Vydržalo vám low carb stravovanie počas tehotenstva?

ketonka
13. feb 2022

Ahojte dievčatá, chcela by som sa opýtať či je tu niekto kto držal pred tehotenstvom low carb stravovanie a vydržalo vám to aj počas tehu ? Chcela by som sa opýtať nejaké otázky.

pinaofina
13. feb 2022

@ketonka vydrzalo?
Osobne si nemyslim, ze je vhodne pocas tehotenstva vydrzat s akoukolvek dietou, toboz nie lowcarb. Vyvijajuce sa dietatko potrebuje dostatok vsetkych zivin, aj sacharidov

amelia89
13. feb 2022

@ketonka no dobrovolne ani nahodou ale bohuzial mi bola zistena tehu cukrovka takze idem total low carb nutene 😀😅😂

ketonka
autor
13. feb 2022

@pinaofina záleží ako to vnímaš. Podľa mňa máš zbytočné predsudky. Ja keďže som low carb roky tak u mňa to rozhodne nie je dieta ale životný štýl. A tiež nehovoris pravdu že to nie je vhodné. Naopak tento štýl stravovania sa pri cukrovkach veľmi odporúča, takže to by si spochybňovala aj lekárov

Každopádne si vôbec nenapísala, či si teda bola nebola pred tehu low carb, takže ak o tom nič nevieš alebo máš silne informácie tak pls sroluj ďalej

katherine12
14. feb 2022

@ketonka ja som fungovala na keto 2 roky pred tehu ale od 7 tt som siakene vracala a jedine co som dokazala zjest bola zmrzlina ked odozneli nevolnosti v 20 tt myskela som ze budem pokracovat... Ale prd mam hroznu chut na sladke a ziadnu volu. Snad ked porodim... 🙂

ketonka
autor
14. feb 2022

@katherine12 ja som to takto mala pri prvom tehu. Doteraz si pamätám že som si vzala do prace na desiatu smotanu (neviem už s čím) a vo vlaku keď som si pomyslela na nejaký mliečny výrobok, tak mi prišlo hrozné zle, čiže len som zastavila v práci, desiatu som.vyhodila do koša a v prvých potravinách som si kúpila závin 🤣🤣🤣 teraz snáď vydržím, budem sa snažiť

katherine12
15. feb 2022

@ketonka tak ja som pri prvych 2 tehu este nefungovala na kete a teda verim ze sa k tomu vratim. Ja som low carb hlavne zo zdravotnych dovodov velmi sa mi vdaka tomu polepšilo autoimunitne ochorenie... Tak uvidime sa snad za tych 9 mesiacov dostatocne obzerem tych sladkosti

ziarifka
17. feb 2022

@ketonka bola som na nizkosarichodovej pred prvým tehotenstvom asi pol roka. Akonáhle začali nevoľnosti, úplne sa mi zo zeleniny dvíhal žalúdok. Skoro 3 mesiace som dokázala jesť iba hamburger, pizzu a vyprážaný syr s hranolkami. Občas cesroviny s tvarohom alebo sekanu. Keď nevoľnosti prešli, vrátila som sa k pôvodnému stravovaniu, ale na raňajky si telo miesto jogurtu pýtalo veľa ovocia a k obedu som k mäsu a zelenine pridávala asi hrsť bulguru.

ketonka
autor
17. feb 2022

@ziarifka ja by som chcela vydržať, no nebudem to samozrejme hrotit. Telo si povie čo potrebuje, v prvom tehu som ficala každý deň na margot tyčinke 100g 🤣🤣