Naša spoločná cesta za dokonalou postavou

bziki
11. mar 2015

Ahojte baby,

kazdy rok si 1.1. dam rovnake predsavzatie. Tento rok schudnem. Zacnem cvicit, zmenim stravu a potom ma to o tyzden prestane bavit. Popripade ma zavalia povinnosti a nestiham sa venovat sama sebe. A kedze doma nemam spriaznenu dusu, ktora by ma podporila, tak to vacsinou vzdam....a tak dokolecka zacinam kazdy rok, kazdy mesiac prveho, kazdy pondelok a stale som na rovnakej vahe plus minus dve tri kila. Kedze doma nemam nikoho, kto by ma v tomto podporil, ani v mojom okoli, dufam, ze najdem spriaznene duse tu 🙂 Ak ste sa spoznali v tomto popise, budem rada, ak sa ku mne pridate a spolu to zvladneme a staneme sa tak lepsimi, zdravsimi, stastnejsimi a krajsimi verziami samych seba a v lete budeme vyzerat v plavkach dokonale 🙂)

Ked som bola mladsia som bola presvedcena, ze ked clovek nema predispozicie byt chudy, tak uplne chudy nikdy nebude. To vsak nie je pravda a to, ako sa moze zmenit ludske telo som videla v americkej show The Biggest Loser, kde sutaziaci kazdy den sa potia pri zabijackych treningoch, ktore im samozrejme odklepli lekari, jedia zdrave jedlo a objavuju sameho seba v tej kope roztapajuceho sa sadla. Kazdy z nas ma nejake komplexy, nejake problemy, nejaky obavy a strach a kazdy z nas sa s tym vyrovnava vlastnou cestou. Niekto pije alkohol, niekto je workoholic, niekto shopaholic a niekto to vsetko zahana jedlom. Prikladam motivacnu fotografiu, ze sa netreba na nic vyhovarat a naozaj vsetko ide, len treba vydrzat 🙂

Moju cestu za dokonalou postavou mozete sledovat aj na mojom blogu http://www.activio.sk/, kde budem pravidelne okrem ineho pridavat aj tipy na cvicenie a rady, ako si chudnutie v tomto komplikovanom svete ulahcit 🙂

Takze, kto je so mnou? 🙂

mimcamala
11. mar 2015

Ahoj bziki. Ako keby som ten úvod písala ja 🙂 . Ale doslova 🙂) moj najväčší problém je , že necvičím v poslednom čase vôbec a neskoro večeriam a nemám spriaznenú dušu 🙂. Pridávam sa teda k Tebe. Naliala som si pohár vody a nazdravie 🙂)

bziki
autor
11. mar 2015

Parada! Ani nevies, ako si ma potesila...uvidis, ked nas bude viacej pojde nam to spolu ako po masle. A hlavne, musime sa postarat najskor same o seba, aby sme tu mohli byt pre nasu rodinu a priatelov. A ked si to tak vezmes, tych par minut si pocas dna urcite mozeme ukradnut 🙂 A tesim sa, ze si sa dala aj na pitie vody, daj potom vecer vediet, ako si sa citila 🙂 Dnes zostavim seriu lahsich cvikov na precvicenie celeho tela na takych 20 minut a zajtra rano to hodim na blog. Zacneme pekne pozvolna 🙂

mimikyky
11. mar 2015

ahojte kočky 😉 to ako keby bolo o mne napísané 😀
dlho som na fore nebola, vyše pol roka som necvičila kvoly zdravotným, neskôr vážnym rodinným problémom, ale predtým pravidelne. Teraz, od marca už začínam opäť fičať 😉 a k tej spomínanej vode, uff môj večný problém 😒 ale teda pridávam sa, nazdravie 😉

