Andersenove rozprávky

5. apr 2024

Dobrý deň, vedeli by ste mi prosím poradiť jednu knihu, ktorá by obsahovala konkrétne tieto Andersenove rozprávky: Anjel, Statočný cínový vojačik, O hlúpom Jankovi, Jedlička, Kovové prasiatko a Cisárov slávik? Ostatné, ktoré deti dostali na literatúre prečítať, máme. Je pravdou, že dostali aj link, kde všetky tieto rozprávky sú, ale keď som to pozerala, sú tam úplné hlúposti, príšerné gramatické chyby, ani mená postáv nesedia, chcem teda radšej deťom kúpiť knihu, ktorá by tieto rozprávky mala lepšie spracované. Ďakujem za radu.

dadka1997
5. apr 2024

A neskusila by si radsej kniznicu ako minať peniaze na knižky?

autor
5. apr 2024

@dadka1997 Dobrý nápad, v tejto chvíli už vďaka rodine zháňam iba rozprávky: Anjel, Jedlička a Kovové prasiatko. Snáď by sa ten zvyšok v nejakej knižnici našiel, aj keď minulý rok mali práve knihy, ktoré sú povinným čítaním, beznádejne vypožičané.

elenka.k
5. apr 2024

- musíš si zohnať originál tú starú knihu / čo mala ten biely tvrdý obal /
neviem - v bazáre, posledná vydaná 1998 tuším, z tých lepších.

lucka_ke
5. apr 2024

pripomeň sa mi večer, mám doma staršiu knihu od Andersena, prípadne ti to odfotím a pošlem ak je to to čo hľadáte

autor
5. apr 2024

Ďakujem všetkým, zistila som, že tie posledné tri rozprávky boli vydané iba raz a iba v tom príšernom preklade.