rozbolelo, cize dalsie doobedie sme ho trosku lutovali a skumali, ci ho boli alebo nie, a cuduj sa svete, v tento vecer uz zasa ziadna bolest, ziadne slzy, nic. Krasne cikal, akoby sa nic nedialo. Odvtedy sme sa mu to snazili kazdy vecer sami pretahovat - vzdy len vo vani. A velmi jemne.
Ja osobne obriezku odporucam. Maly si doteraz na nic nepamata - ma tri roky a nema absolutne ziadny problem. Sam si pipika pretahuje. My sme mali ekzem na tele a kortikoidy a jednoducho, uz by som mu ich nedala ani na pipika. Kortikoidy su riadny humus, takze si nemyslim, ze je to zazracne riesenie. Bud uskodi jedno alebo druhe. Kompletna narkoza je tiez zaber na telo, to netvrdim, ze nie, ale aspon to bolo definitivne riesenie.
Ja drzim palce, aby to slo. Podla mojich skusenosti kazda mama vie najlepsie, co je pre dieta najvhodnejsie. Doktori to beru podla tabuliek. Niekomu sa to upravi same, niekto potrebuje pomoc. Urcite sama aspon tusis, ktorou cestou sa vydas, a drzim palce, aby sa vam co najrychlejsie ulavilo.

ivana166
4. feb 2014

starsi syn bol teraz s pipikom na chirurgickom zakroku.stahovali sme pipik ale neslo mu to celkom,urolog velmi zlaty,mu to nerobil na silu aby nemal traumu ale pod 2 minutovou narkozou,kosticku len narezal a hotovo.maly sa zobudil s narkozy ani nevie ze mu nieco robili,nic ho nebolelo ani neboli,nepotrebujeme masticky.2 dni po zakroku si zacal pipik sam pretahovat bez problemov. o 3 mesiace ideme na kontrolu znova.boli sme aj tyznen po zakroku vsetko bolo ok,doktor mu dal este cokoladu ze bol taky sikovny ze si tak krasne kozku stahuje🙂

ivana166
4. feb 2014

este napisem ze aj ked nemal kozku stiahnutu nemal ziadne zapaly ani ine problemy.ma 5 rokov a len teraz mu to robili.

ivana166
4. feb 2014
aniellik3
4. feb 2014

ahoj, ja som takisto nieco podobne riesila so syncekom, ma skoro 2,5 roka a pravidelne od 2.mesiaca som mu pretahovala ako mu to len slo, po roku sa mi to nezdalo, zasla som na vlastnu ziadost k urologovi a ten zhodnotil, ze do dvoch rokoch sa mu to mam stale pokusat pretahovat, ze sa s tym nic nerobi, az potom mozu ist dake vaznejsie zasahy, tak sme sli po roku opat na kontrolu, lenze mal aj problem v zuzenej kozicke, tak mi dal doktor na vyber, ze bud teraz mu to pretiahne nasilu, alebo neskor, ked si to bude uvedomovat, tak som vybrala skorsi variant, aj ked ma to asi viac bolelo ako maleho :D maly sice plakal, ale bez slz, cakala som, ze je to bolestivejsie...no bolest prava prisla az doma, ked sa mal vycikat, niekolko dni pri tom pistal, no do tyzdna to preslo, lebo pocas toho tyzdna sme boli sice nanho tvrdi, museli sme ho dvaja s manzelom drzat a rychlo stiahnut a dat tam najskor gel na znecitlivenie/aj ked si myslim, ze to nepomahalo/ a potom po 15min vyplachnut v repiku, /co nebolo mozne, kedze si ho nedal dobrovolne chytit/ a nasledne mu to opat stiahnut a dat tam framykoinovu masticku a vsetko to opakovat 3x denne...teraz je to uz za nami, vydno mu uz pekne zalud, ale zda sa mi, ze na malom mieste to ma stale spojene, tak neviem ci sa mu to uplne neuvolni az pri prvom sexualnom pokuse, alebo inak si to neviem vysvetlit, kedze naslednu kontrolu nam uz urolog nenariadil

cerez
4. feb 2014

Môjmu synovi to tiež nejde. Do roka šlo pekne, ale po druhom roku už nie. A keď čítam, ako násilne to lekári riešia, až mám bolesti ja. ☹

katkas1
4. feb 2014

@blahowoman moj syn mas ksoro 3, stahujeme od mala a neda sa mu cele stiahnut, vy ste mali akurat tak stasite

iva87
4. feb 2014

@nigguska ahoj my sme mali podobny problem, ked mal maly rok nasilu mu predkozku stiahli, strasne nieco to bolo a do tyzdna sa mu to aj tak znova zrastlo, ja som to nechala tak a az po jeho tretich narodeninach sme znova zacali spretahovanim, pomalicky kazdy vecer v sprche, kupeli a najlepsie s tatinkom, lebo predsa len vyznaju sa lepsie ako my 😅 po dvoch mesiacoch si maly pekne sam vedel stihnut 😉

blahowoman
4. feb 2014

@katkas1 ale ja vam mamicky vsetkym verim,ze to vasim syncekom ide tazko!!! My sme mali asi fakt velke stastie,ze nam tak zliezlo a nemame s tym problemy! Ja som z toho bola na nervy pri predstave nasilneho pretiahnutia. Takze ja drzim palce kazdej jednej z vas a hl.vasim syncekom.

katkas1
4. feb 2014

@blahowoman mne nasa r hovori ze to netreba riesit ze mu to povoli, nam ide pod zalud stiahnut tesne pod , dalej nie lebo tam ma prilepenu kozku tak dufam ze mu to pojde

nigguska
autor
5. feb 2014

Dakujem vsetky za spravy.....aspon viem,ze v tom nie sme sami a tiez riesite co je najlepsie pre vasich syncekov....v prvom rade asi budeme nadalej susat pomalicky pretahovat v sprche....syn nedovoli aby som mu ho chytala,tak si to robi sam....ked to do pol roka nepojde,alebo sa vyskytne zapal,tak pojdem na tu urologiu.....ale budem si stat za tym,ze uz ziadne pretahovanie na silu,ked tak v celkovej narkoze a rovno...fik fik.....nakolko ten zapal je fakt hroza a nechcem aby sa to uz opakovalo,lebo maly pri tom len trpi....
Este raz dakujem za rady zienky!!!!!

satanka1
20. feb 2014

@nigguska môj malý má 8,5 roka...tiež sa mu nedá úplne pretiahnuť.Vždy pri kúpaní sa to snažíme preťahovať pod teplou vodou,je krásne vidieť ako je toho zrasteného menej a menej.Ale teda nikdy nemal žiadny zápal ani nič podobné.Hovorila som o tom aj lekárke a povedala,že nič nerobiť nasilu,že by sa len spôsobili zbytočné zrasty,ktoré by sa potom museli riešiť chirurgicky. Inak tak 30-40 rokov dozadu boli mamičky "veľmi šikovné"..ma šokovala mama jednej kočky s ktorou som bola v pôrodnici,ked sa spýtala ,že či už malému stiahla predkožku..malý mal vtedy 2 dni..no ako sory.
kamoškinmu malému to tiež rezali a týždeň im nechcel cikať ani pod vodou ani nijako..pritom s tým žiadne problémy nemal,žiadny zápal,zlé močenie ..nič..len ich babka nahovorila,že už to musí ísť a hotovo.