bziki
autor
11. mar 2015

mimikyky, vitaj 🙂 tesim sa, ze sa nam to tu tak pekne rozrasta 🙂 A robite mi velku radost, ze ste sa dali na pitie vody. Bola by som nesmierne rada, keby ste tuto osvetu sirili aj dalej. Ja za to nedostatocne pitie stale cepujem moju maminu. Mam v rodine kopec srdcovocievnych ochoreni a vsetci z jej strany maju slabe srdiecka. Srdce nam neunavne pumpuje krv kazdy den, kazdu sekundu po cely zivot. A teraz si predstavte, ze chuda musi pumpovat nezriedenu a hustu krv, pretoze nemame v tele dostatok vody. Ja som si to nikdy nevedela dobre predstavit, ale raz som bola darovat krv a zabudla som sa predtym dobre napit (klasika). A potom som sa len uplne fascinovane pozerala, aka husta (pomaly az ako sirup) a tmava krv tiekla pomalicky do toho sacika. Ked si rpedstavim, ze s tymto sa srdce ma namahat kazdy den, jasne, ze sa rychlejsie opotrebuje. Preto urcite nieco bude na fakte, ze pravidelnym pitim vody znizujete riziko infarktnu az o 50%! Ved to je sialene vysoke cislo!

ivetlo
11. mar 2015

@bziki
@mimcamala
@mimikyky
Ahoj kočky. aj ja sa pridávam. Ja som tiež tento rok 1.1. začala a začala som po pravde od vtedy už dva krát ☹ . Teraz však frčím na Jilian M a ´pravdu povediac nemám na to toľko času aby som to dala každý deň. Budem rada ak sa budeme navzájom podporovať. Chcem medzi Vás 🙂
Beriete ma???

katty11
11. mar 2015

Ahojte, aj ja sa pridávam. Začala som chudnúť od 1.1., ale už pred rokom. Mala som tiež veľké plány, a potom som začínala počas toho roka ešte párkrát. Namiesto 25kg, ktoré som chcela zhodiť, išlo dole "len" 12, ale aj to som rada, že som vôbec vydržala. A teraz už zase začínam 🙂 Nejde to dole tak, ako v mladosti, a hlavne, pri všetkých povinnostiach je najťažšie si nájsť čas na seba. Tak sa pridávam aj ja, aby bolo ťažšie to vzdať 🙂

bziki
autor
11. mar 2015

@ivetlo
@katty11 Baby, uz ste nase a nikam Vas nepustime 🙂 Jedina uloha na dnesny den, ktoru som na vsetkym zadala je podla vzorca vaha v kg x 0,033 vypocitat kolko cistej vody mate vypit kazdy den a od dnes to kazdy den aj splnit. Uvidite, ze budete menej jest a budete sa citit lepsie ;)

mimcamala
11. mar 2015

@bziki
@mimcamala
@mimikyky
@ivetlo
@katty11
..nooo mám vypiť 2,5litra. Myslím, že to dám.
Inak ráno vždy hnedˇpo prebudení vypijem cez 0,5l vlažnej vody s citrónom, niekedy s medom aj škoricou. Niekde som čítala, že je to zdravé.
Teším sa, že som medzi Vami. Tiež mám veľké plány už niekoľko rokov ...no ale niekde mi to moja psychika blokovala...ako si povedala bziki treba si tých pár minút na seba nájsť 🙂

mimikyky
11. mar 2015

Ja väčšinu vody vypijem ráno po zobudení, a keď robím kardio na páse...potom cez deň už s tým mám velikánsky problém, ale stiahnem si nejakú apku, kedysi som mala a celkom to fičalo, a budem poslúchať mobil a piť keď mi zapíska 🙂)

bziki
autor
11. mar 2015

@mimikyky mne ta aplikacia neskutocne pomohla. Je inak sranda, ze taka malickost ti moze uplne zmenit zivot 🙂 staci len, ze sa ti nieco dookola pripomina 🙂

mimikyky
11. mar 2015

@bziki veď to, ja presne toto potrebujem 😀

bziki
autor
11. mar 2015

@mimcamala
@mimikyky
@ivetlo
@katty11 Tak baby, mame tu vecer, ako sa Vam darilo s pitnym rezimom? Ako sa citite? Maskrtili ste pocas dna menej? 🙂 Boli ste menej hladne? ja som prave dokoncila 20 minutove cvicenie na cele telo, ktore som si pre nas pripravila na zajtra, tak dufam, ze sa Vam bude pacit 🙂

