Kalorické tabuľky

19. okt 2022

Ahojte,
Som druhý deň na kalorickych tabuľkách, no neviem či najprv si mám vybrať čo budem jesť a podľa toho sledovať, čo môžem a čo nie, nech je každý krúžok zelený, či zjesť a potom zapísať 😃 lebo včera som len skúšala a dnes nejak ešte stále nechápem. A ten prvý krúžok kde mám kalórie to má byť na nule, či plus, mínus, aby som schudla?
Príjem má byť nižší ako výdaj, to chápem. Len neviem či tu hodnotu kcal.

nikha2809
19. okt 2022

V prvom rade to máš zle nastavené, nastav si to poriadne.Pridaj sa do skupiny cesta k mojej premene, hneď pripnutú príspevok máš ako nastaviť tabuľky.

nikol873
19. okt 2022

vsak ten prvy kruzok a aj vsetky ostatne vlastne ti ukazuju, aku hodnotu mas za den dosiahnut. mas tam, ze 129 kcal z 1194, takze aby si to naplnila si vies vyratat, kolko este potrebujes. tak isto aj ostatne kruzky. mozes si najskor vybrat, co budes jest, alebo jedz normalne a zapisuj si. podla toho zistis postupne, ze co mozes nechat tak, coho pridat, coho ubrat.

autor
19. okt 2022

@nikha2809 čo mám zle nastavené?

autor
19. okt 2022

@nikol873 ale pýtam sa, či má byť vyplnený krúžok alebo tam má byť hodnota mínus, plus...aby som schudla.

autor
19. okt 2022

Príjem mám 518 a aktivity 389. Mám mať narovnako, či aktivitu viac ? Veď to sa nedá vyrovnať, keď mám toľko jesť a pri deťoch sa nedá tri hodiny denne cvičiť, aby som mala taký výdaj 🤔

nikha2809
19. okt 2022

Cele tabuľky máš zle nastavené.Nemas zadaný režim, máš zapísané aktivity, máš nízky príjem na základe toho.

nikol873
19. okt 2022

myslim, ze nie celkom dobre rozumies tomu, ako tie tabulky funguju. vyskusaj si pozriet tu skupinu, co ti spominla nikha.

janai1
19. okt 2022

@nikha2809 prečo by to bolo zle? Aj takéto nastavenie je v poriadku, len teda je to už náročnejšie a autorka tomu evidentne nechápe.

autor
19. okt 2022

@nikha2809 a potom ako budem vedieť, koľko mám cvičiť atď, keď nemám zapisovať aktivity?

autor
19. okt 2022

@nikha2809 režim mám sedavý

janai1
19. okt 2022

@autorka keď nechápeš KT tak si to nastav jednoduchšie - vypni aktivity, DDD, nastav režim (sedavy režim si nedávaj), nutrienty nastav na predvolené hodnoty takisto aj príjem

autor
19. okt 2022

@janai1 režim aký mám dať? Keď nemám pohyb len s kočíkom chodím vonku? Čiže nemám si zapisovať žiadnu aktivitu?
Takto to mám teraz dobré?

janai1
19. okt 2022

Nastav si režim ešte - keď necvicis tak mierny (malo aktívny)

nikha2809
19. okt 2022

@janai1 lebo je veľmi ťažké presne odhadnúť koľko toho pri čom spális.Samozrejme keď cvičis dlhšie a si v tom zbehla ano ale na začiatok určite nie

panda21
19. okt 2022

Daj si mierny režim a aktivity nezapisuj, sú nadhodnotené. V režime máš zaratany deficit na chudnutie, stačí iba dodržiavať tabuľky na 100% a budeš chudnúť zdravo (cca 2-4kg mesacne).

evnii
19. okt 2022

Ja by som si ešte aktivovala premium....ukáže vám tam potom aj koľko cukru ,soli atď prijímate....myslím si že je to tiež dosť dôležité

autor
19. okt 2022

@panda21 na 100% znamená čo? Že musím toľko prijať koľko mám tam dané? A keď prijmem a žiaden výdaj? Veď to priberiem 2x toľko čo teraz 🤔
Ako viem koľko spalím, keď si nemám písať?

autor
19. okt 2022

@evnii tak nechápem základnej verzii, zbytočne mi teraz premium

panda21
19. okt 2022

Krúžky musia byť na 100%, zelené. Presne toľko, koľko ti vyrátali. Ale veď preto máš zadať mierny režim. V tom režime je zaratany deficit na chudnutie. Zapisujes iba príjem, vydaj nie (ten je v tom režime).

panda21
19. okt 2022

A ty nepotrebuješ vedieť koľko spalis, načo? Niesi vrcholový športovec. A nemáš to ani ako zistiť. Hodinky ani zápis do tabuliek je nepresný, aktivita je nadhodnotená. Každý človek spaluje pri aktivite inak, ma iný pulz, iné tukové zásoby.. To sa jednoducho nedá presne povedať, koľko si spalila. Preto je tam ten režim, kde je spriemerovany deficit, ktorý ráta s jemnym pohybom (okolo deti, domácnosti, bežný pohyb, klopkanie nohou..). Ten deficit stačí beznemu človeku na zdrave, pomalé chudnutie.

autor
19. okt 2022

@panda21 tak potom ďakujem. Už len sledovať čo má koľko bielkovín a vlákniny, lebo to mi chyba v strave.
A keď budem mať na 100% príjem, ale chybne zostavený jedálniček, že mi bude chýbať vláknina napríklad? Vtedy je to celé na tri veci, áno? Dobre chápem? Že sa musím naučiť zdravo jesť a sledovať čo daná potravina obsahuje.

panda21
19. okt 2022

Na prvom mieste je celkový príjem a bielkoviny. Tých ti stačí prijať 1,5g na 1kg tvojej váhy. Vlákninu neries, v tabuľkách ju veľa vecí nema ani zapísanú. Tuky a sacharidy by mali mať spolu 200% ( nic sa nestane, ak budes mať sacharidy na 120% ale tuky potom už iba na 80%. Alebo naopak..). Hlavne zapisovať všetko v surovom stave, mäso, zemiaky, ryza, cestoviny.. Všetko za surova. Aj lyžičku oleja.

autor
19. okt 2022

@panda21 áno. Ďakujem pekne. 🤗

panda21
19. okt 2022

Držím palce 🤗

evnii
19. okt 2022

Premium je v podstate len to že ti ukáže plus ďalšie nut. cukor ,soľ, nasýtené mastné kyseliny ,PHE....myslím si že je to tiež dosť dôležité

autor
20. okt 2022

@panda21 ešte sa chcem spýtať, čo sa stane, ak splním celkový príjem, ale bude to samy tuk, sacharidy? To len pre predstavu.

mondolina
20. okt 2022

v prvom rade strašne nízky príjem nastavený
koľko máš vlastne bazálny metabolizmus?

autor
20. okt 2022

A mám miernu aktivitu nastavenú.

mondolina
20. okt 2022

https://www.michaljoseftoth.cz/kalkulacka
nastav si tabuľky podľa tohto

mala by si mať v zelenom všetky políčka

autor
20. okt 2022

@mondolina veď to mi ešte menej vychádza 😃 ja som z toho debil. Nechám 2 týždne tak a uvidím.