Potrebujem schudnúť. Mám pocit, že som zavodnená

26. apr 2024

Ahojte baby. Prosím poraďte lebo som už zúfalá. Počas tehotenstva som extrémne pribrala (20kg). Som rok po pôrode a váha nie a nie ísť dole. Práve naopak. Potrebujem už schudnúť lebo sa necítim dobre a je mi do plaču zo seba. Neviem si kúpiť oblečenie ktoré sa mi páči. Predtým som sa obliekala pekne a obliekla som si hocičo. Snažím sa mať toľko pohybu koľko malý dovolí, tiež na stravu si dávam pozor aj keď je pravda že nejem pravidelne. Veď tie čo ste na materskej asi viete ako to je. Ide aj o to, že váha mi ide hore a ja mám pocit, že som aj zavodnena. Viete mi odporučiť niečo overené a fakt dobré na odvodnenie organizmu? U dr som samozrejme bola, myslela som si že mám problém so štítnou žľazou ale nemám. Ďakujem 🙏

negymama
26. apr 2024

praveze potrebujes viac pit a nie zbavovat sa vody.
20 kil nadvahy neznamena 20 kil vody? Ty si pribrala tukove vrstvy, nie vodu.
Ak mas zdrave oblicky tak vsetka denne vypita voda sa bud vyda dychanim alebo ju vycikas s odpadovymi latkami von. Vacsina ludi s nadvahou pije primalo.
Ja som si vzdy o sebe myslela, ze pijem dost. Ked som zacala zapisovat jedlo a pitie do kalorickych tabuliek, tak malokedy mi vyjde, ze moj pitny rezim je dostatocny.

Zacala so s KT chudnut, ale to nie je tak, ze samotne kal. tabulky pomahaju chudnut, chudnut pomaha disciplina a tej sa da pomocou nich naucit a strazit si to.
Urcite mas aj vacsi kaloricky prijem, ako potrebujes na chudnutie. Matematika nepusti, to su len reci, ktore si navravame a klameme samy seba...ako mame tazke kosti, genetiku stitnu zlazu, a zavodnenie atd.. V drvivej vacsine pricinou nadvahy a nechudnutia je strava. Bohata na tuky, malo bielkovin, vlakniny a malo vody.
Dolezite okrem pitia je aj dobre sa vyspat a mat pravidelnu stravu.

autor
26. apr 2024

@negymama tak vyspi sa dobre a ročným dieťaťom. A nevravím že mám 20 kg vodu. Ale počas tehotenstva som mala preeklampsiu a zadržiavala sol codu. Teraz mám ten istý pocit vody.. KT ma nezaujímajú. Ja som sa pýtala na niečo iné 🫣

negymama
26. apr 2024

mne o spanku nemusis hovorit, ...mala som 4 deti po sebe 😲
a prepac, ze som ti povedala pravdu ako to je. Hladaj dalej odvodnovacie metody, urcite schudnes.

autor
26. apr 2024

@negymama chcem odvodniť!! Nie chudnúť tabletkami na odvodnenie pre boha

dadis
26. apr 2024

20kg vody urcite nemas. Naozaj treba "len" schudnut

negymama
26. apr 2024

metody neznamenaju tabletky, tie som nemala na mysli.

nevenka
26. apr 2024

No napriklad ja aj preukazatelne som zavodnena, beriem ale betablokatory, ktore toto maju ako vedlajsi ucinok. Pri Amlopine, co je blokator kalciovych kanalov, tak to som mala nohy ako betonove stlpy. Pitie ale pomaha.
Bola som u maserky na lymfodrenaz a ze tie nohy mam plne, ze to nie je len tuk.
Pokial dojcis, tak to stale mozu byt hormony, scasti. A pomohla by aj pravidelna lymfodrenaz, pravidelna strava a pitny rezim. Tu stravu si skus zapisocat do tabuliek. Lenze ja som z nich bola "debil", mne vypocitali max.prijem 1400 kcal a ja som bola na takom mnozstve jedla fakt hladna. A nestihala som to dobre vazit a presne zapisovat. Nechala som to tak zatial. Dieta bude vacsie a potom...

