Už som po pôrode a bruško mám ako v 4 mesiaci

marinko1988
7. dec 2019

Ahojte prosím poraďte už fakt neviem co si mam myslieť som už 5mesiacov pomali po pôrode a. Bruško mam stále ako keby som bola4 v mesiaci tehotenstva 🙁🙁🙁🙁🙁🙁 popritom kojím chlapca ale už iba večer....... A od rána nejem iba okolo 13 00 hod a potom iba okolo 16 00hod nechápem riadne sa ani nenájdem a predsa mam otrasne veľké brusisko 😁😁😁😁😁😁 prosím poraďte co robím zle..... Alebo co by som mala robiť

tosomja
7. dec 2019

Cvicit

anjelicek26
7. dec 2019

Keď nejesť telo hladuje a robí si tukové zásoby. Škodí to tvojmu tráveniu, tvojmu metabolizmu a zdraviu celkovo. Jesť máš 5* denne, zdravo a neprejedat sa. Ja mám brucho ak ťa to poteší aj 4.5 roka po pôrode, váhu mám ok, ale diastazu. Operovať si to nedám, ak si dávam šaty, dám si sťahovaci pás a hotovo.

otazka1
7. dec 2019

https://najmama.aktuality.sk/clanok/258539/ked-... tu si precitaj, moze ist o poporodnu diastazu. Ale aj nemusi. Potom uz len cvicenie, ako radia vyssie nadomnou

tominko2612
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pralinka86
7. dec 2019

Pohyb a pravidelna strava.. taketo hladovanie nie je dobre v žiadnom prípade

majamat
7. dec 2019

ano, moze ist o diastazu. citala som, ze do 6m po porode je diastaza bezna, postupne by sa mala stratit. ja ju ma tiez, ale uz len miernu, no mam nadvahu, vytahanu kozu na bruchu a pupocny pruh.
ked sa snazim, vyzeram inak, hoci je to to iste, bay som to vysvetlila. na diastazu je dobre cvicenie - nesmu sa robit cviky typu brusakov, ale skor na bocne brusne svaly. no ak sa neda cvicit, je velmi dobre prisposobit si chodzu. cize chodit natrovnana s napnutym bruchom, resp. s takym trochu akoby vtiahnutym ( akoby pupok vtahovat smero ku chrbtici). tym sa svaly spevnuju a brucho vyzera plochejsie.

evittam
7. dec 2019

@marinko1988 Ako ti uz napísali. A btw.ja som v 4.mesiaci nemala ziadne brucho.😉

lucyluv
7. dec 2019

Asi mas diastazu

anjelicek26
7. dec 2019

Hlavne nemas prve, ale tretie dieta (mimochodom deti mas fakt nadherne 😍 ), to je tazsie a tazsie dalsim tehotenstvom. Ja mam 50 kil na Vahe, jem normalne. Len to brucho no, diastazu som mala uz po tretom dietati, po stvrtom to uz je celkom zle… ale ja si nenecham rezat brucho, hrozne zle sa mi hoja jazvy. Cvicit cvicim ako mi to vyjde, ale nemozes s diastazou proste cvicit vsetko a staci tyzden necvicit a zasa to vidis. Je to beh na dlhe trate, cakam kym sa dostanem do veku, kedy to bude uz jedno…

marinko1988
autor
8. dec 2019

@anjelicek26 ďakujem no po tích dvoch bolo všetko ôk.... No posledný mi dál zabrať a bruško mi ostalo bojím sa ze by som ju mala za akým doktorom ísť prvým?

sebastianmichal
8. dec 2019

@marinko1988 za chirurgom treba ist ja som bola a nastastie ju nemam no brucho velikanske stale neviem sa prinutit cvicit

anjelicek26
8. dec 2019

@marinko1988 obvodný a ten tá pošle za chirurgom to pozrieť. Ak chirurg povie, že sa to dá riešiť ako tak cvičením, pošle tá na fyzio či rehabku... To každý robí inak..

11iva11
8. dec 2019

Ako pozerám foto v albume, tak v tomto prípade sa jedná hlavne o tuk na bruchu. I keď môže ísť aj o diastázu - pani nevyzerá moc športovo a asi nikdy nemala pevné brušné svaly.
Takže treba hlavne zhodiť tuk celkovo.

marinko1988
autor
8. dec 2019

@11iva11 no.... Mate aj pravdu dajaký tuk tam je určite.... Ale sa mi nezdá ze až tak.... Ako keby som bola znovu tehotná.... A veľmi dietobat nemôžem lebo ešte kojím

marinko1988
autor
8. dec 2019

@sebastianmichal no..... Aj ja by som mala po cvičiť 😁😁😁

moonlighting
22. dec 2019

Nááápodobne! Akurát ja po nociach "vyžieram" aby som mala energiu keďže môj malý 4-mesačný chodí spať až po polnoci. Vždy som bola štíhla, nemusela som sa nikdy obmedzovať v jedle, nikdy som necvičila, takže sa mi s tým len ťažko za prvé - vyrovnáva a za druhé - niečo robí. Ale ešte sa nádejám že do toho roka by sa to mohlo upraviť aj bez roboty 😀