mimcamala
11. mar 2015

Vecera bola o 18:00, hlad nemam a pijem caj. Zajtra budeme cvicit, hurraa 🙂

ivetlo
11. mar 2015

@bziki @katty11 @mimcamala @mimikyky
Kočeny tak ja som sa snažila, ja som práve dala deťúrence spať a idem si zacvičiť a po celom dni budem rada že som rada 🙂
Tak na lepší a "ľahší" zajtrajšok 🙂

mimikyky
11. mar 2015

@ivetlo
@mimcamala
@bziki
@katty11
Tak dobruuu kočky, zase zajtra 😉

dolly3
12. mar 2015

Ahojte ak by som mohla tak sa k Vám pridám. Ja som na tom rovnako a hlavne to že keď "chudnem" dostanem sa na určitú hranicu ktorú nie a nie zdolať jednoducho ako keby som to mala zafixované že viac schudnúť nemôžem. Neviem prečo je to tak. Ja som si vypočítala že mám vypiť 2,7L vody. Tak dnes idem na to.

standhal
12. mar 2015

Ahojte baby, tiež sa pridávam, nemôžem sa dosťať pod moju "magickú" 60tku, pred tehu som mala 55. Dúfam, že sa mi to do leta s vašou podporou podarí.

mimikyky
12. mar 2015

Ahojte kočky 🙂
ja už mám za sebou ranné kardio - bežiaci pás, a v sebe mám už 2poháre vody + 7dcl pri cvičení 😝 idem do sprchy, a už ma tu čaká proteinový drink 🙂

dolly3
12. mar 2015

Skúšala som stiahnut aplikaciu ale mam malo pamate 😒

mimikyky
12. mar 2015

@dolly3 ja som ešte nestiahla, vyberám ktorú, hmmm

dankaa78
12. mar 2015

ahojte🙂podelim sa s vami o moju skusenost
https://www.modrykonik.sk/nadvaha-a-obezita-v-t...

dankaa78
12. mar 2015

@bziki som s Tebou 🙂))

bziki
autor
12. mar 2015

Baby, wau, zapnem pocitac a caka ma tu tolko aktivnych kociek, ktore zacali hned rano tym spravnym sposobom 🙂 @mimikyky palec hore, si uzasna 🙂 Nam vypli teraz na dve hodiny prud, bez internetu a bez pocitaca som zostala, tak som si povedala, ze co, na cvicenie elektrinu nepotrebujem, tak som si aspon tiez dala na polhodinku do tela 🙂 Dam si sprchu a za chvilu hodim slubene cvicenie na blog 🙂
@dolly3 no, malo pamate, to je moj vecny problem :D

bziki
autor
12. mar 2015

@dankaa78 Vitaj a dakujeme za tvoju skusenost s chudnutim...si inspiracia pre nas vsetky 🙂

andrea2332
12. mar 2015

baby, keby ste niektora chceli spalovac Clenbuterol, poslite mi spravu 🙂

karina517
12. mar 2015

Ahojte, pridávam sa aj ja ak môžem ja som tento rok už asi 3x začala na 2-3 dni a koniec. Dúfam, že to spolu zvládneme

dankaa78
12. mar 2015

@bziki dakujem🙂

dankaa78
12. mar 2015

@karina517 drzim prsty😉

bziki
autor
12. mar 2015

http://www.activio.sk/2015/03/20-minutove-cvice... takze baby, tu je to, budem rada, ak si dnes najdete 20 minut na cvicenie 🙂 Ak niektore cviky nevladzete spravit do konca, to nevadi, chodte len po hranicu svojej zony pohodlia a o kusocek ju potlacte trosku dalej 🙂 Takymto sposobom sa nam buduje kondicka a co vam pripadalo este pred tyzdnom nemozne, sa Vam bude o par dni zdat celkom lahko zvladnutelne 🙂

ivetlo
12. mar 2015

@dankaa78 Čítala som tvoj článok a skutočne klobúk dolu. Ja stále bojujem a akosi pri chádzam o sily. Ale keď tu čítam takéto príbehy tak si vždy poviem, že keď sa zadarilo iným tak prečo nie mne. A môj problém je to, že chcem až moc. 😢