nevenka
26. apr 2024

Beries dake lieky na tlak? Mne to poporode ostalo, lebo mne tlak neklesol, ale este stupol po porode, cez 200 na 135 som mala. Dali mi Amlopin a po nom najprv dobre, ale neskor som sa zavodnovala. Aj tie betablokatory to trochu robia.
Ja som skusala pit Lymforegen caj a zihlavu. Lebo dojcim, mne tie odvodnovacie veci nechcela predat v lekarni, pokial kojim, ze to nesmiem.
Skus aj tie lymfodrenaze, ale manualne u odbornika, celotelove, ale aspon 10x, je to ale dost drahe.

autor
26. apr 2024

@nevenka ďakujem za normálnu odpoveď 🙏 ja mám tiež ruky tvrdé na dotyk a prsty na ruke sú tiež,, napäté".. Nekojím, žiaľ. Lieky na tlak už neberiem asi trištvrte roka.. Upravil sa mi sám aj keď u lekárov mám extremny.. Doma vždy pod normu.. Neberiem vlastne žiadne lieky. Ja som mala pred tehotenstvom 50kg. Viem ako sa chudne a ako sa stravovať ale teraz mi to ozaj vôbec nejde 🥴 tiež to nejak nechám asi ma čas keď malý podrastie lebo zatiaľ sa neviem venovať sebe na 100%.. Ale to zadržiavanie vody ma štve.. Teraz z ničoho nič ide hore váha a cítim sa ako keby to bolo preto

autor
26. apr 2024

@dadis
@negymama nevyžiadané rady

negymama
26. apr 2024

autor ty si si radu vyziadala...len neboli vsetky podla tvojich predstav. No sorry.
prajem vela stastia a myslim to uprimne.

marianarem
26. apr 2024

Skus Forfemina alebo nejaky caj na chudnutie (tie vacsinou prave len odvodnuju), na mna mal.odvodnovaci efekt aj vitex. Tiez vela pit a malo solit, vypustila by som.vysoko slane veci ako udeniny, chipsy, solene oriesky a niektore syry (ak si to uz neurobila). Plus sladkosti s vysokym obsahom cukru by som nahradila menej cukornatymi, najlepsie ovocim.
Moja mama dost trpieva zavodnenim a jej pomaha prave malo soli a cukru a zeleny caj, toho pije fakt vela. U nej to je vyslovene tak, ze ked zje nejaku sladkost, tak sa jej zadrzia aj 2-3 litre.

autor
26. apr 2024

@marianarem a nevieš prečo sa toto deje? Ja som sa zavodnila pred ms (ako vždy každý mesiac) a trvá to ešte stále, každý deň mám o nejaké gramy viac.. Či sa hormóny pojašili alebo čo, neviem fakt 😒

chodec15
26. apr 2024

@nevenka "Lenze ja som z nich bola "debil", mne vypocitali max.prijem 1400 kcal a ja som bola na takom mnozstve jedla fakt hladna."
KT to vypociitali spravne. 1.Mohla si kludne zjest viac, napriklad 1700kcal, ked si pocitovala pri 1400 kcal hlad a dat si k tomu napriklad 2 hodiny rychlej chodze, ci cvicit,... co by vysledny prijem posunulo spat na zelanych deficitnych 1400 kcal. 2.Nemusis chudnut tak, ze musis kazdy den dodrziavat deficit. Kludne staci striedat, jeden den jes normalne, do syta, priklad 1700kcal, ktore je neutralnych. A druhy den si das tych deficitnych 1400kcal. Alebo dva dni po 1400kcal a jeden den jes normalne. Budes stale chudnut, len o trosku pomalsie. 3.Mozno stacilo zmenit zlozenie stravy (viac bielkovin, viac zeleniny,...), treba experimentovat, aby zasytili na dlhsiu dobu. 4. Zalezi aj na obdobi, v zime ma clovek sezonny hlad (skor tma, menej moznosti na pohyb,...), v lete menej. Tak je lepsie v zime udrziavat vahu neutralnym prijmom a netyrat sa zbytocne hladom a chudnut v lete. Atd.

