Detox podľa Mačingovej

janielikk
24. sep 2013

Dievčatá, nechce niekto vyskúšať tento detox?
Ja som už dvakrát dala po 4 dni a potom skutek utek.
Keď som v tom sama, rýchlo strácam motiváciu.
Pridajte sa niekto, vycapím sem aj jedálniček.

janielikk
autor
24. sep 2013

1. deň
R: mrkva + jablko + hrozienka + med + mandle (mrkva najemno struhana, jablko nahrubo, oriešky mleté, al. sekané)
O: brokolica s cesnakom a strúhaným syrom
V: Šalát z cvikle so strúhaným syrom al. vajíčkom (cvikla, soľ, hrášok, hočica, jogurt)

2. deň
R: -//-
O: Fazuľové struky s cesnakom a strúhaným syrom
V: Šalát z cvikle so syrom, al. vajíčkom

3. deň
R: -//-
O: Šalát z cvikle so syrom, al. vajíčkom
V: Mrkvový perkelt so syrom (na olivovom oleji podusiť cibuľu, pridať na kolieska nakráj. mrkvu + 0,5 L vody, dusiť 15 min.)

4. deň
R: -//-
O: Mrkvový perkelt so syrom
V: Prekladaná cuketa (cuketa olúpaná, nakráj. na plátky, osoliť poolivovoolejovať, ocesnakovať, upiecť)

5. deň
R: -//-
O: Prekladaná cuketa
V: Fazuľové lusky s cesnakom a syrom

6. deň
R: -//-
O: Fazuľové lusky so zázvorom
V: Brokolica s cesnakom a vajíčkom

7. deň
R: -//-
O: Šalát z cvikle s vajíčkom
V: Mrkvový perkelt so syrom

Jedálniček na 2. týždeň doplním o 7 dní.

janielikk
autor
24. sep 2013

Aha, zabudla som na dôležité údaje.
Je nutné vypiť denne aspň 2L tekutín, ideálne čistú vodu, príp. s citrónovou šťavou.
Ideálne sladidlo je med, kúpte si aspoň sedmičku, zozačiatku sa vám bude žiadať sladké.
Brokolicu a fazuľky odporúčam mrazené - vychádzajú lacnejšie a sú rýchlo pripravené. Kvôli živinám je ideálne ich po-olivovo-olejovať 🙂
JESŤ by ste mali DO PRASKNUTIA.
Doobeda si môžete dať druhú porciu raňajok (ja si do nich občas dávam aj otruby a je to ešte sýtejšie).
Poobede zas ďalší obed, alebo 2X večeru.
Nezabudnite si kúpiť do zásoby aj oriešky, tvrdý syr (30%), biely jogurt (s medom je fantastický).
Na mlskanie si nachystajte oriešky (nesolené), sušené slivky, alebo hrozienka.
Výraznejší úbytok by ste mali vidieť po 2 - 3 týždni. Viac zhodíte v objemoch ako na váhe, pretože pálite TUK.
Odporúčam na začiatku sa nalačno odvážiť a premerať (prsia cez bradavky, pás cez pupok, boky v najširšom mieste).

zara13
24. sep 2013

@janielikk ahoj, ja som ho skusala pred vyse rokom, dotiahla som ho cely, a urcite to malo pozitivny efekt.
takze drzim palce

janielikk
autor
24. sep 2013

Ďakujem, snáď sa mi to konečne podarí. 😎

dena10
24. sep 2013

Ja som pred rokom skúšala - vydržala som necelé 2 týždne. Dole som dala 6-7 kg.... Zišlo by sa mi nanovo (kg sa pomaličky vrátili) - len vydržať je problém ☹

happysmile
24. sep 2013

@janielikk a kedy chces zacat? ja by som sa na to dala 😉 🙂

soniatko
24. sep 2013

@janielikk mne prave dnes prisla kniha...budeme oslavovat 1.narodeniny nasej dcerky, tak po oslave sa chystam ist na to... 😉 a nema byt prijem tekutin 4litre? mozno by bolo dobre napisat, ze Tonka odporuca prevarenu vodu... 😉

h0sher
24. sep 2013

den bez ranajok? to je co za blbost: toto s detoxom nema nic spolocne,aspon podla obsahu veci z jedalnicka,co si sem uviedla.......tato dieta je dobra sleha na ladviny ako pozeram na zlozenie jedla....ach jaj

sipkova22
24. sep 2013

h0sher akože bez raňajok? veď raňajky sú tam každý deň..akurát že stále to isté ☹

jofradiga
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laila22
24. sep 2013

@janielik ja sa k tebe pridam.. dnes som sa odvazila a bola som sokovana... chcem si obejednat tu knihu

marcelastierankova
24. sep 2013

Koľko stojí kniha?kde ste ju objednali?

hanka_xy
24. sep 2013

Jej, super, že je tu táto témička 🙂 Ja už začínam 3 týždeň, celkom sa to dá, budem rada, ak sa tu podelíme o skúsenosti, zatiaľ išli 3 kilečká dolu a okolie si to už začína všímať, čo ma veľmi teší a motivuje 🙂

haslerka31
24. sep 2013

Ahojte,ja som dodrzala celych 28 dni -v maji....po mesiaci som vyzerala naozaj super,schudla som 6kg,z brucha islo dole 9cm a uplne mi zmizla celulitida a to som ani necvicila...ale potom som sa raz "odmenila " zmrzkou a tym to skoncilo,pribrala som naspat asi 3kg,ale celulitida je spat:(A stale si hovorim,zacnem v pondelok a tak je to kazdy pondelok:(prida sa niekto ku mne a naoza zacneme v pondelok?

