Fitko

20. aug 2022

Ahojte. Nikdy som nebola vo fitku. Mam nejaky blok, hanbim sa. Uz som aj odhodlana ist, ale neviem co a ako. Neviem cvicit na strojoch, neviem co jest, neviem kolko cvicit. Mozem ist do fitka sa len informovat ako to tam chodi? Ze nabehnem tam a niekto sa mi bude venovat a odpovie mi ma otazky, ci napriklad ma zmysel cvicit jeden tyzden 5x a druhy 2x? Alebo aj toto uz patri medzi spoplatnene veci keby som chcela trenera/ku. Mal, by trener na mna cas, vtedy ked ja? Neviem si predstavit, ze tam vojdem a zacnem sa rozkukavat a obkukavat. 😃 V podstate ani neviem ako to sklbit s rodinnym a pracovnym zivotom. Ci tam chodit v dni ked mam v praci volno, ci pred pracou, ci vecer. Ci hocijak kedy mam cas. Predpokladam, ze treneri si tiez planuju klientov... Ako som pisala, nikdy som tam nebola a pripada mi to trapne. Tiez by som chcela nabrat svaly, nie robit kardio, prisposobia sa mi, urobia mi jedalnicek?

autor
20. aug 2022

A mam strach, ze nebudem ani vladat cvicit. Co potom? 😃

bosorka2302
20. aug 2022

Mozes si najat trenera a on ti poukazuje

sense
20. aug 2022

Keď som tam šla pred x rokmi prvý krát tak mi poukazoval stroje a vysvetlil v skratke co a ako. Ak som chcela tréningový plán a aby sa niekto venoval len mne tak som si zaplatila trénera a vybrala termín kt vyhovuje mne

kik3677
20. aug 2022

Ideálne zobrať nejakú kamarátku čo sa už trošku vyzná, pripadne si vyhliadnut nejaké fitko dopredu tam zavolať a dohodnúť si trénera aspoň na prvých par lekcii, myslím si ze ked tam prídeš len tak ze aha som tu venujte sa mi nemusia mať aktuálne čas, tréner ti ukáže správnu techniku aby si si neublížila... Tréning zvládneš v pohode za 60-90min, uz musíš sama zvážiť ci po robote alebo pred, ideálne aspoň 3x do týždňa aby prišli výsledky, proste konzistentne nie že jeden týždeň vyplujes dušu a ďalší tyzden neprídeš ani raz lebo budes umierať doma.... Nájsť si systém, fixne sa dohodnút 3x do týždňa keď budes mat zaplateného trénera a budes vedieť ze ta tam niekto čaká budes aj menej špekulovať ze sa ti zrazu nechce atď... Alebo skus nejaké spoločne lekcie, jumping, tabatu a podobne... Veľa šťastia 😊😊😊😊

matullienka
20. aug 2022

V tvojom prípade určite odporúčam trénera spolu preberiete co chces cvičením dosiahnuť a on ti ukaze ako na to. Pri vyberte trénera treba dať pozor aby dbal na to, ze sa cvik aj cvičí technicky správne aby si si neublížila. S nim sa vždy dopredu dohodneš na termínoch, ktoré ti vyhovujú

natalienka12
20. aug 2022

Akekolvek poradenstvo vo fitku, ci strava alebo treningovy plan je spoplatnená sluzba. Ty si zaplatis napr. 5 eur vstupné a si myslis, ze niekto ti bude este zadarmo venovat cas poradenstvom? Uvazujes racionálne? Prides do fitka, prezlecies sa a rob si co chces, nikoho nezaujima co cvicis, kolko opakovani, serii, ci robis cvik na stroji technicky spravne. Ak to chces, zaplatis si trenera. Ale pozor akeho. Dnes je vela pseudotrenerov a zacali sa množiť ako huby po daždi rozni on line tréneri to je jedna velka katastrofa.

