Nedarí sa mi schudnúť

miruska_23
9. nov 2023

Ahojte, neviem, či sa s tým niektorá stretla, ale vôbec sa mi nedarí schudnut :( vysoká som 175cm a vážim 75kg, behom roka som pribrala 10kg, končila som školu, nová práca, stres a tak nejak sa to na mňa nalepilo🤭 posledné dva týždne som úplne vyradila sladkosti a sladené vody, miesto pečiva jedávam "polystyrénové" chlebíky, po 18ej hodine nejedavam vôbec, pridala som do jedálnička aj ovocie a zeleninu ale bez výsledku, pritom si myslím, ze sa neprejedam, jedávam normálne, napr. Na raňajky mam tofu prazenicu, rajčiny 2 a dva polystyrény, na desiatu jogurt alebo tvaroh, na obed polievku plus druhé mam väčšinou zeleninu s tofu alebo niečo takéto zeleninové, poobede si uvarím caj a večera niečo ľahké, bud zase jogurt, tvaroh, mozzarella s rajčinou alebo nejaký strukovinovy šalát.... Uz skm z toho zúfalá 😫

bublinka1426
9. nov 2023

@miruska_23

polystyrenove chleby su riadne kaloricke. vobec pri chudnuti neodporucam. ide o to ze ked stale prijmes asi viac kalorii ako vydas, tak nikdy neschudnes.

priradila si chodzu ci iny sport?

deti95060810
9. nov 2023

daj si to do kalorických tabuliek a uvidíš to "neprejedanie"....
za mňa jedlo na 2 dni....
skús diétu 8/16

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
h2
9. nov 2023

@miruska_23 Nejedz tie "polystyrény", to je čistý hnus a naozaj netuším, odkiaľ sa vzal mýtus, že to je zdravé.

bublinka1426
9. nov 2023

@h2 presne, praveze je zdravsi obyc chleba nez toto.

thereisabear
9. nov 2023

@miruska_23 určite si stiahni kalorické tabuľky, jednoduché a účinné

vroni
9. nov 2023

Si vegetariánka alebo si len myslíš, ze bez mäsa schudneš rýchlejšie?

diaszoky
9. nov 2023

@miruska_23 prerusovsny post

zuzubb007
9. nov 2023

Pohyb chyba treba cvicit 3-4x do tyzdna bez toho to nepojde len tak

biaa
9. nov 2023

@deti95060810 to čo je za pakocina 😂 že jedlo na dva dni 🙂 ešte vám stále serkym nedoslo že sa nechudne tým ze zrazu budem jest ako 10 ročne dieťa to čo je hlupost

biaa
9. nov 2023

@diaszoky niekto kto hľadá radu na začiatok si prerušovaný akurát pekne pokazi aj ten metabolizmus čo už má 🙂

biaa
9. nov 2023

@miruska_23 odporúčam sa poradit s niekym kto sa tomu rozumie. Každé telo je iné Ano, kalorické tabulky a mierny deficit ale nie ako nikto ti radi prerušovaný pôst a podobne a môžeš klidne papat aj tie ryžové chlebiky keď sa ti to tam vojde 🙂 nehladaj na koniku prosim tu zeny radia velmi hlupo , cest výnimkám 🙏🏼

animus
9. nov 2023

@miruska_23 prečítaj si knihu vystúpte z kolotoča dieťa od Miška Pálenika. Nájdeš tam všetky potrebné informácie 🙂

lenkahvh
9. nov 2023

Hlavne píšeš, že posledné dva týždne takto ješ. Priberala si rok. Vydržať a nerobiť chujoviny a pôjde to. Ale pomaly. Po-ma-ly.

stanielka17
9. nov 2023

@miruska_23 Presla som si tym a len tak z brucha ti na prvy pohlad odhadnem, ze tvoj denny jedalnicek ma zhruba 2000 kcal, ak nie viac, aj ked jes “zdrave” portaviny. Na chudnutie pri tvojej vyske potrebujes tak do 1500. Musis to zacat ratat a zapisovat si. Napriklad po ranajkach vo forme prazenice, tofu a dvoch sucharov by si vobec nemala jest este desiatu. Jogurty, tvarohy a mozarrelly su kaloricke bomby a ty ich za den zjes niekolko. Preto nechudnes.

