1,5 ročný syn a veľká posteľ

11. jan 2022

Dievčatá v akom veku ste presunuli dieťa z postielky do velkej postele (so zabranami)?
Nas syn ma 1.5 roka a spi v postielke ale premyslame ze by sme mu uz kupili detsku postel.
Ako ste tam deti ucili zaspavat?
Ked sa v noci zobudi tak sa postavi a vola ma, ako to bude v tej posteli, zišli z nej vase deti?

Diky

akcul13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
inana11
11. jan 2022

My sme m toku spravili detskú izbu a tam mal prenosnú postielku,tam bol poobedny spanok potom a nocny s nami v spalni,potom na meniny o 4 mesiace dostal postel ale mame nízku,pri zemi takú tu teepee,takze keď aj spadol nevadí🤷‍♀️😃a najskôr tam mal poobedny a potom asi o mesiac som ho ukladala už aj vecer tam… akonáhle presiel týždeň že neprišiel do spalne v noci tak sa postielka rozobrala a teda už spal u seba ako veľký chlap,trvalo to možno dva mesiace odkedy som ho tam uložila prvý krát na noc😃

akcul13
11. jan 2022

Nasa isla do veľkej postele,ked mala 1,8 roka. Dali sme zabranu, pár noci sa budila, co cestovala po posteli a potom nevedela,kde je, ale inak fajn....a vo vlastnej izbe spi od 6 mesiacov, takze to nebola ani veľká zmena ta posteľ 🙂

ninka1991
11. jan 2022

Mala ma svoju postel od 1 a pol roka....teraz ma 3 a pol a stale spi s nami 😅. Zaciatok bol fajn len pribudol surodenec tak sme sa vratili spat. Ono zavisi od teba viac menej musis vidiet na svojom bejby ako to zvlada a hlavne ty ako to zvladas 😉

miselar
11. jan 2022

Moja spí v posteli 160x 80 od dvoch mesiacov posteľ máme pricapnutu k manzelskej A spinká pekne .Máme dva roky

autor
12. jan 2022

@inana11 a ukladala si ho ze si si lahla s nim alebo si len bola pri nom?

autor
12. jan 2022

@akcul13 aj nas je vo vlastnej izbe len ta volnost tej postele ma desi ze co tam bude robit 😂 (bude nizka- cize bezpecna bude aj pri pripadnom pade+dole bude mat taky hruby velky vankus keby naaahodou spadol aj napriek zabrane)

autor
12. jan 2022

@ninka1991 nam prave tiez sa chyta pribudnut surodenec😂 ale uz je vo svojej izbe 2 mesiace a este mame 4 mesiace cas na nejake “zmeny” ale hej chapem😂uvidime ako to bude

autor
12. jan 2022

@miselar jasne ale to je pri manzelskej ja som myslela vo vlasnej izbicke 🙂

havranka31
12. jan 2022

A poobedny spanok ked sa zobudi, tak ta vola? Nezlezie sam z postielky? (Vyberiacie tycky alebo postielku so zabranou nemate?)
Tiez som to riesila kvoli buducemu surodencovi ked mala 1r9m, ale to uz zliezala z postielky a aj dvere si vedela otvorit. Takze najprv som zacala asi tyzden ju davat do svojej izby iba na obedny spanok, vzdy prisla sama za nami po zobudeni. Potom vecer lezim pri nej kym nezaspi, rano pride sama zas za nami, niekedy pride v noci si lahnut k nam do postele. Bolo to vcelku bezproblemove. Asi len 2x sa zatial stalo ze sa zobudila v noci s placom a musela som tam ist, asi sa jej nieco snivalo.

canis_lupus
12. jan 2022

Ja som dala môjho cca 2r do veľkej postele a bola to najlepšia vec. Predtým keď sa zobudil, tiež ma volal, musela som vstať a ísť k nemu, teraz proste príde za mnou do postele sám 😂 Už možno pol roka spával vo svojej izbe v malej postieľke, čiže na izbu už bol zvyknutý. Nijako extra som ho nepripravovala, len som mu hovorila, že už bude mať parádnu posteľ ako veľký a kúpila mu obliečky s autíčkami, ktoré má rád 😁

inana11
12. jan 2022

Bola som pri ňom a rozprávala rozpravku

dusankomoj
12. jan 2022

Môj malý dostal veĺkú postel,doslovne. Má 120cm,aby si mohol niekto k nemu ľahnúť. A odvtedy nieje najmenší problém. Skúsila som predtým( mal cca 1,5r) podplatiť takou posteľou v tvare auta,ale tam nechcel spať.

autor
12. jan 2022

@havranka31 no praveze nezlieza lebo je to uzavreta postielka- su tam tri vyberatelne tycky tak mozno by som to mohla vyskusat vybrat co by sa stalo. Dakujem za tip

autor
12. jan 2022

@inana11 ok dakujem

autor
12. jan 2022

@dusankomoj tato postel je normalne 180x90 v tvare domceka. snad sa mu bude pacit

autor
12. jan 2022

@canis_lupus bodajby to aj u nas bolo take fajn. Pokukam nejake pekne obliecky 😊

btus
20. jan 2022

veľkú posteľ má od 1,5 roka. Bez zábran. Normálne z nej zliezala, po brušku. To sme ju tak učili od mala, aby sa dala na bruško a šúchala sa dolu. Spadla za 2 roky asi 3x. Ale to 2x bol pri posteli náš samojedík Máška. (pes). takže by som sa stým netrápila.