Do 33. narodenín dám 33 kíl dole

bandura
10. apr 2015

TO JE MOJ CIEL A AKY JE TEN VAS?...PODELTE SA SO MNOU O VAHU TERAZ A KOLKO CHCETE SCHUDNUT...NAMOTIVUJE NAS TO VSETKYCH 😀

janickacrazy
10. apr 2015

@bandura 33kg za rok je veľmi veľa, ideálne je vraj chudnúť pomaly, tak 1-2kg za mesiac, vravel ujo doktor v telke. Radšej si daj nižší cieľ, aby si potom nebola sklamaná. Ja teraz nechudnem, ale priberám, kedže som tehu, ale dúfam, že nepriberiem veľa, aby to potom nemusela veľa chudnúť. Každopádne držím ti palce, aby sa ti podarilo schudnúť. 😉

bandura
autor
10. apr 2015

@janickacrazy dakujem ja mam taky metabolizmus ze ako rzchlo viem pribrat tak rzchlo viem aj schudnut...jednoducho ked zacnem dietovat...ide to dole neviem to ovplyvnit a som ten tip ze bud dietujem a davam si pozor alebo nie 😀

mbabika
10. apr 2015

ja to tak poviem ze podla mna je idelane schudnut tak 1kg za tyzden. Ale podotykam zdravy zivotny styl ziadne prehresky, a cvicenie. Je mozne ze nie kazdemu sa to poradi tyzdenne jedno kilo, pretoze kazdy z nas ma iny metabolizmus.

mawka
10. apr 2015

33 za rok je uplne realne. za predpokladu kvalitneho cieleneho pohybu a upravy stravy. schudnut za mesiac 2-4 kg je v pohode, ak clovek zmeni stravu a zacne sa hybat a spalovat. ved to mas 0,5-1 kg za tyzden, to je REALNE a nemusi to prinasat ziadne zdravotne komplikacie. vela o tom citam, teraz som videla clanok, za 10 tyzdnov baba schudla 22 kil, chlap 34 kil a makali na sebe a upravili stravu. za 10 tyzdnov!!! a vyzeraju velmi zdravo. nedrzali brutalne diety, lebo diety su aj tak na dve veci a hlavne sa hybali.
Par dni dozadu som citala, ak clovek chce byt fit a hlavne schudnut zdravo, tak by sa mal kazdy den hodinu hybat, aktivne. a ci uz bude chodit /svizna chodza/ alebo behat alebo doma tancovat alebo skakat alebo pojde do fitka, na plavaren, to je jedno. velmi dobre to bolo napisane aj vo vztahu k dnesnym detom. pred 30 rokmi bol problem dostat dieta z ulice domov, dnes je problem dostat dieta z domu na ulicu. ludia sa viac hybali, deti neboli obezne, mali sme inu stravu a tym, ze sme ako decka boli neustale v pohybe, tak potom ani nebol taky problem s nadvahou aku mame teraz pri terajsom sposobe zitia. proste je to tak. takze schudnut=celkova zmena - myslenia, uprava zivotospravy a hlavne pohyb.

bandura
autor
10. apr 2015

@mawka dakujem za podporu...uzasny koment zdielam tento nazor viem o com pisem, ja som sa presvedcila na sebe v zivote viac krat ze za kratky cas som zhodila ... 🙂

mawka
10. apr 2015

@bandura ja uz dlhsie o tom vela citam a skusam na sebe vsetko mozne, v poslednej dobe ma inspirovala aj jedna mila zenska. prisla som na to, ze kazdemu sadne uplne nieco ine. to, co sedi mne, nesedi jej a naopak. kazdy si musi najst to svoje. ten svoj styl stravovania a pohybu.
ja dost v poslednej dobe pozeram dozadu, kedy som priberala, kedy naopak rychlo a efektivne chudla. nikdy som nebola stihla, vzdy som bola zaoblena na spravnych miestach, ale zdravo a akurat. aj kostru mam mohutnejsiu, cize ja napriklad viem, ze keby som schudla na 50 kil, tak vyzeram strasne vychudnuto. naopak poznam kocky, ktore keby mali 65-70 kil, co je moja normalna vaha zdrava, tak by zase vyzerali ako s riadnou nadvahou. takze ono sa to plosne neda nejak nastavit, ze len toto je super. kazda sme ina, kazda mame ine pochody v tele, teda inak nastavene, inak fungujuce. niekto v strese chudne, ja v strese priberam. niekto ma obrovsky apetit, ked sa citi stastny, ja ked som mega spokojna, vtedy zo mna kila idu dole aj ked do seba pcham sladke.
vela som rozmyslala, ze ako decko som mala stravu 5x denne ci v skolke, skole. mamina trvala na ranajkach, desiatej, obede, olovrante a veceri. medzitym sme skutocne stale niekde vonku pobehovali a plus som jazdievala na koni. akonahle som sa vydala a prestala pobehovat po vonku, uplne som si poondila aj stravovanie, sak naco by som ranajkovala, ked uz do mna mamka nehuci, ze ano 😀 cely den som nemala potrebu jest a potom by som vecer zozrala chladnicku aj s pantami 😀 alebo moj vtedajsi manzel dost zavislak na coca cole, som ju zacala aj ja pri nom pit, velmi som z nej pribrala. nasi nikdy colu nekupovali, ak tak len na sviatky, my sme vzdy slapali na cistej vode, cajoch a obcas zlta malinovka kedysi. fakt ked si to zoberem dozadu, ziadne vymysly neboli, varilo sa so zivocisnymi tukmi, pouzivalo sa klasicke maslo, aj chlieb aj rozky boli biele, vypekali sa kolace vselijake, ale bol POHYB. a myslim si, ze ten je GRO celeho chudnutia. a samozrejme, len ak to tak clovek citi a ak to chce. robit nieco nasilu len aby som vyzerala pre niekoho nejak alebo ze je to trendy, to nema zmysel. to je ako s fajcenim, az sa rozhodnem prestat, ze to pojde z mojho vnutra, presvedcenia, potom prestanem. ak sa budem snazit prestat kvoli tlaku okolia, tak sa mi to nepodari, pretoze s tym nebudem stotoznena. takze ak so sebou nieco robim, je to preto, ze to chcem sama a som o tom presvedcena a nie preto, ze na mna niekto tlaci, ze mam nadvahu.
kedysi som vazila vyse 100 kil - som sa tak vyzrala fajnovo. dnes mam 85 kil a chcem to dat na 70 kil. takze 15 ma este caka.