diaszoky
9. nov 2023

@biaa ja som so pokazila alurad kalorickymi tabulkami

stanielka17
9. nov 2023

@biaa Zas ale spraskat denne 2 jogurty, niekolko ryzovych sucharov, tvaroh a mozzarellu tiez nie je cesta, uznaj.

dadadada1
9. nov 2023

@miruska_23 ak ti môže poradí, denne veľa pohybu a kontroluj príjem kalórií, mám 171 a zo 75 kg som to dala v priebehu roka na 52kg, len to chce pevnú vôľu ale dá sa to

miruska_23
autor
9. nov 2023

Ďakujem za príspevky 👍 co sa športu týka, cvičím iba doma (drepy, brušaky), denne prejdem cez 10 000 krokov, mäso nejedavam vôbec - nechuti mi, ale to už asi 10 rokov sa stravujem vegetariansky 🙂 aa prerušovaný post som skúšala ale bez úspechu :(

nevenka
9. nov 2023

@biaa moje 10 rocne zozerie 3x viac a je to spageta, co na nom vsetko visi 🤣

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
9. nov 2023

@biaa príjem - výdaj...
ak je príjem vyšší tak asi ťažko budeš chudnúť...😉
a vážne ja toĺko nepojem ani za 2 dni...

deti95060810
9. nov 2023

@nevenka tvoje 10 ročné čo zožerie 3 krát viac je vo vývoji a rastie...😉

jankalukasova
9. nov 2023

@miruska_23 ja by som Ti naozaj poradila odsledovať si, v tých tabuľkách, čoho a koľko ješ. Neviem aký tvaroh si kupuješ, aké tofu a ako ho upravuješ.. koľko olivového oleja si neleješ do šalátu. Ono sa to nezdá ale tie kalórie naskáču raz dva a hlavne čo tak sledujem, tak tuky. A myslím si, že ich máš tiež veľa.

srnka79
9. nov 2023

@miruska_23 na jednu vec vsetci zabudaju. Svaly su vraj tazsie ako tuk. Cize, ak clovek zacne cvicit, upravi stravu, tak mu postupne ubuda tuku a svalstvo sa zvacsuje. Na vahe to nevyzera az tak uzasne, ale telo spevnie, clovek ma lepsiu kondicku, atd... ak clovek pribera postupne roky, nemoze zdravo schudnut za chvilku, moze si akurat tak poskodit zdravie (mam odzite, za 10 rokov pribudlo 10 kil a nasledne pre chorobu do roka -15 kg a to cloveka dost znici. Dobrovolne by som si to nikdy neurobila). Kym ste zdrave, netyrajte si telo, bez prisnych diet je clovek stastnejsi, len treba mat rovnovahu v prijme a vydaji, neprehanat s mastnym, sladkym, dobre sa pohybat, prekrvit, nech dobre travi a akceptovat sa. Ked je clovek spokojny (a zaroven na sebe aj pracuje), tak je to aj pre chlapov stokrat pritazlivejsie ako len "cecky na palici", ako hovorieva klasik😂.

stanielka17
9. nov 2023

@srnka79 To by ale musela inak makat, aby mala 75 kg zo svalov, to su tak 2 treningy so zelezami denne, predovsetkym ako zena. Nehovoriac o jedalnicku, ktory by sa musel skladat z minimalne 200g cisteho proteinu denne. Skor je problem v tych tvarohoch, jogurtoch a mozarellach, ale komu niet rady, tomu niet pomoci. Cakam este na odbornicky na genetiku 😁

zmrzlinka2021
10. nov 2023

@srnka79 žena je schopná pri silových cvikoch získať pol kg svalov za mesiac a to cvičia s 10-15 kg cinkami

monikafox2018
10. nov 2023

@miruska_23 nedostatok bielkovín!!!! Mala som ten istý problém! 178cm, 76 kg, pohyb strava a bez úspechu!! Zvyšok bielkoviny aspoň na 130-150g DENNE v strave to nedáš dlhodobo, Cize dopln praskovou formou.

monikafox2018
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monikafox2018
10. nov 2023

@monikafox2018 *zvýš