chodec15
26. apr 2024

Kto ma hlad pri prilis malo kaloriach, co je zakonite, ved ak ma telo siahnut na zasoby tuku, musi mat pocit nepohodlia a hladu. Tak ma moznost dosiahnut vysledny kaloricky deficit pridanim pohybu. Preto sa najlepsie chudne kombinaciou. Strava, cvicenie, vela sa hybat (vsade a co najviac chodit peso,..).

tamtamka26
26. apr 2024

skús 90dňovú diétu. mne pomohla dať dole 17kg po tehotenstve a teraz (po 16r) som sa k nej zase vrátila, lebo som sa trochu viac rozožrala 😀 . zatiaľ idem 2hý týždeň a už cítim na oblečení, že je voľnejšie a aj vnútorne sa cítim lepšie. a nie je to len úbytkom vody, tú stále dopĺňam (hlavne keď som hladná 😀) .

nevenka
26. apr 2024

Este vyskusaj Estro balans od Andreja Medveda. Upravi cyklus, je to proti estrogenovej dominancii. Ja som to zacala uzivat, kvoli inemu, ale mne ovulacia z 20-teho dna cyklu skocila na 14-ty, ziadne spinenie pred MS. Zabralo mi to za tyzden 😅.

nevenka
26. apr 2024

@chodec15 mam 4 deti, ja nestiham, manzel robi, a z roboty hned na dom dokoncovacky. Ale chapem, co chces povedat. A poznam aj svoje "slabosti". Velmi dobre. Niekedy sa aj vyhovaram. Ale vela robi aj malo spanku, spim tak 5 hodin denne prerusovane, takze chudnutie ja osobne necham na neskor, ked budem psychicky v pohode...Vdaka.

chodec15
26. apr 2024

@nevenka Ano. Dostatok spanku je velmi dolezity. Ked sa dost nevyspis, telo unavu z nevyspatia vyhodnoti ako unavu a nedostatok energie z malo jedla a pyta si ho. Preto ten hlad na deficite.

mladena
26. apr 2024

ananás, zelená listová zelenina a bylinky a vydržať a nejesť pečivo, sladkosti, ťažké slané jedlá po ktorých ťa viac smädí a telo zadržiava tú vodu

mabenn
26. apr 2024

daj si zihlavovy caj, aspon 2-3tyzdne, potom pauza...pridaj zeleninu a bielkoviny do stravy, ziadny alkohol...zavodnenie je casto prejav stresu, nizky pitny rezim, atd atd

simca06022011
26. apr 2024

mne na zavodnenie pomaha kardio... vyleziem na eliptikal a idem...a skus prerusovany post. Tiez s tym mam problem, vynecham tyzden a realne mam aj o 4kg viac... pijem rozne bylinne caje, vybeham sa, vypotim a potom len beham na wc...

majamat
26. apr 2024

dovod preco si zavodnena je nadvaha a mozno zopar dalsich faktorov. keby anabehne sna dietu, voda pojde prec.

dovod teda je nadvaha, nedostatocny prijem teutin, hormony, nadvbytok sacharidov, preplnene traviace organy z nevhodnej stravy. toto su take bezne fyziologicke veci, ktore zhoruju stav organizmu. dalej pre spravnu regulaciu vody potrebujeme draslik.
okrem toho sa ludia pomerne casto vazia rano nalacno po vycikani.

ja osobne sa vazim 2-3hod po zobudeni, po asi 3-5 vycikani, mam v sebe uz 1-2kavy ( pijem vlemi slabe kavy,a le s mleikom ),a le som bez jedla. mam problems cievami, tiez sa lahko zavodnujem a hlavne spomalenim krvneho obehu v spanku, znizenou funkciou obliciek pocas spanku ( to je bezny fyziolog stav ) sa mi v noci zadrziavaju tekutiny. aj keby nevypijem rano ani kvapku vody, idem do 1-2hod na wc aj 3x. tu vidno, ze sa mi mimoriadne zadrzi voda. preto sa vazim neskor. a casto mam aj o 0,5-1kg menej, ako rano po zobudeni.