zuzubb007
20. aug 2022

Prides do fitka nikdo sa ti nebude venovat a vysvetlovat na co sluzia stroje, na to je osobny trener, ktoremu zavolas a dohodnete si cas cvicenia a on ti vsetko ukaze a povie, aj s jedlom a tak, ale vsetko nieco stoji takze rataj 15 euro trener na hodinu + vstup do fitka, to to staci zo 3-5 x trenera a potom budes vediet ako cvicit, aby to malo zmysel a daco bolo vidno tak 3 x cvicit tyzdenne, mne napriklad nic nehovori fitko za mna je to nuda, ja skor take kde cvici viac ludi spolu jumping je naj, alebo ine skupinove

merlinja
20. aug 2022

Ja som chodievala na kruhový tréning. Pozri na net, či nemajú harmonogram a výber si. Bol tam mix muzi/ ženy, chudí/pri tele, nemala som z toho zlý pocit.

liljana
20. aug 2022

Pozri sa na dobre vypracovanych ludi, ako cvicia na stroji, ked odidu, cvic rovnako. Na youtube je kopec videi, ako sa cvici. Pozri si pred cvicenim. Plus je kopec sportovych online portalov, kde sa pise, ako sa cvici. Ze sa treba najskor 10 min zahriat s kardio a potom kazde cvicenie na dalsom stroji zacat najskor s malou vahou a viac opakovanim na zahriate svalu, aby si sa nezranila. Kazdy, kto zacinal cvicit, si to musel najskor zistit a nacitat. Nebudes prva, ani posledna, kto prave s niecim zacina.

sabina230
20. aug 2022

@zuzubb007
@natalienka12
Musím nesúhlasiť s vašim názorom žienky. Pracujem vo fitku na recepcii už nejaký ten piatok a som tu od toho aby som pomohla a aj poradila keď je treba veď od toho tu som nie? Takže to že vo fitku sa ti nebude nikto venovať je uplna blbosť 😂😂 Prídeš prvý krát, zaplatíš si vstup, ak si skôr samouk prídeš za mnou pekne, vysvetlím ako sa používajú, zapínajú stroje, neni problém. Keď vidím že niekto zle cvičí tak normálne prídem a tí ľudia sú radi že im poradím aby sa im niečo nestalo, pretože zlá technika cvičenia vie narobiť kopu bordelu. Ak by si chcela odbornejší prístup tak samozrejme tréner. Tréner si s tebou spraví najprv sedenie, kde sa preberá strava, pripadne nejaké zdravotne obmedzenia, na základe toho ti zhotoví tréningový plán na mieru a termíny sú už len na tebe tak ako ti to vyhovuje. A tréner je dobrý hlavne na to aby ťa nakopol a namotivoval do toho cvičenia😀takže také ako nechce sa mi, som unavená to pre nich neexistuje 😀čiže s trénerom iba ak si odhodlaná so sebou niečo robiť tak aby to malo zmysel 😀Takže ak prídeš do fitka prvý krát a nevieš čo a ako tak sa určite spýtaj, na to sme na tej recepcii, nie na parádu 😉

blanblan
24. aug 2022

Ja len toľko že určite sa neboj tam ísť. Ja som bola tiež taká a aj som, neznášam robiť niečo v čom nie som dobrá a ešte na verejnosti. Ale nakopla som sa a teraz som tomu len rada, je to obrovský prínos z dlhodobého hľadiska. Ja by som si pozrela videá na YouTube ako používať stroje a išla to vyskúšať. Potom našla plán ako cvičiť, časový rozvrh a partie. Alebo začať s trénerom, oni sú zvyknutí na začiatočníkov. Podľa tvojich finančných možností.

krstn003
25. jan 2023

ak nemáš v okolí známeho čo by ti to poukazoval je dobré si možno zaplatiť trénera, poukazuje ti ako správne cvičiť

julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sabina230
13. dec 2023

@julia2002 no ak chceš cvičiť s trénerom tak najprv sedenie a až potom tréningy, všetko záleží na dohode. Na recepci sa môžeš informovať o všetkom 🙂)