janielikk
autor
25. sep 2013

@soniatko ja som sa snazila vysvetlit to co najjednoduchsie 😉
je mozne, ze ona odporuca 4 litre, ale skus to vypit, po 3 dnoch nebudes chciet vodu ani vidiet, ak nie skor a nyvyse takyto prijem vody sa okrem extremnych horucav neodporuca, pretoze potom s prepacenim vycikas vsetky tie potrebne mineraly, co si do seba dala. Zdravy clovek by nemal prekracovat hranicu 2,5 litra. No nebudem mudrovat 🙂 kto zvladne 4 litre, nech to do seba naleje 😉

janielikk
autor
25. sep 2013

@jofradiga 😉 tu sa nepredava, tu sa chudne 😀

janielikk
autor
25. sep 2013

@haslerka31 jo, jo, jo, pondelok je idealny po tucnej nedeli 🙂 aj z hladiska psychologie, ze nieco zacina.
chcela som zacat dnes, mi nedocvaklo, dcerka ma dnes 4 roky, ideme si to doma oslavit a cez vikend zas k svokre na meniny a k svagrovi na narodky... no nedaj si snicl so salatom 😅
nastastie potom najblizsi mesiac nema nikto sviatok, tak aspon nebude pokusenie 🙂

janielikk
autor
25. sep 2013

@marcelastierankova ja som si ju stiahla z nejakej stranky, tusim ulozto alebo take cosi

janielikk
autor
25. sep 2013

@haslerka31 🙂 super aj tak, ze sa ti vratila len polovica. Inak ze vaha sa po tejto diete da udrzat, ak si aspon raz denne das z tohto jedalnicka, mas ten pitny rezim, ALEBO po 3 mesiacoch normalneho stravovania si das zas 28 - dnovy detox. V podstate sa 9 mes. stravujes normalne, 3 mes. sa "obetujes" 🙂 a skvele vyzeras stale 😀
Vlastne je to princip "schodikovej" diety.
Kamaratka to drzala pred vyse rokom, urcite zasady dodrziava dodnes a je este 3 kila pod vahou po detoxe. a to ma 4 - mes. dieta!!!

janielikk
autor
25. sep 2013

@h0sher no, treba si k tomu precitat trosku viac ako jedalnicek na 7 dni, potom budeme fundovanejsi...
ked neviem, nekomentujem, ale diki za nazor 🙂

janielikk
autor
25. sep 2013

@laila22 stiahni si ju z netu, co usetris, investuj do jedalnicka 🙂
ja som to tak aspon urobila...
zaciname teda v pondelok? to by sme uz boli 3 😀

rebeka25
25. sep 2013

ženy pridavam sa 🙂 Ja knihu uz hladka asi 2 mesiace, ale nejako som sa neodhodlala "pustit" do toho... Spolu nam to pojde lepsie

laila22
25. sep 2013

@janielikk dakujem za radu..🙂 vcera som ju objednala......... skusim to zrusit..
inak ja som dnes uz ranajkovala mrkvu a vsetko podla tvojho jedalnicka a uz mam nachystanu brokolicu k obedu.. len neviem ako ju upravit.. iba osmahnut na oleji s cesnakom?

upra
25. sep 2013

dievčatá, moc neblbnite, poznám 5 ľudí čo to dodržiavali - všetci okrem jednej majú naspať svoju váhu a aj niečo navyše. okrem toho vyzerali celkom nešťastne. a Tá jedna bola aj predtým chudá a podujala sa na to kvoli detoxikácii a nie chudnutiu.

hanka_xy
25. sep 2013

@upra no ono je to aj o zmene životného štýlu, to je jasné, že keď sa človek potom začne znova napchávať, že zázračne nepriberie, to by bolo moc jednoduché. Ja som sa rozhodla, že budem zdravšie žiť a toto je taký štart...

upra
25. sep 2013

@hanka_xy
maš pravdu. ale neviem či by som išla cez mačingovú zrovna.

laila22
25. sep 2013

tak baby mam za sebou ranajky aj obed, v celku mi chutilo...🙂 Cviklu a vajicko mam v chladnicke hrasok v skrinke 🙂

soniatko
25. sep 2013

@janielikk ved v pohode, ja som sa iba pytala, lebo sa mi zda, ze som kdesi zachytila tie 4 litre...ja to tiez nedokazem vypit za den.... 😉

hanka_xy
25. sep 2013

@upra a čo by si radila ty? Inak tento tretí týždeň už sú tam jedlá v pohode, ráno jogurt, alebo pšeno s medom a orechami, obed zeleninová polievky a napr. včera zelerové kuracie karbonátky+zeleninový šalát, večera nejaká tá zelenina so syrom, veď to by nemalo uškodiť, či myslíš, že tam niečo chýba? Ja teda mám len 1 kamoško, ktorá dala dole 10 kg a drží si váhu ďalej, je plná energie...

ivankaalenka
25. sep 2013

ja som dala 2x prvy tyzden, potom som vzdala, lebo som nebola doma a nedalo sa. Ale chcem ist znovu do toho, knihu mam uz rok doma...len sa odhodlat, lebo pol nohavic uz je prec zo skrine a dalsie su na cakacke...len uz nemam co nosit a ked si dam gate, nieco dlhsie cez ne, lebo nezapnem gombik :( tak budem to tu sledovat a hadam od dalsej vyplaty...lebo sa mi to viaze aj na prachy, by som zacala...