Prekvapivé chudnutie

2. máj 2024

Dobrý deň, rozhodla som sa , že začnem chudnúť pomocou kalorických tabuliek. Dnes je to presne 40 dní a " problém" je, že som schudla 1kg ale v meraní cez pupok 5 cm. Moja otázka je či je to ok? nemala by som zhodiť viac kg? (Idem z váhy 85kg/168cm a kalorické tabuľky mi vypočítali 1831kcal).

amelia89
2. máj 2024

Mas aj nejaky pohyb alebo mas aktivitu 0? Kolko mas rokov?
Neviem tieto udaje tak podla toho sa mi tazko odhaduje ci mas dobre nastaveny ten deficit.
Dodrzujes to poctivo,plnis aj makrá?
Ako kg za mesiac je ok, ak nemas aktivitu. Ale zalezi na viacerych faktoroch.
Ja chudnem od 15.1 z vahy 73kg a mam 66kg cize cca 1.75kg za mesiac ale cvicim

autor
2. máj 2024

@amelia89 ako aktivitu mám rýchlu chôdzu, takú hodinku 3-4x za týždeň...a tie tabuľky snažím sa dodržiavať aj makrá a aj deficit ...

autor
2. máj 2024

@amelia89 ešte som zabudla..nastavenú aktivitu tam mám ľahko aktívny, mám 33

amelia89
2. máj 2024

ok,hodila som to este do jednej kalkulacky a mas to nastavene spravne. Pojde to dole, super ze aspon mas chodzu. Rozbehne sa to len vydrz😊

guudy
2. máj 2024

Neries kg, ale cm (najma pas). 5 cm je uzasny vysledok!🥳

autor
2. máj 2024

@amelia89 ďakujem 🙏

autor
2. máj 2024

@guudy ďakujem 🙏

nicicka
2. máj 2024

@amelia89
@guudy Ta aktivita sa tiež zapisuje do KT? Alebo sa len zvolí lahka aktivita a potom sa už nezapisuje nič. Vďaka

danniiee8
2. máj 2024

Dôležitejšie sú CM dole ako kila 🙂 aspoň pre mňa 🙂 lebo 5 CM dole je dosť a už vidno aj rozdiel, za to 5 kg dole môže byť len voda alebo svaly a to už nie je taký úspech 🙂

autor
2. máj 2024

@danniiee8 pripadá mi to ako keby ani 5 sm neubudlo..ale krajčírsky meter ukazuje , že áno ..budem dúfať, že to pôjde dole ďalej ..

amelia89
2. máj 2024

@nicicka nie tu si tam nepis,skresluje to. ono to sluzi len na nastavenie toho deficitu 🙂

nicicka
2. máj 2024

@amelia89 Lebo napríklad som si nastavila aktivitu 3x týždenne hodinu prechádzka v zvlnitom teréne a teraz v pondelok stredu a piatok mi automaticky odratava cca 200 kcal. Nechať to nahodene alebo to zrušiť? Vdaka

amelia89
2. máj 2024

@nicicka no je to na tebe, ono potom akokeby tam mas “priestor” jest o 200kcal viac ale ty chces byt v deficite a chudnut a to cvicenie tomu vlasne napomaha rychlejsie. ak vzdy “zajes” to co si spalila navyse je to skor kontraproduktivne. ja to mam vypnute v tabulkach,nechcem aby mi to odratavalo tu aktivitu lebo nie je to presne

nicicka
2. máj 2024

@amelia89 a nemôžem sa keď to vypnem dostať pod bazal?

amelia89
2. máj 2024

@nicicka to by si sa nemala. ved ked si si to pocitala najprv by ti malo ukazat kolko kcal je tvoj bazal a potom kolko kcal je tvoj kaloricky deficit (zalezi prave od tej aktivity ktoru mas)
tu je to lepsie rozpisane- vloz tam svoje udaje,vyhodi ti bazal a ked pojdes nizsie uvidis aj pocet kalorii pre kaloricky deficit
https://www.michaljoseftoth.cz/kalkulacka

nicicka
2. máj 2024

@amelia89 cca o 100 kcal mi ten tvoj link napočítal že musím prijať viac ako u KT. Keď mi KT odpočíta aktivitu t.j. mínus 200 kcal tak som na bazale

amelia89
2. máj 2024

@nicicka tak tu aktivitu vobec neber v uvahu. urcite nejedz pod bazal, jedz proste tak ako ti to vyslo v tej kalkulacke a aktivitu si tam nezapisuj.

nicicka
2. máj 2024

@amelia89 dokelu ja mam problém dat tých 1480 kcal 🙈 Ďalšiu 100 vku neviem kde nahrabem 😆

amelia89
2. máj 2024

@nicicka tak kludne jedz tak ako to tebe vyhovuje, ak je to nad bazal a zaroven je to deficit nemusis to nasilu tlacit 🙂 nesmies jest malo ani vela no haha, najst balance v tom.