samozrejme je dobre ak je aj crevo vyprazdenen,a le to uz je komplikovanejsie, lebo nei kazdy chodi na velku kazde rano. preplnene crevo tiez moze sposobit zadrzanie vody, cize po vyprazdeni tiez hned mozeme vazit este o nieco malinko viac. a ted adolezite je aspon naplanovat vacenie tak, aby den pred vazenim bola lahsia strava. ak sa snazim, neprejedam sa, mam vahu slusnu rano pdoal tyhc pravidiel ako sa ja zvyknem vazit. no ak mam 2 dni predtym sichtu, tam tazko odolavam, viac jedla napcham dos eba,rpiapdne aj menej stravsie, priapdne sa najem neskor vecer, potom an druhy den taku vahu mat nebudem,a le keby dam aspoi 1-2dni lahsiu stavu, uz vazim rovnako ako ked som sa naposledy vazila taka odlahsena. a mozno aj menej.

ale vseobecne sa treba vazit v doobednajsich hodinach. som robila rad taky pokus, ze som sa vazila viackra tv priebehu dna a s rpibudajucim jedlo, tekutinami a mozno aj opatovnych zadrziavanim vody som do vecera vacila aj o 1-2kg viac, ako bola najnizsia moha hmotnost v ten den.

na 1kg hmotnosti teba pit 30-40ml vody. zavisi od fyzickej namahy a teploty ovzdusia. cez leto samozrejme skor tych 40ml. ak by si sa velmi namahala a je vlemi teplo, mozes este pridat.
pohyb je tiez fajn, zvysuje sa nim tlak, lepsie sa prekrvuju tkaniva, organizmus unguje lepsie, aj travenie je tym podporene.

dadis
26. apr 2024

Ako vam mohli KT vypocitat 1400 denny prijem? Vsak to bude bazal, ci? Pri 1400 by hladoval kazdy.. treba si to dobre nastavit a na opuchy urcite treba kazde rano nenarocne polhodinove kardio, malo soli, zihlavovy caj. Ale to 20kg nebude urcite.

negymama
26. apr 2024

@dadis no ja mam 153 cm a 6 kil nadvahy a bazal mam cca 1200 kalorii, s pripocitanim sedavej aktivity okolo 1290. Ja chudnem /pomalicky 100-200 gr denne, niekedy stojim na vahe/ tak pri 1250 kal denne a menej. pri 1400-1500 uz stojim na vahe alebo lahko priberam.

vanilkovazmrzka
26. apr 2024

Kt ta nezaujimaju. Chudne sa len z kalorickeho deficitu. Ten si vies najspolahlivejsie odsledovat doslednym zapisovanim do kt.

To mi nevychadza.

stanulienkat
26. apr 2024

Ked mas pocit zavodnenia, tak obmedz sol a solenie.

dadis
26. apr 2024

@negymama Ahaa ja mam 170🙈

zuzanaa239
26. apr 2024

@anonym ak si mala počas tehu preeklapsiu, po tehotenstve si absolvovala kompletne interne vyšetrenie? Aký máš tlak, meries si ho ešte, tehotenstvo ti mohlo poškodiť obličky to nie je konfekčnej veľkosti, ale o zdravotnom stave v akom si, daj sa vyšetriť v prvom rade.Zadržiavanie vody v tele poukazuje na poškodenie obličkovej funkcie, to nie je tak, že aha tak teraz kardio začnem cvičiť. Máš aj nejaké opuchy? Ja by som to vôbec nebrala na ľahkú váhu, obličky su ako srdce ak ich poškodíš je to organ bez ktorého nevieš ďalej žiť a fungovat.Kym sa dostaneš na vyšetrenie obmedz soľ, tuky,bielkoviny a aj denný prijem vody obmedz.Meraj tlak aspon 2 krat denne.

luccija
26. apr 2024

Praslickovy a zihlavovy čaj.Ja už pár dní pred menzesom viem, že dostanem ráno podľa opuchnutych oči, prstene mi idú ťažko dole
No a len pohyb, masáže, lymfodrenáž, ak máš voľné financie maderoterapia.Ak máš celulitídu a nadváhu tak vtedy sú opuchy.Malo soliť, viac piť atď...vyšetriť obličky a srdce.