marika39
10. apr 2015

Ja som pri druhej dcérke mala + 10 kg, teraz som rok po pôrode a mám - 15 kg, a ešte takých 5 by som chcela takže makám pekne ďalej 🙂

ivuska027
10. apr 2015

ja som za 7 mes chudla 23kg a este dalsich 20 mam pred sebou. Racio strava +pohyb 😉

bandura
autor
10. apr 2015

@mawka dakujem za suprovy koment konecne si prva ktora sa nehanbi za vahu a napisala ju, dakujem ti

bandura
autor
10. apr 2015

@ivuska027 drzim palce das to ak si odhodlana

bandura
autor
10. apr 2015

@marika39 ako makas? ako sa stravujes ?

limetka28
10. apr 2015

@ivuska027 Ahoj Ivuš, gratulujem a tíško závidím (v dobrom). Ja som sa dosť vypapkala z 58kg na fuuuuj už na začiatku naskakuje 9, takže sa motám medzi 88 až 91kg ☹ . Najhoršie je, že nemám absolutne pevnú vôlu a čím viac chcem s kilami zatočiť tým viac to odsúvam na zajtra a na zajtra a...no děs. Pritom vidím, že to ide, veď je to tu plné fotiek a príbehov báb čo sa im podarilo schudnúť. Ako sa to podarili tebe???

mawka
10. apr 2015

@limetka28 preco odkladas? mas pocit, ze nevytrvas alebo sa ti to zda komplikovane? vyskusaj doma kazdy den tancovat. prvy tyzden desat minut, druhy dvadsat, treti pol hodinku... alebo si pobehaj s detmi, ked ste vonku, hrajte sa na nahanacku alebo ak ti cas dovoli, rychla chodza svizna. proste cokolvek, co je kardio, aktivny pohyb a co vyhovuje tebe. nemusis extra dietovat, len si vsimaj, co ti robi dobre a co nie, jedalnicek si odlahci. nemusis extra varit. ja si dam viac zeleniny a menej prilohy napriklad. dam si aj pecivo, ale striedmo a doobeda. vsetky tie energeticke veci doobeda a cim den pokroci, tym lahsie a lahsie a menej. neboj sa ist do toho. je to len o systeme a o spoznani vlastneho tela. zaciatky su vzdy tazke, ale oplati sa vytrvat 🙂

ivuska027
10. apr 2015

@limetka28 už som sa nasrala na seba 😉 😀 😀 😀 😀 Mne na vahe svieti stale trojciferne cislo, ale dufam, ze uz len do max buduceho tyzdna 😝 U mna dost zavazilo, ze ma podporuje manzel v mojich aktivitach, pusta ma 5x tyzdenne cvicit, stara sa o deti a aj tie to zvladaju pomerne dobre, aj ked je to teda na ukor casu s nimi, ktoreho je aj tak malo(praca, rodina, domacnost nakupy ☹ ) Vlani som bola sama na dovolenke s kamoskou na Sardinii a ked som pozerala fotky, prakticky ziadna z nich nebola publikovatelna 😝 Uz dlho som chcela nieco so sebou robit, vzdy som aj robila, len bez zelaneho vyledku, resp cvicit som cvicila, len v tej strave som bola dost bezprizorna. Ale natrafila som na jedneho trenera, ktory mi povedal, ze mi pomoze, spravil mi jedalnicek (ziadny zazrak, len mi to utriasol a dal nejake pravidla) a zrazu to slo. Dost tazke bolo obdobie dvoch mesiacov, ked som stala s vahou, to uz bolo na budku skoro, ale nepolavila som. Velmi chcem ist aj na platiku brucha, lebo po dvoch cisarskych je moje brucho hrúzen-katasrófen a skratka este sa chcem pacit,m ved som este mlada 😉 🙂

bandura
autor
10. apr 2015

@ivuska027 preco ti vaha stala 2mesiace?

ludkaol
10. apr 2015

@bandura Ahoj držím palce aby si vyhrala svoj boj 🙂 33 kg za rok nie je vobec veľa,ono pre niekoho je 1kg za týžden veľa pre niekoho veľa,ale napr u mna je to tak,že ja ked mením stravu tak mám za mesiac 8 kil dolu a som spoko 🙂 ná,vobec nehladujem,zmením stravu a najviac mi vyhovyje čo som si všimla hlavne na sebe,že najlepšie idu dolu kila ak uplne vysadím sacharidy..ale kedže ich mam velmi rada..rožky či ryžu či zemiaky akosi zhreším stále..ale nevadí len raz žijeme.Ja som sa tiež chcela pustiť že do leta aspon 15 dolu,ale otehotnela som..podlhých rokoch konečneeeee 😵 😵 😵 Len mam zdravotné problemy čo sa chrbtice a klbov týka a ja presne ako ty viem pekne chudnut ale aj pekne rýchlo pribrať 😀 Tak by som chcela v tehu zmeniť svoju stravu na paleo..to mi vyhovuje a bábätko o nič nepripravim 🙂

bandura
autor
10. apr 2015

@ludkaol tak tak ako pisese, suhlasim, gratulujem k babu...totiz kazdy pochopil ze chcem schudnut do roka 33kil ale nadpis znie do 30narodenin 33kil dolu...to znamena ze do mojej tridsiatky mi ostavaju presne 9mesiacou...ale budem bojovat a verim ze sa mi to podari, som nakopnuta a take komenty ako tvoj ma nakopnu este viac dakujem 😉

ivuska027
10. apr 2015

@bandura to sa stáva pri chudnuti, že v jednom okamihu na čas zastanes. Bola som na to pripravená, ale 2 mes fú, to bolo dosť ☹

bandura
autor
10. apr 2015

@ivuska027 a po kolkych mesiacoch chudnutia sa ti to stalo?

malabiba
10. apr 2015

33 kíl, veď to je celý človek 😀 ....mám chrípku a teplotu, za 4 dni 3kg dole 😀 😀 .....ale držím všetkým palce - cvičiť a veľa zeleniny....a pevnú vôľu

mawka
10. apr 2015

@malabiba no, ak ma niekto 50 kil, tak 33 je vela. ak ma niekto 90, tak to je uz najvyssi cas 😀 sice ja keby som teraz dala z 85 dole 33, tak som cista vychtrlina, posobila by som ako fetacka vytrasena. raz som zazila, dakujem, neprosim 😀 kazdemu ako treba 😉

malabiba
10. apr 2015

@mawka čože to....no ja mám 50 a keď schudnem 3, tak ako teraz, hneď to strašne vidno - tak idem zomrieť 😀

ivuska027
10. apr 2015

@bandura po zhruba troch, ci tri a pol 😕

mawka
10. apr 2015

@malabiba no lebo ja mam telesnu schranku inak stavanu, vies 🙂 su zeny utle, krehke, su zeny mohutnejsej postavy a tak dalej. takze je rozdiel, ked napriklad moja mam ma 85 kil a ja 85 kil. kym ja o mam rozlozene rovnomerne a posobim ovela "chudsie" oproti nej, ona ma krehkejsiu kostru a posobi ako strasne obezna. o tomto hovorim. ja sa dobre citim a aj dobre vyzeram niekde okolo tych 65 kil. menej uz mi nesvedci, prepadne sa mi tvar, licne kosti mi trcia ako obyvatelom osviencimu a k tomu fajne tmave kruhy pod ocami, no des. nepotrebujem strasit vlastne deti 😀

malabiba
10. apr 2015

@mawka to poznám - naša rodina je celá taká pekná, veľká, oblá, blonďavá....len my s maminou sme malé, tmavé - celé detstvo mi vykrikovali, že ma cirkusanti z voza stratili 😀 ....no ale také plnšie postavy sa dajú cvičením a posiľňovaním krásne vypracovať....no ja budem furt len lata

bandura
autor
10. apr 2015

@mawka ja mam 84 a chcem mat 51 raz som tak mala este za slobodna a citila som sa ako pierko bolo mi uzasne pri vyske 170cm...

mawka
10. apr 2015

@malabiba hej hej, to mas pravdu, vy malinke, tenucke budete stale malinke tenucke. my sa vieme aspon vytvarovat. ale ta robota okolo toho a nervy a ratanie vsetkeho a urputne rozmyslanie co kedy a ako zjest a kolko 🙂

bandura
autor
10. apr 2015

@malabiba kolko merias?

mawka
10. apr 2015

@bandura ou, musela si byt cica mica 🙂 vidis, ty sa vtedy citis uzasne a ja uz by som sa necitila uzasne. kazda sme vazne ina. ale ked si tak uz bola, tak urcite to dosiahnes zase 🙂

malabiba
10. apr 2015

@bandura 166/50 teraz 47, no vravím krpatá, tmavá....na tvojich 170 je 51 aj dosť málo, či?